SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po 12 latach - proszę o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Witam wszystkich,
do siłowni wracam po 12 latach odpoczynku. Powód powrotu nadwaga - za duży brzuch :)
Mam 175cm wzrostu, 82kg wagi.
Proszę Was o poradę ponieważ kiedyś dużo ćwiczyłem ale w zupełnie innym celu niż teraz. Kiedyś robiłem treningi w celu przybrania wagi i mięśni. Teraz jednak muszę zrzucić parę kilogramów lub wyrzeźbić to co zapuściłem.
Znam tylko treningi z czasów mojej młodości. Na siłownię chodziłem 3 razy w tygodniu i robiłem takie partie (taki typowy split):
1 trening
biceps/tricpes
2 trening
barki/plecy
3 trening
nogi/brzuch

każda partia po 4 różne ćwiczenia w 3/4 seriach po 8 powtórzeń.
Odnośnie doboru ćwiczeń do powyższych oraz techniki ich wykonywania nie mam problemu. Pytanie tylko czy ma to sens robić coś takiego jeśli chcę zgubić brzuch?
Czy takie połączenie partii mięśniowych da coś na ten zapuszczony "mięsień piwny"? Jeśli tak to po ile powtórzeń itp.?
Czy lepiej zmienić zupełnie trening na jakiś cardio?
Technika od 12 lat też poszła do przodu więc prosiłbym o rade czym się mógłbym suplementować?






Zmieniony przez - diabeelek w dniu 2017-10-13 14:09:32

Zmieniony przez - diabeelek w dniu 2017-10-13 14:14:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Trening treningiem nie jest najważniejszy, podstaw to będzie odpowiednia dieta, na suple na początek też nie ma co się rzucać od razu. Weź sobie lepszy plan a nie oklepanego splita https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
Plan jakim bym trenował to FBW, 5-6 podstawowych ćwiczeń :)do tego dieta z ujemnym bilansem kalorycznym i będzie idealnie. Suplementacja raczej nie potrzebna, ale tutaj nie mam pewności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
zlatan07
Plan jakim bym trenował to FBW, 5-6 podstawowych ćwiczeń :)do tego dieta z ujemnym bilansem kalorycznym i będzie idealnie. Suplementacja raczej nie potrzebna,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Dzięki za odpowiedzi - dietą się nie martwię - catering na 2500kcal.
Widziałem podlinkowany temat ale z tego co pamiętam to zawsze lubiłem robić tego splita co napisałem - pytanie tylko czy on zda egzamin na redukcję tkanki tłuszczowej:)


Zmieniony przez - diabeelek w dniu 2017-10-13 14:24:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
Moim zdaniem będzie gorszy bo :
-trenujess partie tylko raz w tygodniu
-nie robisz wielostawowych ćwiczeń
-zazwyczaj przeladowany i zupełnie bez sensu ( po co początkujący ma robić przykładowo 10 serii na klate i 5 na biceps? to jest częste w tego typu planach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jak masz 3 treningi w tygodniu to trening całościowy będzie lepszym pomysłem niż trenowanie partii raz w tygodniu dodatkowo dobra dieta i regeneracja i będzie szło.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
diabeelek
Dzięki za odpowiedzi - dietą się nie martwię - catering na 2500kcal.




Zmieniony przez - diabeelek w dniu 2017-10-13 14:24:24
pytanie tylko jakie tam makro masz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
I pytanie czy zgodny ze swoim bilansem kcal, bo z tego co wiem w cateringu najczęściej można wybrać którąś z dostępnych opcji i nikt nie wylicza Twojego zapotrzebowania.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Dietę mam 2500kcal dziennie - nie znam składu makro...może rzeczywiście przejść na jakąś samodzielną dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6450
Białko ani żadne witaminy oprócz D3+K2 mi nie potrzebne? Spokojnie bez tego zrobię redukcję? Jedyny problem jaki mam to to że treningi konczę o 21:30 i najchętniej nic bym nie jadł tylko poszedł spać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam Trening split 4 dniowy!!

Następny temat

Tłuszcz odkładający się na brzuchu i buzi

WHEY premium