SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót na siłownię po długiej przerwie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1531
Witam.
Chciałbym was prosić o małą pomoc.
Po 2 letniej przerwie wracam na siłownię. Chciałbym aby osoby bardziej doświadczone poradziły mi odnośnie pierwszych treningów takich że tak powiem przygotowujących organizm do większych wysiłków i obciążeń.
Dodam, że lekarz zalecił mi wzmocnienie dolnych partii mięśni pleców oraz radził unikanie wyciskania na ławeczce ustawionej pod kątem 90 stopni oraz stojąc tak więc wyciskanie na barki odpada.

Na pewno przed treningiem rozgrzewka i później bieżnia lub rowerek około 30 minut.
Potem ćwiczenia z małymi obciążeniami i mała ilość serii.
Myślałem żeby zrobić po jednej dwie serie po 10-12 powtórzeń.
Jakie ćwiczenia polecacie na pierwszych kilka treningów?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
premier_86
Niestety ale trening siłowy u mnie nie sprawdzał się ani trochę. Wiem że nie zrzucę z samego brzucha ale tam jest tego najwięcej. Nogi i ramiona - tu nie ma za wiele tłuszczu w moim przypadku


Trening siłowy ma za zadanie spalać jak najwięcej kalorii i trzymać mięśnie im więcej mięśni tym więcej kalorii spalonych podczas treningu. Do tego dobra dieta i będzie lecieć.
Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że tam gdzie tłuszczu będzie najwięcej na efekty będzie trzeba czekać najdłużej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Art podwieszony Pierwdzy rok treningow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
zerknij na art autorstwa roniego
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
mas zkomplety poradni od czego powinienes obecnie zaczac, jak i co robic, aby w miare szybko wrocic do dobrej formy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Tak, jak najbardziej możesz zacząć od tych programów. I dopnij dietę bo to podstawa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1531
Dieta jest. Wiem że to podstawa szczególnie że mam sporo kg do zrzucenia. Poczytałem. Artykuł ciekawy jednak czy będzie to dobre działanie przy odchudzaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jak najbardziejs prawdzi sie na redu rowniez, kwestia doboru kalorycznosci

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1531
Kalorie mam na -200.
Wczoraj pierwszy trening. Bieżnia 30 minut, tętno w okolicy 160-170.
Potem trening siłowy jednak mam wrażenie że "wystygłem". nie wiem czy to kwestia intensywności (zła długość przerwy między seriami) czy dobory ćwiczeń)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
robiles cardio przed silowym?
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1531
No najpierw na bieżni biegałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Najpierw siłowy potem cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jw, nic dziwnego, ze wykonujac aeroby pozniej nie masz juz mocny na treningu silowym.
zdecydowanie kolejnosc musiz zamienic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przechylanie w siadzie

Wiecej