SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do aktywności fizycznej po 8 latach przerwy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1231
Witam serdecznie.

Mam na imię Konrad i mam 27 lat. Rocznikowo.

Wraz z dniem jutrzejszym kończę swoją 8-letnią karierę niezdrowego trybu życia. Od matury 2010 roku przestałem uprawić sport. Wcześniej bardzo dużo pływałem i biegałem. Reprezentowałem gimnazjum i ogólniak w powiatowych sztafetach pływackich oraz biegowych. Gdyby nie paluch w gipsie prawdopodobnie może i wojewódzkich. Jestem "uśpionym" ratownikiem WOPR.

Przeglądając swoje stare zdjęcia na których miałem jak na brak siłowni bardzo fajną sylwetę postanowiłem wrócić do formy. Kontakt z hantlami miałem praktycznie tylko 3 miesiące zaraz po maturze(2010). Chcąc zaimponować dziewczynom na studiach rzuciłem się na ciężary, garściami jedząc wtedy- chyba nowość na rynku polskim- jabłecznian kreatyny. Dopóki była pompa było ok. Ale wraz z nauką, kolosami, życiem studenta piwo i imprezy przełożyłem nad sport. Dieta składała się z 6 posiłków w skład której wchodziło głównie białko w proszku i gainer Mutant Mass o smaku lodów waniliowych. Też chyba nowość w tamtych czasach.

Genetycznie po ojcu jestem strasznie chudy. Przy 181 cm wzrostu po krótkiej fali upałów aktualnie ważę 71 kg z hakiem. Pracuję w branży produkcyjnej gdzie często z klimatyzowanego pomieszczenia przychodzę do pras gdzie bywa nawet po 45 stopni. Znalazłem swój stary 5 dniowy plan, którym leciałem w/w 3 miesiące. Ale z moją kondychą odnoszę wrażenie, że padnę po 2-3 dniach. Zależy głównie, aby wrócić do formy pływackiej i biegania, gdyż ta forma aktywności towarzyszy mi od praktycznie początku mojej fizycznej kariery- a dokładnie pierwszej podstawówki. Taki sentyment.

Wiem, że samo pływanie i bieganie nie pomoże na przyrost mięśni dlatego założyłem ten wątek, aby trochę Wam potruć du** co do treningu siłowego. Przeanalizowałem swój plan gdzie mam po 3-4 ćwiczenia na biceps lub przedramiona, ale to za dużo. Czy zaczynając powrót do pływania/biegania skupić się na poszczególnych partiach lub częściach danej partii? Moim ulubionym stylem jest kraul i od kiedy pamiętam zawsze w bieganiu czy pływaniu lubiłem sprinty. Jak na 60 m na bieżni nikt nie mógł mnie dogonić tak na 400 przy ostatniej prostej przeważnie dupą ciągnąłem nogi. Z pływaniem to samo. Na 50-100 metrów płynąłem jak torpeda, ale już przy 400 m taki kozak nie byłem. Myślę, że jestem osobą, która musi się szybko i agresywnie wyżyć fizycznie. I również chcę sobie ułożyć taki trening. Czy są plany treningów dla takich osób? Szybko intensywnie, ale jednocześnie nie łamiąc sobie przy tym zbyt wielu kończyn.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1231
Plan napisałem post wyżej. Na razie odpuścić sobie bieganie i basen?

Cross-trening też odpuścić?


Zmieniony przez - grzybicapaznokci w dniu 2018-07-02 19:34:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
witaj, trening bedzie warunkowal Twoj cel.
co bys dokladnie chcial osiagnac przez to ze wznowisz treningi?
zalezy Ci na kondycji, wydolnosci, czy bardziej na ppoprawie kompozycji sylwetki, zwiekszeniu masy ciala/ redukcji tluszczu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
PS: z nickiem i avkiem troche przeginka, niesmacznie to wyglada

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 32870 Napisanych postów 23018 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277717
Hej, daj ankietę działu i określ swój cel jak to TomQ już wspomnial - BOSHE co za nick i avatar;/ MATko BOSKO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1231
TomQ-MAG
witaj, trening bedzie warunkowal Twoj cel.
co bys dokladnie chcial osiagnac przez to ze wznowisz treningi?
zalezy Ci na kondycji, wydolnosci, czy bardziej na ppoprawie kompozycji sylwetki, zwiekszeniu masy ciala/ redukcji tluszczu?


Zdjęcie sylwetki (mile widziane):
Wiek : 27
Waga : 71,2
Wzrost : 181
Staż treningowy: 0
Obwód pasa nie mam centymetra
Obwód klaty: j/w
Obwód uda: j/w
Wskazującym kciukiem obejmę nadgarstek. Półtorej dłoni- biceps
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często):
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : uczulenie na mandarynki :)
Stan zdrowia: Ok
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, pływanie, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko i gainer
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t:
Wrażliwość na stymulanty: nie piję kawy
Możliwosci finansowe: karnet 75 zł, nie wiem ile dieta
Cel/problem/opis: celem jest raczej masa, adekwatna do osiągów w pływaniu. Zależy mi na opływowej sylwetce z mięśniami jaką mają znani pływacy.

Od jutra dążę do takiej sylwetki. Wiem, że zapewne każdy pływak coś walił zakazanego, ale mniejsza z tym.

PS. sorry za nick. Ale często najpierw coś robię, potem myślę. Mogę go zmienić?






Zmieniony przez - grzybicapaznokci w dniu 2018-07-01 21:08:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
nicka juz nie mozna zmienic, ale avka chociaz wywal%)

co do sylwetki, jak najbardziej jest mozliwa do osiagniecia bez walenia koksu
kwestia wytrenownaia i trzymania diety.

jednak bys musial tez pokazac swoje obecne foto bysmy wiedzieli na jakim etapie jestes i jak Cie pokierowac dalej.

co do samego treningu, ja bym celowal w klasyk FBW 3 razy w tygodniu, ktory mozna uzupelnic treningami corssa, jak libisz dostac "po dupie"

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1231
Cześć z powrotem. Poszukałem wczoraj informacji na temat tego FBW i wbrew pozorom plan też nie jest łatwy do ułożenia. Bynajmniej dla mnie. Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że zaczynając siłownię z planem FBW należy szukać takich ćwiczeń gdzie angażujemy najwięcej partii, inni, aby od razu dać po 2 ćwiczenia na każdą partię. Wstępnie mam coś takiego. Pożyczone z innego działu od zaufanego użytkownika(chyba)

FBW 3xA

Nogi i plecy
Przysiad 4 serie po 10 powtórzeń

Klatka i ticeps
Wyciskanie sztangi leżąc na płaskiej ławeczce 4 serie po 10 powtórzeń

Plecy i nogi
Martwy ciąg na ugiętych nogach stojąc 4 serie po 10 powórzeń

Plecy i bicpes
Podciąganie na drążki wąsko: 4 serie maks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1231
Cześć ponownie!

Wróciłem właśnie z miasta. Kupiłem karnet za 75 zł na 3 wejścia w ciągu tygodnia. Siłownia undergrandowa- w starym technikum- co mi bardzo odpowiada- bez kobiet i zbędnego pitolenia. Jedna mi starczy w domu.

Niestety nie zdążyłem zrobić żadnego ćwiczenia, gdyż w całym 80 tysięcznym mieście nie mogłem znaleźć starych gimbowych halówek. Dopiero na uboczu za 55 zł kupiłem zwykłe trampki i 2 pary skarpet. Takie chyba są ok na start.



Mam teraz pytanie. Dziś już nie będę latać po mieście, bo szykuje mi się nocka. Dogadałem się w właścicielem siłowni, że karet zacznie mi naliczać od jutra. Także w tym tygodniu trenować będę wtorek-czwartek-sobota. Ale od kolejnego chcę standardowo poniedziałek-środa-piątek. Czy przechodząc na inny rozkład dni treningów robić tydzień przerwy czy w niedzielę odpocząć i normlanie od poniedziałku trenować?



Wklejam swoje foto. Na razie nie ma czym się chwalić. Przyglądając mu się strasznie schudły mi nogi. Celuję od ciągłego, szybkiego chodzenia po swoim dziale.
Mimo, że w kraulu nogi stanowią 1/3 napędu tak na prawdę to one są wołem roboczym tego stylu.





1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 32870 Napisanych postów 23018 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277717
Stare dobre trampasy :D ćwiczy w tym w czym ci wygodnie a nie w tym co pasuje mieć bo cię inni obgadają - ja ćwicze boso :) , ale w domu hehe . Pamiętaj ze jak bierzesz się za trening to nakladaj sluchawki , włącz dobrą muze i masz się odciąć od wszystkiego. Nie zwracaj uwagi na buty , koszulke , spodenki itp itd :) byle było wygodnie i zdrowo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1231
monkey22
ja ćwicze boso :) , ale w domu hehe


Mhm! Właśnie podczas zwiedzania siłowni moją uwagę przykuł zaawansowany ciężarowiec, którego gryf wyginał się od ciężaru kiedy ten robił przysiad. Może to nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że robił to w klapach. Myślałem, że to jakaś odmiana przysiadów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
co do plau FBW daj po jendym solidnym cwiczeniu na kazda artie
przysiad
drazek/wioslo
wyciskanie lezac
wyciskanie stojac
wyciskanie francuskie
uginanie przedramion z hantlami

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kręgusłup. Trening, czy może poczekać?

Wiecej