SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po długiej przerwie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 674 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13392
Witam, ćwiczyłem kiedyś dosyć sporo, byłem dobrze zbudowany, później miałem prawie dwuletnią przerwę, po której tragedii wielkiej nie ma,,ale postanowiłem wrócić do formy.

Chciałem zapytać, czy taki plan na wstęp będzie odpowiedni:

Pn (trening 15)
Wt (bieganie 30-45min)
Śr (trening 10)
Czw (bieganie 30-45min)
Pt (trening 5)
Sob (bieg na 5km - ok. 20-22min)
Nd WOLNE

Trening 15
-Przysiad ze sztangą klasyczny 3x15
-Wiosłowanie sztangą nachwyt 3x15
-Wyciskanie sztangi leżąc 3x15
-Push press 3x15
-Podciąganie na drążku podchwytem 3x15
-Brzuszki na ławce rzymskiej 3x15

Trening 10
-Martwy ciąg klasyczny 4x10
-Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4x10
-Wyciskanie siedząc hantli 4x10
-Wiosłowanie jednorącz 4x10
-Wznosy ramion w opadzie 4x10
-Unoszenie kolan do brzucha 3x15

Trening 5
-Przysiad ze sztangą klasyczne 5x5
-Wiosłowanie sztangą podchwyt 5x5
-Wyciskanie sztangi leżąc 5x5
-Push press 5x5
-Podciąganie na drążku nachwytem 5x5
-Brzuszki na ławce rzymskiej 3x15

Jeśli chodzi o bieganie, to od jakiegoś czasu biegam parkrun (5km w każdą sobotę) i nie chciałbym z tego rezygnować. Jednocześnie planuję robić masę, dlatego też będzie zwiększona podaż kaloryczna, aczkolwiek nie wiem jakie wartości makroskładników przyjąć na początek.

Co sądzicie o takim planie na powrót?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Plan masz dobrze ułożony choć jak wracasz po przerwie to Ci nie potrzebne 3 zestawy spokojnie 5-6 ćwiczeń w dwóch zestawach wystarczy. Michę dopnij i będzie w porządku.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 674 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13392
W zasadzie, to są dwa zestawy, pierwszy i trzeci różni się jedynie zmianą chwytu w wiosłowaniu i podciąganiu.


Zmieniony przez - hks1950 w dniu 2018-07-11 13:36:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
hks1950
W zasadzie, to są dwa zestawy, pierwszy i trzeci różni się jedynie zmianą chwytu w wiosłowaniu i podciąganiu.



Zmieniony przez - hks1950 w dniu 2018-07-11 13:36:25


Tak masz rację. Możesz zostawić taki podział. Zmiana chwytów ok jeśli chcesz bardziej różnicować bodźce.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 674 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13392
Jeszcze takie pytanie:
Czy to bieganie będzie kolidowało z robieniem masy mięśniowej i może spowalniać jej wzrost? Czy przy odpowiedniej podaży kalorii, wręcz przeciwnie - będzie działać jak cardio, przez co będzie szła sucha masa mięśniowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
Musisz to aero uwzględnić w swojej diecie bo to dodatkowa aktywność fizyczna. A w jakim celu robisz te aeroby?
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 674 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13392
rion10
Musisz to aero uwzględnić w swojej diecie bo to dodatkowa aktywność fizyczna. A w jakim celu robisz te aeroby?


W zasadzie to nie są aeroby, a po prostu w każdą sobotę biegam 5km na czas i nie chcę z tego rezygnować. Żeby nie wypaść z rytmu kondycyjnego, to też jeszcze w dwa dni chciałbym pobiegać luźniejszym tempem :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
To uwzględnij to w diecie i obserwuj jak chcesz zachować kondycję i formę to możesz śmiało zostawić te biegi. To nie są jakieś ogromne dystanse.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Biegaj śmiało. Nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na budowanie mięsni.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Który plan lepszy na masę

Wiecej