SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót na siłownię po złamanym kręgosłupie FBW SUGESTIE (staż 6 lat)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 959

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 762
Krótko o mnie: Staż 6 lat, zaczynałem przygodę w 2005r, a w 2011r byłem odtłuczony, biegałem, uprawiałem wspinaczkę, dość wyraźna rzeźba i 6 pack na brzuchu.
Jestem po złamaniu kręgosłupa w 2012r trzy kręgi (szyjny, piersiowy, lędzwiowy), zakaz siłowni i biegania max 5 kg gdyby nie siłownia to bym nie żył dachowanie na obwodnicy bez zapiętych (na szczęście) pasów złamałem fotel w pół swoją masą... Co pół roku kręgarz/rehabilitant. Proszę nie pisać o diecie akt. 3300 kcal .

CEL: Zwiększyć obwody i siłę nie niszcząc przy tym pleców, zwiększyć obwód nadgarstka, przedramienia i łydek (z tym mam największy problem), lekko zarysowane mięśnie brzucha.

Aktualne wymiary (w nawiasie stare):
190 cm 90 kg bodyfat 18%(12%) najwięcej w dolnej partii brzucha, nogi, ramiona górna partia brzucha lekko zarysowane.
PB 37 cm (46)
LB 38 cm (47)
PAS 95 cm (88)
talia: 85 cm (79)
klata: 108 cm (114)
przedramie: 30 cm (32)
Kark: 40 cm (44)
lydki 38 cm (44)
udo: 60 cm (62)
nadgarstek 17 cm (19)

Ćwiczę od 2 stycznia biorę xpand II, dobry suplement na stawy i kości, dobre białko po treningu, sporo witamin. W 6 tyg. udało mi się zrzucić 3 cm z pasa/tali, +2 cm biceps, +1 cm klatka/przedramie, a reszta bez zmian.
TLDR: 1,5 miesiąca siła razy 2-2.5
(Pierwszy tydzień tragedia... biceps o kolano 6 kg... szósty tydzień 12 kg, kiedyś 27.5 albo 30 nie pamiętam, przyciąganie drążka siedząc: 4 serie x7 25kg (3 dni umierania z bólu + ketanol), przedwczoraj z pasem: 65 kg 4x6 i minimalny ból, klatka start 25 kg... 6 tydzień 55 kg max 65 kg, drążek 1x, teraz 2-3x (kiedyś 30 + jedna ręka 2-3x)

Nie robię aerobów, rozgrzewka polega na 10 min rozciąganiu pleców i wszystkich partii mięśni potem ostro skakanka 5 min. W czasie ćwiczeń skupiam się głównie na nie popełnianiu błędów.

(Na każdą partię mięśni robię 70-80% max obciążenia mała ilość serii i powtórzeń może powinienem robić więcej niż 24 powtórzeń ale zmniejszyć ilość serii ?):
(Czasem robię dodatkowe powtórzenie jak czuję "pieczenie" mięśni)

Plan: poniedziałek 75min, środa 90min (nogi), sobota 75min

Klatka:
Ławka zwykła rozgrzewka bez obciążenia 1x 14 przerwa 1 min, potem 55 kg 4 x 6 z przerwami 30-45 sek
Rozpiętki tyłem: 25 kg 4 x 6

Barki:
Wyciskanie sztangi zza głowy na maszynie 25 kg 4 x 6
Rozpiętki przodem: 20 kg 4 x 6

Plecy:
Ściągenie drążka wyciągu górnego szerokim nachwytem za głowę: 45 kg 4x6
Przyciąganie linki wąskim uchwytem w siadzie płaskim: 65 kg 4x 6
Shrugsy... stojąc nie wiem na co zamienić 45 kg 4x 6 (nie czuję wagi mógł bym robić z 20 powt. albo 30 kiedyś robiłem 100-110 kg shrugsy)

Biceps (przedramie):
Siedząc o kolano, lub siedząc z supinacją nadgarstka, czasem młotkowy (zmieniam często) 12 kg 4x 6
Łamana sztanga stojąc (z pasem) wąskim nachwytem 22.5 kg 4x6

Triceps:
Maszyna stojąc (czuję dyskomfort pleców) 4x6
Hantelka siedząc za plecy 4x6

Nadgarstki, przedramie:
Uginanie nadgarstków siedząc
pochwytem 4x8
nachwytem 4x8

Brzuch:
Unoszenie nóg w podporze 4x 10/12
Skłony tułowia na maszynie (skosy) 4x 12 obciążenie 37kg
Unoszenie tułowia z opadu na ławce 45 stopni 4x 10/12 (Boli lędzwiówka ale w porównaniu z 1 tyg 10x mniej)

Nogi (tylko w środę):
Prostowanie nóg w siadzie 4x6
Uginanie nóg w leżeniu 4x6
Odwodzenie nóg 4x6
Maszyna na miednicę (nie wiem jak to się nazywa) 4x6

Pytania: Czy taki trening ma sens? Może ktoś ma jakiś pomysł albo wprowadzi zmiany kolejności ćwiczeń, samych ćwiczeń, ilość serii lub powt. dla uzyskaniu najlepszych rezultatów nie obciążając kręgosłupa tzn. (unikać noszenia, podnoszenia)

Zycie jest jak szachy
albo posowasz krolowa
albo bijesz konia

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
A masz wolną rękę w treningu od lekarza? No skoro miałeś tak poważną kontuzję to zapewne jakieś ograniczenia są.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Jak chcesz niby zwiekszyć obwód nadgarstka ? Sam mam pewnie tyle co przeciętny chudzielec.
Napisz jakie są zalecenia lekarza.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, dobrze by było coś na ten temat wiedzieć, jeśli czujesz ból to nie jest do końca dobrze... powinieneś nie zwracać uwagi na obciążenie, nawet zaczynać od możliwie najmniejszych i bardzo powoli wznosić się... jeśli zach chodzi o ilość powt. czy serii to też można modelować w jakiś sposób nie zwiększając zanadto obciążeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
Znakomicie! Dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością przydadzą mi się one :)

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
A to Ty jesteś autorem tematu ?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Audyt po 2 latach treningów, zmiana żywienia, bezpieczna redukcja

Następny temat

Plan góra dół do oceny

WHEY premium