SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powerball vs ściskacze (siła przedramienia)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 109 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13458
Witam.Wg was co jest lepsze ściskacze czy dobry powerball,bo chciałem dodać jednego z tych niepozornych urządzeń do swojego treningu :D Głównie mi chodzi o zwiększenie uścisku dłoni.Nie wiem czy opłaca się inwestować w kolejne ściskacze(bo na pewno na jednym się nie skończy ze względu na progresje a regulowanych nie znajdziesz,które mają siłę powyżej 50kg) a póki co mam 2 ściskacze jeden regulowany od 10 -40kg a drugi 50kg i powerballa za około 50euro,wieć nie jakiś szajs ;d więc co byście polecili do tych nieszczęsnych przedramion?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136779
Ten powerball to jakaś zabaweczka, równie dobrze kup piłeczkę kauczukową i sobie nią ściskaj. Ja bym inwestował w lepsze ściskacze + trzymanie na czas obciążników samymi palcami (pinch grip) + drążek z obciązeniem na grubym drążku/ogólnie ćwiczenia z grubym gryfem + zwijanie ciężaru zaczepionego na lince.

Pamiętaj, siła chwytu to nie same paluszki - przedramię, nadgarstek też się liczą.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 109 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13458
Mam już w swoim planie pinch gripa i zwisy,ale chciałem jeszcze trochę poeksperymentować.Znalazłem to http://sciskacze.pl/ i za każdą progresję muszę zapłacić 50zł.Czy jest warto ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
LosuKowal
Witam.Wg was co jest lepsze ściskacze czy dobry powerball,bo chciałem dodać jednego z tych niepozornych urządzeń do swojego treningu :D Głównie mi chodzi o zwiększenie uścisku dłoni.Nie wiem czy opłaca się inwestować w kolejne ściskacze(bo na pewno na jednym się nie skończy ze względu na progresje a regulowanych nie znajdziesz,które mają siłę powyżej 50kg) a póki co mam 2 ściskacze jeden regulowany od 10 -40kg a drugi 50kg i powerballa za około 50euro,wieć nie jakiś szajs ;d więc co byście polecili do tych nieszczęsnych przedramion?


Jeśli masz kasy pod dostatkiem to warto kupić ściskacze.

Ale jeśli chcesz na nie wydać wszystkie oszczędności to daj sobie spokój. Trzymaj sztangę na czas lub rób zwis na drązku z obciążeniem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347417
LosuKowal
Mam już w swoim planie pinch gripa i zwisy,ale chciałem jeszcze trochę poeksperymentować.Znalazłem to http://sciskacze.pl/ i za każdą progresję muszę zapłacić 50zł.Czy jest warto ?


Jak już pisałem wyżej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 781
Powerball zdecydowanie najlepszy przyrząd do ćwiczeń nadgarstków i przedramion. Ćwiczę nim już od kilku lat, jestem z niego zadowolony i dał mi on naprawdę dobre efekty. Polecam kupić oryginalny powerball i zacząć kręcić bo warto.
A tym co nazywają ten przyrząd do ćwiczeń "zabaweczką" radzę pierwsze wziąć powerballa do ręki i użyć go przynajmniej raz a potem się wypowiadać na jego temat i go oceniać po samym wyglądzie na zdjęciach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 109 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13458
Póki co te ściskacze są dobre co mam dla początkującego (czyli dla mnie) ale jak przestaną być dla mnie wyzwaniem przeniosę się na powerballa.Wydaję mi się,że służy jaka dobra rozgrzewka do ćwiczeń,w których są angażowane przedramiona.Co do planu ze ściskaczami to kiedy to wszystko wykonywać,w jakich seriach i powtórzeniach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 109 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13458
Michal a konkretnie jakie powerball ci przyniósł efekty i po jakim czasie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 109 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13458
Mam 2 ćwiczenia z tej strony a od tego pierwszego można się nabawić zespołu cieśni nadgarstka -saker tłumaczył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
jak dbasz o mobilnosc stawów, to nie bedzie nic zlego sie dzialo
kazde cwiczenie silowe bedzie w pewien sposob ograniczlo ruchomosc calego stawu poprzez skrocenie wlokien miensiowych i docisk struktur stawu, co powinno byc powiazane z regularnym stretchingiem i przywracaniem pelnej dlugosci miesnia, czy to nadgarstek, czy tez biodro, nie da sie generalizowac, trzeba pracowac nad formą, jak i gibkocia ciala

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening klatki + bicepsy

Następny temat

Cwicze od 9 miesięcy - czy partia raz w tygodniu wystarczy?

WHEY premium