SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Power Monster Pomoc

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
witam
Mam kilka pytań odnośnie monstera do wyciskania.
1. jeżeli zamierzam startowac w zawodach RAW jest sens zakupu takiego bajeru zeby np po ostatniej serii na 2p założyc monstera dołozyc wiecej kg i zrobic dodatkową serie? czy to ma sens tylko jezeli startuje sie w sprzecie?
2. czy cwiczenie w monsterze na dłuższą mete osłaba wynik raw? czytałem że cwiczenie w koszuli pogarsza wynik raw bo na dole koszula daje "pomoc"
3. jeżeli warto kupic i trenowac to od jakiego zacząc? od najsłabszego zeby opanowac ruch? czy lepiej kupic juz sredni bo cena jest 40zł wieksza.

czy moze lepiej zakupic Monster Power Gladiators na łokcie? czy monster lepiej sie sprawdzi w treningu rozwoju siły?


Zmieniony przez - 00PiotR00 w dniu 2018-04-25 10:49:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
00PiotR00
witam
Mam kilka pytań odnośnie monstera do wyciskania.
1. jeżeli zamierzam startowac w zawodach RAW jest sens zakupu takiego bajeru zeby np po ostatniej serii na 2p założyc monstera dołozyc wiecej kg i zrobic dodatkową serie? czy to ma sens tylko jezeli startuje sie w sprzecie?
2. czy cwiczenie w monsterze na dłuższą mete osłaba wynik raw? czytałem że cwiczenie w koszuli pogarsza wynik raw bo na dole koszula daje "pomoc"
3. jeżeli warto kupic i trenowac to od jakiego zacząc? od najsłabszego zeby opanowac ruch? czy lepiej kupic juz sredni bo cena jest 40zł wieksza.

czy moze lepiej zakupic Monster Power Gladiators na łokcie? czy monster lepiej sie sprawdzi w treningu rozwoju siły?



1 .Można robić dodatkowe serie po wyciskaniu klasycznym , ale można również wrzucić jako osobny trening....głównie w celu adaptacji organizmu do większych obciążeń. Pamiętaj jednak żeby ruch w dół był spokojny kontrolowany , potem zatrzymanie i heja w górę...nie odbijaj
2. MONSTERA najlepiej wrzucać w fazie końcowej systemu treningowego , kiedy już wchodzisz na sub maxy i maxy. Trening w MONSTERZE różni się do treningu w koszuli , ponieważ prowadzenie rąk jest praktycznie identyczne jak przy RAW...natomiast koszula wymusza inny tor prowadzenia.
3.Jest sens stosować MONSTERA ale najlepiej czerwonego lub czarnego..mniejsze przełożenie na ciężar ale większe panowanie nad nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
wiedziałem że moge liczyc na pana odpowiedz dziekuje bardzo za rozwianie moich wątpliwosci.
to zamówie czerwony na poczatek aby łatwiej opanowac ruch opuszczania w nim.
Mam jeszcze pytanie czy robic w nim 1? czy spokojnie moge zakladac juz na 2-3p
mysle ze bede go wykorzystywał 2-3tyg przed planowanym sprawdznianem lub zawodami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Najlepiej po 2 powtórzenia w kontrolowanych ruchach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
nie bede zakładał nowego tematu.
Mam siłownie domowa ale bciazenie 26mm przy 180kg na martwym gryf sie juz gnie a docelowo chciał bym moc dzwigac chociaz 250kg
chce zakupic gryf 50mm i tu mam pytanie czy wystarczy pierwszy lepszy gryf znaleziony w necie za 350-400zł czy lepiej kupic cos sprawdzonego? tylko co?
Kolejną sprawą bedzie zakup talerzy i tu tez pytanie czy uzywane i kazdy z innej parafii czy moze nowe jakies tansze ale jednej firmy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Wszystko zależy od zasobności Twojej kieszeni...
Nie ma sensu kupowania badziewia z marketu , lepiej trochę dołożyć i kupić np. HES-a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
nie spieszy mi sie ale chce sobie powoli skompletowac nowy sprzet. myslałem o obciazeniu marbo. a co do gryfu to nie wiem w sumie.
nawet przy takim za 350zł jest napisane ze do 300kg wiec dozywodnio :)


Zmieniony przez - 00PiotR00 w dniu 2018-04-26 20:53:27
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
na stronie hesa nie ma cen co mnie osobiscie irytuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
00PiotR00
nie spieszy mi sie ale chce sobie powoli skompletowac nowy sprzet. myslałem o obciazeniu marbo. a co do gryfu to nie wiem w sumie.
nawet przy takim za 350zł jest napisane ze do 300kg wiec dozywodnio :)



Zmieniony przez - 00PiotR00 w dniu 2018-04-26 20:53:27


Solidny gryf trójbojowy powinien mieć wytrzymałość do 800kg , wtedy nie wygina się w łuk....jak te za 300-500zł

Jeśli zdecydowałbyś się na profesjonalny trójbojowy gryf HESA , to zapraszam na priv.
Obciążenie np. HES kupisz na necie od 5 do 12 zł /kg w zależności od stanu....oczywiście piszę o tych w gumie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
mam pytanie odnosnie wyciskania to moze tu zadam.
ostatnio robiłem trening klatki 3razy w tyg docelowe serie to 3 x5p skonczyłem na 100kg 5,5,9p
zrobiłem za 3dni sprawdzian 115kg poszło lekko a 120kg staneło 3-5cm nad klatka i ani rusz...
założyłem MONSTERa i 120kg x 3p bez problemu
i teraz pytanie gdzie lezy problem?


Zmieniony przez - 00PiotR00 w dniu 2018-05-04 12:48:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Jak sam zauważyłeś problem był na dole... czyli brak dolnej fazy.
Czy robisz wyciskanie hantlami lub rozpiętymi ? Bo właśnie te ćwiczenia pomagają wzmocnić ,, dół,,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów - Drzonków 27-29 kwietnia 2018r.

Następny temat

IV Mistrzostwa Sochaczewa w Podciąganiu na drążku i Pompkach-9.06.2018

WHEY premium