SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poważny problem z poziomem testosteronu, prosze o opinie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
Witam
W związku z nasilającymi się objawami spadającego poziomu "ogólnej aktywności zyciowej" ( w skrócie.... brak energii zyciowej, niskie libido, stany depresyjne, zle samopoczucie ) zrobilem sobie badanie testosteronu zarówno calkowitego jak i wolnego. Wyniki trochę mnie zaniepokoiły...
Testosteron calkowity -> 20 nmol dla przedziału ( 6-28 )
Testosteron wolny -> 10 pmol dla przedzialu ( 250-1000 ) ..... ??

Nie mam pojęcia o co się rozchodzi....Bylem z tymi wynikami u lekarza następnego dnia, ale poza zrobieniem dziwnej miny dal mi tylko skierowanie do endokrynologa..... Zatem odwiedzilem kilku ale najblizsze terminy sa na sierpien :) Nie wiem czy isć gdzies prywatnie albo co moge sam z tym zrobic. Jeśli ktoś może się wypowiedziec byłbym wdzięczny !

Dodam tylko ze chodzilem na silownie przez kilka lat ( 4-5 ) raz zdarzylo mi się sprobowac metanabolu w malej ilosci ( 30 tab... polowa minimalnego cyklu ) Obecnie nie cwicze od roku, ale zarowno w latach treningowych nie rozpierala mnie specjalnie energia. Nie wiem czy ma to powiązanie z silownią. ( mam 23 lata, cykl byl w wieku 19 lat)
Dzięki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1259
Wg mnie masz coś nie tak z hormonami. Poziom LH powyżej normy, poziom FSH też wysoki. Wiesz co to oznacza? Nie chce Cię straszyć, ale jesli LH jest zbyt wysokie to może być jakiś problem z Twoimi jajkami. Niech to sprawdzi endo, a swoją drogą sprawdź sobie poziom SHBG, bo to on odpowiada za wiązanie się całkowitego testa i niskiej frakcji wolnego. Być może, że SHBG będzie u Ciebie za wysokie... Daj znać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
ktokolwiek ma pomysł jak się do tego odnieść >>??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
Dodatkowe badania......

Prolaktyna --> 155 ( norma 50-360 )
FSH ---------> 9 ( 1-11 )

i LH --------> 5,5 ( 0,8-3,8 )

Nie wiem czy jest sens robic jakieś inne badania, np... Kortyzol albo 17OH Progesteron ??

Mam nadzieje ze ktos to czyta wogóle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Akurat jestem na etapie studiowania działu Doping..
Odblok robiłeś?
W sumie to już dość przedawniona sprawa. Masz dziewczynę? Współżyjesz? Teraz jaka jest aktywność? Nieróbstwo też obniża poziom.

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
Obecnie nie jestem w stałym związku, chociaz mialem w zyciu pare kobiet to tylko jedna tak na prawde na dlugi czas, co do wspolzycia chyba bylo normalne nie zdazaly sie raczej nigdy sytuacje ze nie moglem albo nie chcialo mi sie. Ale mam wrazenie ze z wiekiem to zaczyna zdecydowanie zbyt szybko sie oslabiac i cala energia gdzies ucieka z dnia na dzien wrecz
Co do odbloku to nie stosowalem niczego, taka ilosc bardziej eksperymentalna wiec nie myslalem o tym, to bylo okolo 30 tab metki z "bioreaktora" ( maksymalna dzienna dawka 2 tab) No ale moze faktycznie w jakis sposob mi zaszkodzilo, bo z czasem troche "uchodzilo ze mnie powierze" :/

Czy jest mozliwe zeby testosteron calkowity bylo ok ale jakos nie byl w stanie wejsc w reakcje z kolejnymi skladnikami i przez to nie ma go w tej aktywnej formie ?
Myslalem nad takimi rzeczami jak 6-OXO albo jakies Tribulusy... troche sobie uzupelniam cynk i magnez+B6, w jakims stopniu jest to odczuwalne w pozytywny sposob ale nie na jakas duza skale...
Czytalem tez o wit. A i żelazie, myśle że bym ewentualnie mogl troche sprobować, tylko pytanie czy to jest sensowne bawić się w półśrodki :/ ?

Co do nieróbstwa to wiem że nie jest niczym dobrym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Co do witamin i minerałów można zrobić badania i sprawdzić czy są jakieś niedobory.
To może trochę ułatwić
https://www.sfd.pl/Witaminy_Opis,_Niedobór,_Nadmiar,_Żródła_-t468853.html
Przez brak odbloku, jak mówisz mogło zejść.

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
Co do witamin i minerałów to na pewno nie zaszkodzi mi jak sobie uzupełnie, chociaż odżywiam się ... normalnie mysle :) do tego ten tribulus moze cos wniesie, czytalem tez o 6-oxo, który niby pomaga się odblokować. Tylko tak jak piszę, czy jest sens bawić się w półśrodki :/ ??
Lekarz powiedzial ze to labolatorium jest bardzo rzetelne i raczej nie zdarzaja się pomylki... chociaz ja zastanawiam sie czy jest to wogole mozliwe zeby tesc calkowity byl w porzadku a wolny byl na poziomie skrajnie niskim Tak na pierwszy rzut oka raczej sklanialbym sie ku niedoborowi bo ani nie ma we mnie energii, sily przebicia czy agresji, klatka i twarz sa bardzo slabo owlosione. Jasna sprawa że to kwestia złożona, ale może to jest właśnie główny sprawca.
Byłem na jednej wizycie u endokrynologa prywatnie, to sugerował tylko robienie systematycznie kolejnych badań... PRL, FSH, LH potem odwiedzenie go i ewentualnie robienie kolejnych. Troche wygladalo mi to na to ze chce zebym po prostu stal sie jak najdluzej jego klientem :/. Jak zapytalem o bezplatna wizyte ( bo przyjmuje tez publicznie ) to sie oburzył powiedziel ze nie przyjmie i zaczal mowic ze jego dziadek mial kilka zamkow i panstwo go okradlo i taki mamy kraj ze trzeba walczyc o swoje :> :) Heh :) A jak wspomnialem o metanabolu to stwierdzil, ze jest przeciez dla ludzi... i nic w tym zlego.
Mysle ze to forum moze mi bardziej pomoc od niego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Jak mowilem w kwestiach Dopingu dopiero ogarniam to wszystko..
W tym przypadku jedynie mogę wypowiedzieć się na temat witamin i minerałów.
Krzykacz zobaczy temat, to napewno będzie miał więcej do powiedzenia, wkońcu jest ekspertem od dziedzin Zdrowia i Dopingu. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Po 30 tabletkach metanabolu miał robić odblok

Spróbuj go podbić naturalnie (ZMA, Tribulusy)

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
U każdego inaczej to wygląda, z tego co wiem

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-05-03 14:24:06

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-05-03 14:24:33

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
no 30-40 nie pamietam juz to bylo 4 lata temu :) fakt ze malo ale moze cos faktycznie sie przełożyło
A znacie ten preparat 6-OXO ?? mozna to wogole gdzies kupic w Polsce? ZMA tak jak pisałem... odczuwalne pozytywnie ale na taka sobie skale... wiadomo
Najbardziej zastanawia mnie zależnosc.... testosteron calkowity i wolny
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

soczewki - problem

Następny temat

co radzicie??

WHEY premium