SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuję porady w odchudzaniu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22
Wiek : 20
Waga : 77
Wzrost : 169
Obwód w biuście : 105
Obwód pod biustem : 87
Obwód talii w najwęższym miejscu : 89
Obwód na wysokości pępka : 95
Obwód bioder : 109 razem z tyłkiem ; 105 bez tyłka ale z boczkami
Obwód uda : 64
Obwód łydki : 41. 5
Zawartość tkanki tłuszczowej: 37.22 %
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda, pupa
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nie wiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: bieganie 3x w tygodniu ( interwały 30 min lub bieg zwykły 1h) domu
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka z mlekiem, żurawiną, migdałami lub miesznką studencką
Co lubisz jeść na obiad : ryby, kurczaka ( gotowany na parze lub po chińsku) z warzywami, kasza ryż, jajecznica czasem lubie wyskoczyć na kebaba lub tortillę
Co jako przekąskę : owoce ( też banany choć są kaloryczne ),marchweki, pestki dyni, słonecznika
Co jako deser : jem 2- 3 kostki gorzkiej czekolady ( 70- 90 % ) dziennie, czasami kakao , czasem zjem bułkę orkiszową
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : miałam drobne problemy z hormanami (poziom testosteronu przekraszał normę ale już się to unormowalo przez zażywanie tabletek), poza tym wyniki badań ( robione co pół roku )mam bardzo dobre
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia lub aeroby w domu- tak na poważnie a dla rozrywki - łyżwy 
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : sesja
Stosowane wcześniej diety : dieta ducana ( wrzesień 2010) , kopenhaska 2x ( 3 lata temu -2 tygodnie, rok temu- tydzień )
Witam,
Jestem tutaj ponieważ chciałabym schudnąć ( tak szybko jaks się uda ) ale zdrowo i bez efektu jojo.
Od 8 miesięcy staram się odżywiać zdrowo czytając mni. wskazówki z sfd i z innych stron o zdrowym odżywianiu i odchudzaniu. W tym czasie bardzo polubiłam bieganie ( trenuję 3x w tygodniu ) i schudłam 4 kg ale jest to kropla w morzu potrzeb, bo nadal mam nadwagę. Na zimę jednak chciałabym zmienic dotychczasową forme aktywności fizycznej na taką, która odbywa sie w pomiesczeniu. Moje pytanie dotyczy tego co jest dla mnie najlepsze, czy ćwiczenia na siłowni skierowane na utratę tłuszczu czy ćwiczenia aerobowe w domu ( brzuszki, nożyce skłony kształtujące talię, i różne inne które mogę znależć w internecie na stronach typu http://wdziek.info/ lub innych prezentujących ćwiczenia odchudzające lub ćwiczenia na różne partie ciała ), a może powinnam łaczyć jedno z drugim ? Zalezy mi na tym aby mięć ładną smukłą kobiecą figurę oraz zgrabne nogi i posladki, bez boczków i wszelkiego innego sadła. Jeśli waszym zdaniem korzystniejsza jest w moim przypadku siłownia to proszę o wszelkie porady jakie ćwiczenia powinnam wykonywac żeby zrzucić kilogramy i podkreślić talię. Wiem, że kobietom z natury nie rosną mięśnie po cwiczeniach na siłowni ( chyba że interesuje je kulturystyka ) ale słyszałam tez ze wykonując ćiwczenia na siłowni z nadwagą mozna poprzez rozwój mięśni optycznie się powiększyć -zarówno tego jak i pomniejszenia piersi chałabym uninąć .Treningi chaiłabym wykonywać 3 razy w tygodniu . Nie zabardzo wiem czy myslę i działam dobrze i jak sie za to wszystko zabrać , dlatego prosze was o pomoc.
Przesyłam też plan odżywiania, który mogłabym łaczyc z ćwiczeniem, proszę o wskażówki i jego ocenę :
Śniadanie: płatki owsiane z mlekiem żurawiną, bakaliami lub migdałami, cynamonem
II posiłek : marchweka z rzodkiewką lub jabłka/ maslanka owocowa.

Obiad :kurczak z warzywami lub ryż z warzywami lub ryba z warzywami lub kasza z kefirem i serem białaym lub jejecznica ( wymiennie żeby nie jeść codziennie tego samego )
Przekąska : ziarna dyni lub słonecznika lub marchweka luba owoce ( suszone albo świeże )
Kolacja : 2 jajka z marchweką lub maślanka owocowa lub sałatka owocowa ( też wymiennie )
Jeszcze do tego 2-3 kostki gorzkiej czekolady dziennie.
Mam jeszcze pytanie dotyczące bananów. Bradzo je lubię i czy byłoby to bardzo szkodliwe gdybym je jadła ?

Pozdrawiam 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
zaraz tu pewnie wpadnie Morales albo obliques, to Cię zrypią za dietę (ta czekolada codziennie... bez komentarza ), a ode mnie póki co:

interwały 30 min -> szczerze, nie wyobrażam sobie, jak te interwały wyglądają ja średnio po 10 minutach interwałów 30/30 jestem półżywa i ledwo ide o własnych siłach, jakbym miała to jeszcze razy 3 machnąć, to pewnie bym wypluła płuca i padła na zapaść

jeśli chodzi o siłownię, to najlepiej zacznij planem Michaiła dla kobiet:
https://www.sfd.pl/-t18564.html 

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Napisz ile kalorii wychodzi. Bo coś mi się zdaje, że głodujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Na samym początku zaznaczam, że my nie przykładamy ręki do czegoś takiego jak "szybkie odchudzanie", Możemy natomiast pomóc Ci w sposób zdrowy i trwały pozbyć się niepożądanej tkanki tłuszczowej. Jednak powodzenie tego przedsięwzięcia zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Musisz być cierpliwa, konsekwentna i wytrwała.
Patrząc na ankietę, którą wypełniłaś już teraz mogę powiedzieć, że czeka cię ciężka walka. Nie tyle z powodu ilości tłuszczu do zrzucenia, ale z powodu twojej niechlubnej przeszłości dietetycznej, która zapewne niekorzystnie wpłynęła na twój metabolizm

Twoja dieta jest tragiczna, nie ma nic wspólnego ze "wskazówkami" rodem z SFD. Dieta Ducana nie jest zdrowa, ale zabójcza dla układu hormonalnego kobiety. No ale widzę, że już Morales się dietą zajmuje, więc zostaniesz naprowadzona na właściwą drogę

pomniejszenia piersi chałabym uninąć

Jeśli chcesz schudnąć, to przykro mi to mówić, ale biust zmaleje ci w pierwszej kolejności. Piersi to przede wszystkim tłuszcz i to tłuszcz, który jest organizmowi kobiety najmniej potrzebny, stąd też schodzi na samym początku.

słyszałam tez ze wykonując ćiwczenia na siłowni z nadwagą mozna poprzez rozwój mięśni optycznie się powiększyć

Nie wiem, skąd bierzesz takie informacje? Jest zupełnie na odwrót. Przyrosty mięśniowe widać u osób szczupłych, z małą ilościa tkanki tłuszczowej.
Jeśli chodzi o przyrost masy mięśniowej, to ma on miejsce praktycznie zawsze u osób początkujących rozpoczynających trening siłowy. Ale bądźmy poważne, taki przyrost to kwestia może 0.5-1cm w obwodzie np. uda. Przecież to jest praktycznie niezauważalne u osoby, która ma do stracenia w obwodzie 5-10cm, prawda?

Jeśli chcesz zeszczupleć i mieć ładną sportową sylwetkę rozpocznij trening siłowy zakończony sesją aero (rowerek, orbitrek, bieżnia, wioślarz). Wszelkie brzuszki, skłony itd. to nie są aeroby, jako "trening" sam w sobie są stratą czasu.

Zapoznaj się z linkiem, który podesłała Lady M. Znajdziesz tam gotowe plany treningowe dla początkujących. Dodatkowo, lektura obowiązkowa:

https://www.sfd.pl/Odchudzanie_Łopatologicznie,_czyli_odpowiedzi_na_najczęściej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html

Jeśli masz jakieś pytania, wal śmiało

Acha, jeszcze jedno: czy mogłabyś wkleić tutaj zdjęcia sylwetki? Byłyby one pomocne w ustaleniu diety oraz treningu indywidualnie do twoich potrzeb.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-12-06 21:21:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22
Przede wszystkiem bardzo dziękuję za odpowiedź. Zaczęłam już trening Michaiła polecany przez Lady M. Moje dzienne spożycie kalorii waha sie w od 2107 do 2287(z jogurtem) czy to nie jest za dużo ?
Zdjęcie próbowałam zrobić z kamerki internetowej ale widzę że coś nie wyszło postaram się załatwić jakiś aparat fotograficzny od kogoś to wtedy wkleję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
troche za dużo tych kcal, jak na moje oko
myślę, że faze startową możesz przesunąć na 1900 i zobaczyć, jak organizm reaguje (przystosowanie do diety zajmuje mu średnio 2 tygodnie)

plus: wklejaj trening, w sensie co robiłaś i na jakich ciężarach.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skitelsik / redukcja

Następny temat

healthrider

Wiecej