SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebne porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 109
Witam!
Piszę do was w sprawie porad dotyczących moich błędów. Mam 16 lat, ważę 61 kg i chodzę na siłownię od 1.5 roku. Od paru miesięcy próbuje jeść codziennie po 3000 kcali, mam apke do diety lecz nie zawsze mi to wychodzi. Przez jakiś czas moje obwody stoją w miejscu lub idą bardzo powoli w górę. Moja waga tak samo jest taka sama przez jakiś czas. Mój plan treningowy to: poniedziałek - klata triceps, środa - plecy biceps, piątek - barki nogi. Białko biorę regularnie po 2 razy na dzień treningowy. Przez te półtora roku moje obwody się zmieniły tak :
Biceps przed-24.5 teraz-31.5
Przedramie przed-21.5 teraz-26.5
Klata przed-78 teraz-96
Brzuch przed-64 teraz-67
Reszty nie pamiętam ale napiszę jak teraz:
Uda-49
Łydka-33
Bardzo proszę o porady. Krytyka mile widziana. Z góry dzięki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W wieku 16 lat można cieszyć się treningami, ogólnie aktywnością ruchową bez nacisku, gdyż psychika w tym kontekście będzie mocno obciążona, z biegiem czasu może wymknąć się to spod kontroli - unikania spotkań ze znajomymi, bo trzeba zjeść, jakieś chore myślenie o trzymaniu miski, omijanie wyjazdów etc. oczywiście nie generalizuje, ale często takie sytuacje mają miejsca. Jeśli masz znajomych którzy tylko piją i palą to czas zmienić znajomych, ja rozumiem, że 80% młodzieży tylko dają w palnik, ale też są inne formy rozrywek. Dlaczego miałbyś wybierać między treningami i piciem i paleniem? znajdź balans.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
wstaw swoje diete zgodnie z instrukcja z linka http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Liczyłeś poprawnie swoje zapotrzebowanie ? https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
Być może jadasz za mało kalorii. Choć w Twoim wieku skupianie się tak mega na kaloriach - to nieco za wcześniej, serio przyjdzie na to czas.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-06-18 18:09:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
a ja popieram takie zachowanie. jak gosc ma cel to niech cisnie od najmlodszych lat i uczy sie sumiennosci i rzetelnosci w dzialaniu. poza tym 16 lat to juz prawie liceum

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Każdy ma swoje zdanie, dla mnie to taki wiek, gdzie siedzenie z apką do liczenia kalorii to po prostu strata jakiegoś fajnego etapu w zyciu, tyle. Stresowanie się kaloriami etc - nie bardzo.

Edit.: Co nie zmienia faktu, że jak ktoś chce zmienić coś w swojej sylwetce - to czemu nie, ale nie rygorystycznie o to mi chodzi.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-06-18 18:59:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
no widzisz Blue, a ja podchodze do tematu patrzac przez pryzmat swojej osoby, ktora swietnie sie bawila wlasnie bedac w wieku autora i teraz po latach stwierdzam, ze zmarnowalem kilka lat zycia

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie mówie o jednej, ani o drugiej skrajności :) Dbanie o siebie to bardzo dobra droga, ja mówie o skrajności pod tytułem ważenie jedzenia, liczenie etc. Jest na to czas później.
I nie mówię, by autor robił sobie codzienne balangi, trzeba wypośrodkować cel i przyjąć go do wieku - po prostu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
a no to na pewno. zgadzam sie w 100% jednak... ( ) jesli autor ma taka chec, robi to z pelna swiadomoscia, nie przeszkadza mu to w zyciu i wychodzi to od niego samego, bo czuje taka potrzebe to jestem ostatni do tego, zeby go od tego odwodzic

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 109
Właśnie ja wolę interesować się siłownią niż jak niektórzy moi koledzy alkoholem i papierosami. Co do diety to wykorzystuje taką aplikacje "Fitatu". Tam mi oblicza ile powinienem kalorii jeść codziennie i ile ma kcal/białka/tłuszczu/węglowodarów dane jedzenie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No i super, grunt to mieć cel i świadomość w dążeniu do niego ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136802
Dieta dietą, ale widać na co kładziesz nacisk... Jeszcze trochę a bica będziesz mieć większego niż udo...;)

Fajnie że idziesz do przodu, ale rozwijaj też dół ciała:)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, wejście na odpowiedni próg kilogramowy.

Następny temat

Kalorie w diecie na redukcji.

WHEY premium