SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poszukiwanie Przykładów Rozwinięcia Masy Mięśniowej Tylko Na Sportach Walki

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 1707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 334
Dzień Dobry Wszystkim
Wiem, że powstało dużo tematów na temat połączenia siłowni i sportów walki, a także kulturystycznego i wytrzymałościowego.
Interesuje mnie natomiast przykład, przykłady jak fizycznie można się rozwinąć na samym treningu sportów walki (tj nie wyciskając na klatę i tym podobne)
Dla przykładu ile centymetrów w bicepsie można mieć ćwicząc siłę eksplozywną.
Oczywiście, że na typowym treningu są też ćwiczenia rodzaju pompek jednak chodzi mi o wszystko co trzyma się właśnie takiego typowego treningu.
Zależy mi tutaj w głównej mierze na konkretnych przykładach, szczególnie raczej panów cięższych niż McGregor i nie będących zalanych tłuszczem.
Czyli jak można wyglądać dbając o siebie i uprawiając tylko sztuki walki, mając raczej tendencję do tycia niż ,,patyczkowania"
Oglądając gale ci wygrywający często mają brzuszek który wynika z zaniedbania, jeśli już startuje ktoś dobrze wyglądający jak Pudzian to nie ma typowo treningu pod sporty walki. Tyson miał ponoć 41cm+ w bicepsie.
Mam nadzieję że wyraziłem się wyczerpująco oraz nie skopiowałem żadnego z wielu już założonych tematów.
Dziękuję za odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Wygląd nie walczy, a w szczególności wielkość bicepsa...
1

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711


Ten po prawej to Frank Gotch. Słynął z tego że nie robił ćwiczeń z ciężarami bo wyżej stawiał kalistenikę i sparingi z partnerami. Mistrz świata catch wrestlingu

120 lat temu koksu nie było więc nie mógł się niczym wspomagać

Jeśli taka sylwetka Ci pasuje to proszę bardzo

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciężko będzie odpowiedzieć, bo mało kto trenuje bez dodatkowych ćwiczeń z ciężarami. W karate, judo robi się dużo wyczerpujących ćwiczeń w parach, pompek, przysiadów. W boksie duży nacisk jest na barki, kapturowy. Mój trener twierdził, że stara szkoła rozwijała barki zestawem ćwiczeń bez ciężarków, choć nie do końca chce mi się w to wierzyć. I tak najważniejsza jest genetyka. Znam gościa, który pięknie rozwinął muskulaturę samymi pompkami, a innego to nie ruszy i będzie żylasty. To dość rozległy temat i trudno o jakieś konkrety. Może znajdzie się na forum ktoś kto nie trenuje siłowo poza klubem SW, ale w dzisiejszych czasach to rzadkość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
JustSomeonePassingBy
...Interesuje mnie natomiast przykład, przykłady jak fizycznie można się rozwinąć na samym treningu sportów walki (tj nie wyciskając na klatę i tym podobne)
...
Mam nadzieję że wyraziłem się wyczerpująco...
Dla mnie to ten temat nie jest za bardzo klarownie przedstawiony. Dlatego zadam kilka pytań.
Ćwiczysz lub zamierzasz trenować SW i chcesz dobrze wyglądać a nie chce Ci się uzupełniać SW siłownią?
Priorytetem jest dla Ciebie wygląd ale nie chodzisz na siłownię. A pytasz o SW bo nie masz możliwości, nie chcesz, nie stać Cię na siłownię?
Jakie SW masz na myśli? - Zapasy czy BJJ zupełnie inaczej rozwiną sylwetkę niż muay thai czy kick boxing.
Interesuje Ci to czysto teoretycznie? - Nie trenujesz w ogóle i nie zamierzasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 334
Nie stawiam wyglądu wyżej niż SW, jestem po prostu ciekawy
Jeśli trenuję będąc amatorem i chcąc nim pozostać 8 godzin w tygodniu to raczej mi mówią (również na tym forum), abym sobie dał spokój z siłownią bo jej nie potrzebuję
Trenuję Muay Thai
Dziękuję w każdym razie za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Mogę jedynie coś powiedzieć na własnym przykładzie, że bez przygotowania siłowego w sportach chwytanych ciężko jest coś wywalczyć. Ja osobiście staram się robić 2 jednostki siłowe w tyg bazując na ćwiczeniach wielostawowych (przysiad, MC, WL, OHP, podrzut, zarzut) dokładając do tego elementy kalisteniki. Trenując typowo sporty uderzane siła nie odgrywa aż tak wielkiej roli ale w MT również masz elementy klinczu. Ciężko było by zbudować mięśnie na samych treningach SW, a zwłaszcza nastawionych tylko na stójkę.
Prawdziwa siła techniki się nie obawia :D

vivere militare est

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strach przed nogami

Wiecej