SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Postanowienie na wielki post-redukcja. Mam kilka wątpliwości.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7757
Płeć : mężczyzna
Wiek : 19
Waga : 85
Wzrost : 183
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 36
Obwód w pasie : 98
Obwód uda : 62,5
Obwód łydki : 38
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 38% (nie wiem czy to jest poprawny wynik, nie potrafie tego dobrze zmierzyć)
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - split(Pn,śr,Pt), w DNT aero/HIIT
Odżywianie : mam słabość do słodyczy ale w wielki post zamierzam ich wogóle nie jeść :)
Cel : redukcja do końca wielkiego postu
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : Dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, aeorby
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Białeczko ciągle, za mną cykl na mono universala, aminokwasy, omega3,
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak

Witam wszystkich.
Zaczynam pierwszą redukcję przez narazie przez okres wielkiego postu. Nie będzie to jakaś ostra wycinka tylko poprostu zamierzam wprowadzić kilka zmian w moim żywieniu i zwiększyć aktywność fizyczną.
Mój cel- zmienić swój wygląd, na wadze mi nie zależy ponieważ patrząć na wzrost to mam w prawie w normie. Maxymalnie chcę stracic 5 kg
Do tej pory moj tryb życia wyglądał tak:
Trening: pn, śr, pt-split. reszta dni to zero aktywności praktycznie.
Dieta:
6.15 jakies kanapki max 2, troche jakiejś zupy rosołku ogólnie to prawie nic, bo mam problem z jedzeniem rano ;/
Godz 9.00 serek wiejski+kanapka z pieczywa jasnego(2kromki)
Godz 11.00 serek wiejski+kanapka z pieczywa jasnego(2kromki)
14-15 4 jajka/odżywka
ok 16 posiłek przedtreningowy- tu zawsze albo ryż brązowy albo makaron razowy z mięchem 100-150 gram.
18- trening
20.00 banan, odżywka
20.30- zazwyczaj rosołek z piersi + jakies kluski zwykłe lub chleb.
23.00 twaróg chudy z maślanką+2 kaps omega
Oprócz tego słodyczę jakies, bo bez tego nie mogę zyć ;/
Tak wyglądała moja dieta w dzień treningowy, ogólnie to skupiałem sie na jedzeniu jak największej ilości białka nie spoglądając na węgle i tłuszcze,,, Jeśli chodzi o dni nietreningowe to już było troche gorzej, bo w takie dni brakuje mi natchnienia do trzymania diety i to może największy błąd. Podobnie jak w treningowy skupiałem sie na spożywaniu jak najwiekszej ilości białka. Brak aktywności i spora ilość węgli spowodowały ze tłuszcz sie odłożył.
Moje zapotrzebowanie kcal wyszło mi 2600 kcal i będe sie próbował tego trzymać. Nie stać mnie na jakaś wykwintną diete dokładną co do kalori ponieważ nie posiadam na to pieniędzy.

Zakupiona suplementacja na ten cykl:
-sfd econo v2 2x
-usa sports labs cutting edge
-vitalmax kreatyna mono 300g
-omega 3 olimp
Posiadam jeszcze rezte kreatynki universala z poprzedniego cyklu to pierwsze ją wybiorę, a potem vitalmaxa.

Planowane zmiany/nowa dieta
6.15- koktail z ryżu brązowego 50gr +odżywka+mleko 250ml
9.00 serek wiejski lekki 150gr+kromka razowego 50gr
11.00 serek wiejski lekki 150gr+kromka razowego 50 gr
12.30 serek wiejski lekki
14-15 (W żależności ile mam godzin)- 4 jaja gotowane na miękko+kromka razowego/odżywka
ok 16.00 (przedtreningowy)- 100 gram ryżu brązowego/makaron razowy + 150g mięcha.
17.30 1-2 tabs cutting edge + kreatyna?
18.00 trening
20.00.30gr dextro/carbo/miód/sok+ kreatyna 5gr
20.30. 200 gr kuraka+100gr jakies węgle o niskim ig(makaron zwykły, ziemniaki, chleb)
23.00 twaróg chudy 125gr z maślanką+2 kaps omega.
W: 294 B: 197 T:67
Z tego wychodzi mi maxymalnie 2580 kcal tyle ile potrzebuje. I tego mam się zamiar trzymać. Proszę sprawdzenie i wychwycenie ew. błędów.

Oprócz tego przez okres redukcji planuje nie jeść słodyczy i spożywać alkocholu, bo praktycznie w każdy weekend pt,sb popijałem piwko lane z sokiem....

Tu mam pytanie odnośnie diety w dni z aerobami (wt,czw,sb,nd) czy trzymać taką samą diete jak w dni treningu siłowego? Aeroby będe robił gdzies o godzinie 18-19 i zaczynam od 35 min biegu, bo wiadomo kondycha słaba. I jak z posiłkami po aerobach? Bo wtedy potreningowy już nie potrzebny. Co myślicie nad kreatyną, a pózniej jakies białeczko, a na noc twaróg?
Dobra. tak więc od jutra biorę sie do roboty :) Mam nadzieje że ktoś mi coś doradzi. Pozdro









kwiczek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
dieta do poprawy, musisz ułożyć dietę na redukcję, wyliczyć bilans kcal od tego odjąć 300kcal. Białek daj do 2,2grama na kg masy, węgle do 3gram, tłuszcze około 1-1.2grama na kg masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7757
ok. będe sie tego próbował przestrzegać ppepeek. A odpowie mi ktoś na moje ostatnie pytanie odnośnie posiłku po aerobach ?

kwiczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 319
Ale co ty oczekujesz od kreatyny na redukcji?

W drodze na szczyt upadłem z 200 razy zawsze wstawałem z zdwojoną siłą. Spróbuj mie teraz powstrzymać!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7757
będe ją stosował bardziej jako antykatabolik. Żeby zmniejszyć spadek masy mięsniowej jak będe palił tłuszcz. Czytałem o tym na sfd

kwiczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
nie przesadzaj, nie widać u Ciebie dużo masy mięśniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111376
Jaki staż? Polecałbym FBW na początek,w dodatku na redukcji (Na jednym treningu całe ciało z którego chcesz zredukować tłuszcz pracuje)

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 140
nie spalisz tluszczu na takiej diecie,ogolna zasada mowi ze jesli ilosc kalorii bedzie chociaz minimalnei wieksza od spozywanych to tluszcze bedzie spadal ale jesli wchlaniasz duzo nizdrowego jedznei i do tego kalorycznego to trzeba by wykonac mordercza prace ze by zrobic nadwyzke spalnia nad whclanianiem,z kolei jesli sie glodzisz to ...bedziesz tyc nawet jesli zjadasz jedna kanapke na caly dzien!! tak!! jesli bedziesz sie glodzin i nawet do tego zasuwal na rowerze lub skakance to bedziesz tryl|!! dziwne?? nie koniecznie jesli spowolnisz metabolim to organizm wchodzi w stan alarmowy i wszystki kalroie odklada na zas,to pozostalosc po przodkach dzieki temu powstala ludzkosc...witaj w siecie redukcji i diet:d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7757
Dobra, kreatyna odstawiona na kiedyś tam jak już to spale... Co do diety. Co mam w niej zmienić żeby było dobrze? przeciez jest tyle kalori co potrzebuje no to co jest nie tak?

kwiczek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybki plan, zamiennik zamiast silowni

Następny temat

Ćwiczenia na rzeźbienie brzucha

WHEY premium