SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posilek z najwieksza iloscia bialka

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Witam I bardzo prosze o pomoc. Prosilbym o pare przepisow na sniadania I kolacje z jak najwieksza iloscia bialka. Mam problem poniewaz w kuchni jestem kompletnie zielony, a duzo cwicze I duzo waze wiec potrzebuje duze ilosci bialka I wegli. Z weglami niemam problemu. Jednak przyjac ok.450-500g bialka dziennie to dla mnie nielada wyzwanie. Prosze o pomoc I z gory dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witam




Białko jest niezbędnym elementem diety .Dlaczego ? Jest ono budulcem masy mięsniowej zaś w okresie redukcji zabezpiecza ono mięsnie przed spadkiem, więc jest niezbędnym składnikiem pokarmowym .Dodatkowo, z czego mało osób zdaje sobie sprawię, aminokwasy z których zbudowane są białka mają w naszym organizmie szereg ważnych funkcji. Z tyrozyny na przykład powstają hormony tarczycy regulujące tempo przemiany materii. Inny aminokwas taki jak leucyna wspiera działanie insuliny, czyli bardzo anabolicznego hormonu. Proteiny mają również potencjał odchudzający. Wynika to z tego, jaki wpływ mają aminowkasy na poziom niektórych hormonów regulujących tempo przemian metabolicznych. Białko przyśpiesza tempo przemiany materii najbardziej ze wszystkich składników pokarmowych.


Jednakże jedzenie takich ilości białka jak Ty jest niepotrzebne a nawet powiedziałbym, iż mało rozsądne. Według fachowej literatury podczas odchudzania spokojnie wystarcza 2-2,5g(maksymalnie 3 jeśli wspomagasz się dopingiem) protein na kg masy ciała a w okresie budowania masy ta ilośc jest jeszcze mniejsza. Na dobrą sprawę nie ma żadnych dodatkowych korzyści ze spozywania większej ilośći a wręcz przeciwnie, obciążysz wątrobę i nerki.

Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-03-02 10:29:21

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5281 Napisanych postów 3170 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 53093
Ja tam ekspertem nie jestem, ale obawiam się że nie tylko w kuchni jesteś zielony.

Skąd takie ogromne zapotrzebowanie na białko?

Ważysz ponad 250kg?;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Waze ponad 120kg I moje pytanie nie bylo ile potrzebuje, bo ja dobrze wiem ile tylko chcialbym poznac jakies ciekawe przepisy na cos smacznego z jak najwieksza iloscia bialka. Glownie chodzi mi o same sniadanie I kolacje, bo pdczas dnia jem 1kg wolowiny z ryzem/kasza/makaronem I ogromna iloscia warzyw. Na ta chwile jem do tego na sniadanie omleta z odzywkami, pozniej jajecznice z bulka z zoltym serem, a na kolacje ryz z jogurtem I bialym serem.
W sumie pasuje mi taka dieta, ale juz mi to zbrzydlo poza tym chcialbym zwiekszyc ta diete w bialko
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
2.5 g białka to maks co potrzebujesz czyli czyli 300g białka, ale myślę że to i tak maks.

Co do posiłków zawierających białko, po prostu jak dajesz 5 jaj to daj 7, maksymalna ilość białka w mięsie/rybie, to okolice 25g na 100g produktu więc jedynie musisz zwiększyć ilosć danego białkowego produktu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Troll? 500 g białka na dobę, to się źle skończy. Wcześniej czy później.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Znowu jem teraz prosto po silowni omleta z 6 jajek + 80gr bialka + 100gr orzechow + dzem

Wciskam ile moge poprostu juz mi zbrzydlo jedzenie tego, myslalem ze sa jakies inne dania o ktorych niewiem a WY je macie w diecie, bo jak pisalem na gotowaniu nieznam sie wcale I jem jak pies w kolko to samo dzien w dzien.

Co do bialka to biore rozne srodki dopingujace I potrzebuje 3,5-4 gr. Bialka. 2,5gr to stanowczo zbyt malo wedlug mnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Znowu jem teraz prosto po silowni omleta z 6 jajek + 80gr bialka + 100gr orzechow + dzem

Wciskam ile moge poprostu juz mi zbrzydlo jedzenie tego, myslalem ze sa jakies inne dania o ktorych niewiem a WY je macie w diecie, bo jak pisalem na gotowaniu nieznam sie wcale I jem jak pies w kolko to samo dzien w dzien.

Co do bialka to biore rozne srodki dopingujace I potrzebuje 3,5-4 gr. Bialka. 2,5gr to stanowczo zbyt malo wedlug mnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Dodam ze jeszcze pije bialko dwa razy dziennie I tez miksuje to nie z woda czy mlekiem tylko 3jajkami I 3 bananami.
Juz nie moge patrzec na jajka I wolowine, a za kurczakiem wogole nie przepadam.

Dlatego wlasnie poprosilem tu o pomoc o jakies przepisy, a nie porady ile ja bialka potrzebuje. Zamykam wiec ten temat I dam sobie rade. Niewiem jak go usunac, wiec prosze zeby ktos to zrobil. Dzieki I pozdrawiam


Zmieniony przez - Tomek Wexford w dniu 2/25/2018 7:51:06 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak chcesz przepisy, to szukaj w dziale kuchnia, ale też jak już wspomniałem ilość białka zależy od większej ilosci danego produktu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93243 Napisanych postów 362725 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663971
Tomek prosisz się o problemy z taką ilością białka , nawet na saa 3 gr/kg to max
przy pełnym wspomaganiu 3gr wystarcza przerabiałem i masa osób ilości 4 i więcej gr/kg nic to nie daje
szkoda kasy i nerek

jeśli chodzi o żarcie tutaj wiele nie wykombinujesz poza zwiększaniem ilości żarcia ,ile nie zjesz dociśniesz prochem
osobiście dla mnie nr 1 to ryby bo 0.5 kg łososia na raz wciągam nosem a 0.5 kg kurczaka jem z przymusu
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 102 Napisanych postów 3503 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71944
Doping rozpisany a wiedza o diecie na poziomie przedszkola
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muffinki z 3 składników ?

Wiecej