SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłek przed treningiem

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1955
Witam. Niedawno przkonalem sie do If od ktorego juz nikt mnie nie odzwyczai. Mam jednak dwa pytania. Otoz pierwsze to to ktore stanowi problem. Mianowicie: treningi mam o 18 do 19, kolo 19:30 jestem w domu. wiec pasuje mi kesc posilek przed treningiem, moz eto byc okolo 16?? jesli tak to co on ma zawierac myslalem nad jajami warzywa. po treningu wpc banan i potem kolo 21 duzy posilek. oczywiscie aby bilans sie zgadzal.
wiec okno by bylo 3 posilkowe od 16-21:30 lub 22.
cel oczywiscie rdukcja.
jesli mam przedtreningowy posilek to moge bcaa i cm3 po treningu?

Zmieniony przez - pajeks w dniu 2013-06-12 09:00:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
posiłek przedtrenigowy możesz zejsćna 2 - 3h przed wysiłkiem. MOgą to być jaja, mięso, ryba + wybrane warzywa + źrodło tłuszczu (najlepszy byłby olej kokosowy / mct)

w trakcie i po trenigui może być BCAA, po - śmało CM3

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-06-12 10:16:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1955
przed t moze to byc oliwa do jaj lub wiorka kokosowe?? warzywa ok. Czy moglbym dodac wpc ew. mleko 2%. niepisales nic o weglach, celowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 871 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103737
Faftaq, podłączając się do tematu kolegi - nie lepiej zastąpić olej kokosowy masłem albo, jak pisze autor tematu, wiórkami kokosowymi. Porównując te źródła tłuszczu na NutritionData doszedłem do wniosku, że olej kokosowy jest właściwie bezwartościowy - zero witamin i minerałów, w przeciwieństwie do masła (bogate w wit. A i E, a do tego mamy do czynienia z tłuszczem zemulgowanym) i wiórek kokosowych (błonnik, żelazo, magnez, fosfor).

A tak na marginesie - kolega kolarz polecał mi oleje z otrąb ryżowych. Dają go koniom przed wyścigami. Spotkałeś się z nim kiedyś? http://nutritiondata.self.com/facts/fats-and-oils/504/2

Zmieniony przez - Mahler w dniu 2013-06-12 11:01:41

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Może być tłuszcz z jaj i z oliwy jak najbnardziej. A zaletą oleju kokosowego jest wysoka zawartosc kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, któe wchłaniane i metabolizowane sa inaczje niż długołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Oczywiście olej kokosowy nie jest wymogiem, ale bez wątpienia ma swoje zalety

Olej ryżowy ma trochę dużo kwasów omega 6...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1955
ok zrrozumialem. A temat wegli i wior kokosowych? :) przedtreningowy 30% kcal, najwiekszy potreningowy 50% i potem 20%? moze byc.??

Zmieniony przez - pajeks w dniu 2013-06-12 12:56:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
istotnych dawek węgli możesz nie spożyciwać przed trenigiem, wiórko kokosowe jako dodatek do diety mogą być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Najlepiej wrzuć całą rozpiskę i wyliczeniami, treningiem, ew. suplementacją i będziemy mogli zobaczyć jak to dokładnie wygląda.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1955
dobra, ale jak wroce do domu bo teraz z telefonu ciezko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1955
jestem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1955
Niemoge edytowac wieć jeśli chodiz o warzywa to: do posilku 1 poszlo 150g pomidora i 100g brokuł. do posilku nr 3 bedzie tosamo + ogorek i kapusta, do posilku 4 znow pomidor. 1 cały wiec okolo po 150g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy czas masowac?

Następny temat

Pierwsza redukcja na IF

Wiecej