SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poradzcie prosze...moj trening

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 607 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4776
Cwicze od niecalych 5 miesiecy z malymi przerwami. Wszystkie cwiczenia wykonuje z progresja ciezaru (12-6 powtorzen w serii).
Czy moglibyscie ocenic moj trening???
Czego za duzo...czego za malo. Czy sa jakies szczegolnie "niezdrowe" cwiczenia z ktorych lepiej jesli bym zrezygnowal (mam 16 lat...za miesiac 17); chodzi mi w szczegolnosci o zdrowie kregoslupa. Najwiecej trudnosci sprawilo mi ulozenie treingu na klatke i barki...nie wiem czy nie za duzo cwiczen. Z drugiej strony nie chce zeby jakas "czesc" miesnia byla zaniedbana. Co do barkow to wolalbym skupic sie bardziej na szerokosci barkow i tylnych aktonach niz na przednich.

Oto moj trening:

DZIEN 1

Klatka piersiowa

- wyciskanie na lawce plaskiej 4s.
- wyciskanie na lawce skosnej 4s.
- rozpietki lub unoszenie hantla za glowe lezac 3s.
- wyciskanie na lawce plaskiej z waskim chwytem 3s.

Triceps

- pompki na poreczach 3s. (ilosc powtorzen dowolna)
- prostowanie ramion na wyciagu w dol 4s.
- wyciskanie francuskie 3s.
- hantel za glowe 3/4 s.

DZIEN 2

Plecy

- podciaganie na drazku z szerokim nachwytem 3/4 s.
- sciaganie drazka do karku w szerokim nachwycie 4s.
- sciaganie drazka do klatki chwytem "mlotkowym" 4s.
- sklony (na dolne partie) 4s.

Biceps

- hantel o kolano 4s.
- modlitewnik sztanga lamana 4s.
- hantle naprzemian stojac chwytem mlotkowym 3/4s.
- przedramiona 2/3s.

DZIEN 3

Barki

- wyciskanie zza karku siedzac 4s.
- unoszenie sztagielek bokiem stojac 4s.
- unoszenie sztagielek bokiem lezac na brzuchu (tak jak w opadzie tulowia ale lezac) 4s.
- unoszenie sztangi wzdluz tulowia stojac 4s.
- kaptur 4s.

Brzuch (tego nie ma sensu wypisywac)


BARDZO DZIEKUJE za wszelkie uwagi i porady...

Pozdrowka
lift

Pozdrawiam!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Witaj-proponuję(sam plan jest ciekawy,ale są pewne niedociągnięcia-już mówię jakie widzę ja)wyrzuć z treningu klatki wyciskanie wąsko,z treningu barków podciąganie wzdłuż tułowia,na plecy ściąganie drążka szeroko jest niepotrzebne,jeśli robisz podciąganie na drążku-możesz je zamienić na wyciąg dolny w siadzie płaskim wąski uchwyt,z trica-ostatnie cwiczenie jest niepotrzebne,nie widzę nóg-nie trenujsz ich?Ogólnie ok,ale za dużo ćwiczeń-jak na Twój staż.Pozdro(jeśli chcesz uzasadnienia moich rad-pytaj)

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 607 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4776
WIELKIE DZIEKI za odpowiedz Michail!

Witaj moj imienniku! :)
Rzeczywiscie mam pytania. Dlaczego wyrzucic wyciskanie z waskim chwytem? Poobno jest to dobre cwiczenie na zbudowanie "jednej" klatki a nie "dwoch miesni". Co do barkow...sztangi wzdluz tulowia w ogole nie robic?...mysle ze jest to dobre cwiczenie...nie mozna czegos zastapic? Z cwiczenia ktore mi poradziles na plecy chce wlasnie zrezygnowac...niesamowicie "daje" na kregoslup a szkoda mi zdrowia. Najlepsze jest to ze zamienilem je wlasnie na drazek ) Jesli chodzi o tricepsa to w przeciwienstwie do bicepsa musze go dluuuuugo meczyc a hantel swietnie mi pasuje jako ostatnie cwiczenie zeby "dobic" miesien. Fracuskie robie bardzo ulgowo jesli chodzi o ciezary...szkoda lokci :) tzn. nie zwracam uagi na ciezar ale technike...a robiac technicznie mecze sie bardziej niz przy wiekszych ciezarach :) Nog rzeczywiscie nie robie. Uwazam ze nogi mam za duze w porownaniu do reszty ciala wiec po co maja jeszcze rosnac??? Z nogami dam sobie jeszcze spokoj na jakis czas...powiedzmy rok.



Pozdrowka
lift

Pozdrawiam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Michail zasugerował ci usunięcie niektórych ćwiczeń nie dlatego,że są niewłaściwe,tylko jest ich za dużo.Jeśli chodzi o grzbiet,to samymi podciąganiami i ściąganiami nie rozbudujesz go dobrze,do tego potrzeba wiosłowań i ściągań,które radził ci twój imiennik.Na dodatek te ćwiczenia świetnie działają także na prostowniki grzbietu,które chronią twój kręgosłup.W ogóle dbałość o kręgosłup nie może polegać na unikaniu jego obciążania(chyba,że jest chory).Co do nóg,to uwierz mi-przy twoim wzroście jeszcze długo nie będą za duże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Big tnx.Crash właśnie to chciałem powiedzieć-nie ująłbym tego lepiej.Pozdro.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 607 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4776
DZIEKI za odpowiedzi!

Ok. Przekonaliscie mnie co do tych plecow. Male ciezary (bardziej technika) i pas ochronny i bedzie dobrze.
Mam jeszcze tylko prosbe o trening klatki. Wyciskania waskiego w ogole nie mam robic czy zamieniac? Jesli zamieniac to na co?
I z tymi barkami ...sztangi wzdluz tulowia tez w nie robic czy zamieniac? Jesli tak to na co :)
aha...i jeszcze jedno pytanko co do przedramion...czy ilosc serii jest dobra? Nie wiem...przedramiona sztanga zaczalem robic dopiero niedawno.

Sorry ze Was ale mecze ale chce zeby wszystko bylo "dograne". Chce wreszcie zaczac porzadny trening bez przerw bo teraz mam mala kontuzje barku i dopiero od wtorku zaczynam (tydzien przerwy :( ).


Pozdrowka
lift

Pozdrawiam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2836 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25754
skoro nie chcesz zaniedbywac zadnych grup miesniowaych to dlaczego nie ma w twoim treningu treningu nóg???

deadmike

Przyszły Mr O

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Co do ćwiczeń,o których napisałem,że masz je wyrzucic-to właśnie wyrzuć je-nie zamieniaj-po prostu jest o te właśnie ćwiczenia za dużo.Co do przedramion-jest ok-na Twoim poziomie zaawansowania.Jeśli chodzi o nogi,to podobnie jak Crash uważam,że popełniasz duży błąd pomijając je w swoim treningu-trening nóg(pomijajac proporcjonalny rozwój sylwetki)pobudza do wzrostu całe ciało.Powinieneś jednak się nad tym zastanowić.Pozdro.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 607 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4776
WIELKIE DZIEKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI! BARDZO MI POMOGLISCIE.

Nog narazie na pewno nie bede robil...zaczne za jakis czas.

Jeszcze raz DZIEKUJE WSZYSTKIM...

Pozdrowka
lift

Pozdrawiam!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem

Następny temat

Ile bierzecie na motyla ???????

WHEY premium