SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady co do treningów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7
Witam.
Na wakacje chciałbym ułożyć sobie program treningowy dostosowany bardziej do doskonalenia uderzeń i wyprowadzania ciosów. Chodziłem kilka miesięcy na krav magę, ale muszę zrezygnować do września z własnych powodów. Chciałbym się poradzić w kwestii treningów typowo "garażowych". Mam do dyspozycji worek, rower, ławeczkę oraz ciężarki 5kg. Jestem wysoki, mam proste wysokie barki, ale chciałbym zrobić mięśnie barków klaty i brzucha. Czy jest ktoś kto mógłby pomóc mi ułożyć takowy program treningowy? Byłbym bardzo wdzięczny. PS Nie jestem jakoś mocno obeznany w sprawach wyciskania itp. więc proszę nie pisać jakiś skomplikowanych pojęć.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Po 1, w garażu to Ty się techniki nie nauczysz. Po 2 nie zbudujesz tylko mięśni klaty, barków i brzucha. Po 3 to nie robi się mięśni, ponieważ każdy je ma, jedni większe, drudzy większe. Po 4 z ciężarkiem 5kg to nie wiadomo ile nie zrobisz. Ja na twoim miejscu wybrałbym trening obwodowy. Polega on na tym, że wykonujesz kilka ćwiczeń (stacji) przez określony czas lub ilość powtórzeń. Gdy kończysz jedną stację bez przerwy przechodzisz do drugiej. Gdy wykonasz wszystkie ćwiczenia skończyłeś jeden obwód. Teraz masz chwilę na odpoczynek. Później robisz ten sam obwód. Obwodów na początek możesz dać 2 lub 3. Z czasem możesz oczywiście dodawać obwodów, zmniejszać ilość stacji, zmieniać ćwiczenia itd. Poczytaj też o tabacie. A oto przykładowy trening obwodowy, który możesz wykonać w domu.

1.Pompki
2.Przysiady z hantlami
3.Spięcia brzucha
4.Wiosłowanie hantlami
5.Wyciskanie hantli nad głowę
6.Bieg bokserski
7.Martwy ciąg z hantlami

Na każdej stacji pracujesz minutę. Jeżeli już nie dajesz rady to odpoczywasz kilka sekund i kolejne powtórzenie. Przerwa pomiędzy obwodami też 1 min. Obwodów wykonuj 2-3. Trenuj 3 razy w tyg. Staraj się by po każdym treningu mieć dzień przerwy. Do tego przed treningiem solidna rozgrzewka. Na początek pajacyki, krążenia ramion, przysiady, możesz też dodać rowerek. Następnie rozgrzej wszystkie stawy. Od góry do dołu. Następnie zrób rozciąganie dynamiczne. Po treningu rozciąganie statyczne (nie tylko nogi ale całe ciało). Do tego zadbaj o dietę. Tutaj polecam dział odżywianie.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7
Techniki uderzeń raczej mogę się poduczyć. Bardziej techniki sparingowej się w garażu nie nauczę. Tak czy owak dzięki. Na pewno się przyda. Muszę jeszcze ogarnąć jakąś dietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Techniki sparingowe? Ja na twoim miejscu odpuściłbym techniki. Jeżeli źle się nauczysz, będziesz musiał później oduczać się złych nawyków.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Pietrosiek253, co masz na myśli pisząc "stacje"? Plan stacyjny,a plan obwodowy to dwa różne treningi.
Autorze, co do techniki uderzeń to Pietrosiek253 ma rację. Jeśli jeszcze nie umiesz technicznie uderzać,a dopiero się uczysz, to masz duże szanse na nauczenie się złych nawyków, których pozbyć się będzie znacznie trudniej niż jakbyś zaczynał od zera.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Nie, w garażu samemu nie nauczysz się techniki uderzeń. Nawet Foreman ulicznik musiał iść do klubu nauczyć się uderzać choć miał naturalne p******nięcie w łapie. Idź na normalny boks do klubu 4x w tyg to się podszkolisz że hoho, samemu nabierzesz złych nawyków a nikt Cię nie poprawi.

Tak jak chłopaki: treningi obwodowe, ale błagam dokup trochę sprzętu i ciężarków bo 5 kg to se możesz do siurka podwiązać i zrobić tym helikopterek. Jak nie masz kasy na żelastwo to zrób sandbaga, wpisz w YouTube HOMEMADE SANDBAG, masz trochę tutoriali, a takim sandbagiem całe ciało przećwiczysz
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
QUEBLO
Plan stacyjny,a plan obwodowy to dwa różne treningi.


A obwody nie składają się ze stacji? Więc jaki jest trening obwodowy, a jaki stacyjny?

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pietrosiek253
A obwody nie składają się ze stacji? Więc jaki jest trening obwodowy, a jaki stacyjny?
Trening obwodowy polega na wykonaniu zestawu ćwiczeń po kolei, jedno po drugim. Po zakończeniu wykonywania wszystkich ćwiczeń (obwód) odpoczywamy, po czym wykonujemy kolejny obwód zaczynając od ćwiczenia pierwszego w kolejności...
Wykonanie treingu stacyjnego polega na tym, iż na każdą partię mięśniową stosujemy od 1 do 3 ćwiczeń. Każde ćwiczenie to osobna stacja na ktorej się skupiamy wykonując wszystkie założone ilości serii, odpoczywamy, a następnie przechodzimy do kolejnego ćwiczenia na daną partię mięśniową...

Więcej na Metody treningowe - obwodowa i stacyjna
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ja cały czas spotykałem się z twierdzeniem, że trening obwodowy składa się z obwodów, gdzie każdy obwód składa się ze stacji. Chodziło mi oczywiście o trening obwodowy.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
MMA wkleił opis różnicy w obu metodach.
wiele osób poszczególne ćwiczenia w obwodzie nazywa stacjami,stąd bywa to nieco mylące.
Coś w deseń wiosłowania i podciągania sztangi w opadzie,wiele razy stosowane zamiennie,choć to różne cwiczenia.


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-05-07 13:44:44

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Możliwe. Moi znajomi mówili, że robią stacje, a robili trening obwodowy.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi bez pary

Następny temat

Ból w lewym barku

WHEY premium