SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada,pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 514
Witam zwracam się z prośbą o ocenę mojego planu treningowego.

Na wstępie :
-188 cm
- Obecnie 78 kg *** Po 3 tygodniowej przerwie spadłem z wagi (niezauważalnie) około 4kg
-18 lat
- Używam mass activator sfd nutrition 2x dziennie(rano,wieczorem) oraz creatine caps 4 tabletki przed i po treningu a w dni wolne 4 po przebudzeniu. Czy suplementacja jest w porządku?
- Zaznaczam,że nie potrafię czasami za dużo zjeść

Plan :

Klatka + biceps
1.Pompki
2. Unoszenie sztangi leżąc
3. Unoszenie sztangi na ujemnej
4. Unoszenie sztangi siedząc
5. Rozpiętki na bramie lub hantelkami / sciąganie linek wyciągu górnego do pasu
6. Peck deck
7. i maszyna do wyciskania żołnierskiego

Biceps:

1.Uginanie przedramion stojąc z sztangielkami
2.Uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc
3. Unoszenie hantli chwytem młotkowym
4.Modlitewnik
5. Uginanie przedramion stojąc z wyciągu dolnego sztangą prostą

2-gi dzien treningowy

Barki + triceps

1. Wyciskanie sztangi siedząc
2. Wznosy hantlami na bok
3. Unoszenie hantli nad głowę siedząc

Triceps:
1.Dipy
2.Sciąganie linek wyciąg górny
3.Sciąganie linek nad głowe ,wyciąg dolny
4.Prostowanie oburącz siedząc zza głowy
5.Unoszenie sztangi siedząc ( krótki chwyt)
6.Prostowanie rąk na maszynie siedząc

Dodatkowo przy każdym treningu podciągam się i robię dipy na maszynie ułatwiającej to oraz 2/3 ćwiczenia na brzuch.

Czy takie treningi są w porządku?Coś dodać lub odjąć? Spędzam na siłowni 2h i nie mam raczej tak,żeby nie dać rady zrobić ostatnich serii.

Być może marzenie ściętej głowy,ale chciałbym mieć figure/sylwetke jak CR7

Czy macie jakieś porady jak wyglądać jak CR? :) Nie chcę być dzikiem,a fajną szeroką klatę, łapę w miarę. Tak jak na zdjęciu wyżej ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 514
Zapomniałem dodać,czy ma ktoś jakieś ćwiczenia na motyle i plecy bo to raczej niezbędne ćwiczenia do uzyskania figury na zdjęciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
i maszyna do wyciskania żołnierskiego to już są barki a nie klatka.

Trenujesz tylko klata biceps, barki, triceps a gdzie plecy, gdzie nogi ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 138 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12122
jaki staż? nie lepiej ci zarzucic jakis fbw? na plecy to typowo drążek, wszelkie wiosła, sciaganie wyciagu gornego i ogolem cos strasznie przeladowany ten plan masz, no i najwazniejsze nogi zapomniane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 514
O nogach zapomniałem wpisać,co prawda nie są tak często ćwiczone jak inne partie.
Staż? Ćwiczę może z 4 miesiące.


edit

czy ogólnie plan jest ok do "powiekszenia" sie?



Zmieniony przez - ArturoKa w dniu 2018-05-05 16:50:03

Zmieniony przez - ArturoKa w dniu 2018-05-05 16:50:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Plan jest słaby bicepsy i tricepsy przeładowane, a na plecy co wykonujesz ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To jest pół złego planu

6 ćwiczeń na triceps to nieporozumienie. Ćwiczysz detale, małe mięsnie, a pomijasz plecy i nogi jak już Anubis napisał.

Nie ma się co dziwić, że ten trening nie męczy.

Weź FBW z artykułu pierwszy rok treningów - jak zrobisz siady, MC - to poczujesz, że ćwiczyłeś.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Genu to klatki to on nie ma. Albo może źle ją trenuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6490 Napisanych postów 62282 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777488
xorton
Genu to klatki to on nie ma. Albo może źle ją trenuje?


Bo on nie trenuje sylwetkowo co nie zmienia faktu, że wygląda nieźle. Ma zapewne cały sztab szkoleniowy aby był najlepszy w swojej dyscyplinie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
W zależności od predyspozycji i poziomu od jakiego zaczynamy do takiej sylwetki można dojśc w 1-2 lata.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety na masę.

Następny temat

Jaki typ budowy ciała a początek siłowni

WHEY premium