SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawny wyciskanie na ławce skośnej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2504
Witam.
Od roku chodzę na siłownię i wydaje mi się, że nie wykonuje poprawnie ćwiczenia wyciskania sztangi na ławce poziomej. Uważam tak dlatego ponieważ po ćwiczeniach zawsze bardziej czuje barki oraz mięśnie pod pachami nie wiem jak się one nazywają niż to, że pracowały mi mięśnie klatki piersiowej. Czy ktoś wie może czemu tak jest ? Widziałem sporo filmików o wyciskaniu jednak od siebie mogę dodać, że mam jeszcze problem z prawidłowym torem ruchu sztangi. Ciągle nie jestem pewien czy powinien on iść po lekkim skosie czy równo poziomo.


Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2018-01-10 19:50:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Załóż ciężar roboczy i wtedy nagrywaj film.


Łokcie powinieneś prostować do końca. Sztangę chyba za bardzo kierujesz w stronę głowy, bo przedramię ucieka od prostopadłości wzgledem podłoża.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
tutaj by trzeba bylo zobaczyc jak wykonujesz dane cwiczenie, nie da sie zgadnac, dlaczego masz akurat problem w wykonaniu wyciskania z opisu
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Pionowo nie będzie nigdy szedł

Tu masz jak u niektórych wygląda tor sztangi

1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
mzuraw
Witam.
Od roku chodzę na siłownię i wydaje mi się, że nie wykonuje poprawnie ćwiczenia wyciskania sztangi na ławce poziomej. Uważam tak dlatego ponieważ po ćwiczeniach zawsze bardziej czuje barki oraz mięśnie pod pachami nie wiem jak się one nazywają niż to, że pracowały mi mięśnie klatki piersiowej. Czy ktoś wie może czemu tak jest ? Widziałem sporo filmików o wyciskaniu jednak od siebie mogę dodać, że mam jeszcze problem z prawidłowym torem ruchu sztangi. Ciągle nie jestem pewien czy powinien on iść po lekkim skosie czy równo poziomo.



Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2018-01-10 19:50:56


Wrzuć jakiś film ze swojego wyciskania i będzie można ocenić technikę tego wyciskania i będzie Ci można coś doradzić.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja się wzorowałem na tym filmie:


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Przy 9:25 to bym zdecydowanie mocniej poczuł triceps przy takim ułożeniu niż klatkę piersiową
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10
Przy 9:25 to bym zdecydowanie mocniej poczuł triceps przy takim ułożeniu niż klatkę piersiową


Trochę może i wąsko... ja robię akurat szerzej... Można też ciut czepiać się np. nóg czy innych detali ale trzeba oddać, że filmik dość dobrze pokazuje technikę wyciskania.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Jak z każdym ćwiczeniem złotym proporcje trzeba zmodyfikować nieco pod siebie ale na to można sobie pozwolić dopiero jak ma się jakieś doświadczenie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10
Przy 9:25 to bym zdecydowanie mocniej poczuł triceps przy takim ułożeniu niż klatkę piersiową


Trochę może i wąsko... ja robię akurat szerzej... Można też ciut czepiać się np. nóg czy innych detali ale trzeba oddać, że filmik dość dobrze pokazuje technikę wyciskania.

Ostatnio trochę ćwiczyłem z trójboistami (jednemu Mistrzowi nawet asystowałem przy WL bo mnie o to poprosił ) i oni trochę inaczej wyciskają. Pomijam już te kosmiczne mostki a raczej mosty. Wg tego Mistrza łokcie na dole ściągamy maks do siebie (wygląda to mniej więcej jak na powyższym filmie) a ciężar wyiskamy w linii prostej do góry. Nie po skosie w kierunku twarzy czy głowy ale pionowo w górę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wyciskacze i trójbojowcy troszkę innymi parametrami się posługują u nich wynik jest celem i nas praca danym ciężarem.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Istnieje szansa, że Twoja technika jest dobra. Barki bolą, bo po prostu są słabe i trzeba je wzmacniać.
Jeśli ściągasz łopatki i prowadzisz sztangę pod odpowiednim kątem to nie ma się czym przejmować.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia na nogi, które jak najmniej obciążają biodra

Następny temat

Ćwiczenia dla początkującego -brak efektów

WHEY premium