SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawna technika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1594
Siema,
Zamierzam zacząć ćwiczyć etapami, jak w temacie podwieszonym przez ronniego. Zarys diety jest, kalorie wyliczone, nadwyżka na mase, teraz zabieram się za ćwiczenia. Chcę zacząć od:
'' Polecam 4 najbardziej podstawowe i złożone ćwiczenia :

Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie

3x w tygodniu.''
I wykonywać to co w założeniu.... wszystkie etapy pokolei.
Jak wiadomo, najwięcej ludzi początkujących ma problemy z martwym ciągiem, więc od nauczenia się techniki wykonywania tego ćwiczenia chciałbym rozpocząć i dalej opanowywać reszte. Nagrałem filmik na yt z jednym powtórzeniem, abyście powiedzieli mi, co poprawić.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
najdus
Hmm, nie masz czasem zbyt szeroko nóg?
To nadal kwestia indywidualna ale mniej więcej nogi powinny być na szerokość barków (mniej więcej jak skaczesz obunóż).
Rozstaw stop najlepiej zrobić poprzez.. Jak stoisz - zepnij pośladki a twoje stopy 'rozstawią' się naturalnie. Mniej więcej to będzie twoja pozycja wyjściowa.
2. Jak zaczynasz ruch - najpierw bierzesz głęboki wdech, a dopiero potem schodzisz w dół ponieważ w taki sposób A. Generujesz najwięcej mocy B. Przyczyniasz się do zachowania naturalnej krzywizny kręgosłupa. Czyli nie na zasadzie: schodzisz -> bierzesz wdech. Głęboki wdech zawsze przed ruchem.
3. Teraz najwazniejsze.. większość osób myśli, że przysiad to ruch góra-dół, a tak nie jest bo zaczynasz przysiad od ruchu biodrami w tył i dopiero potem siadasz na dół (uczucie jakbyś chciał usiąść na krześle). Jak już jesteś na dole to nie myśl tylko o wypychaniu ciężaru w górę ale także o pchnięciu bioder w przód poprzez spięcie pośladków.
4. Kolana. Jak siadasz to pamiętaj żeby sunąć kolanami lekko na zewnątrz tak żeby nie rotować ich do wewnątrz - możesz myśleć o tym żeby uda się lekko rozchodziły na zewnątrz. Jak się nagrasz z przodu to będzie wiadomo.


aha, z tymi ruchami bioder najważniejsze to nie przesadzać bo są to niewielkie ruchy w porównaniu do siadania : s




Zmieniony przez - najdus w dniu 2017-12-19 23:47:03

Zmieniony przez - najdus w dniu 2017-12-19 23:48:40


Nie zgodze się jedynie, żeby zawsze stawać na szerokośc bioder. To już kwestia proporcji kończyn.


Reszta się zgadza

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Pozycja startowa- stopy rozstawione tak jak w przysiadzie z rotaja zewnetrzna.
Rotacje chyba masz, nie bardzo widze na filmie. Rozstaw stop zalezny od preferencji- jedni wola weziej inni szerzej.

Sztanga ma sunac po nogach w trakcie calego ruchu, u Ciebie frunie z dala od ciala.

Rece sa caly czas proste. Ty uginasz w lokciach w dodatku najmocniej w koncowej fazie ruchu, co zaowocuje kontuzja predzej czy pozniej, poniewaz obciazenie jakiego doznaja bicepsy jest ogromne.
Staraj sie wykonywac ruch jakbus chcial zlamac sztange na pol- rotacja zewnetrzna, lokcie do srodka. To zapobiegnie uginaniu rak.

Masz okragle plecy i wysuniete barki. Wszystko przez brak retrakcji i depresji lopatek przed rozpoczeciem ruchu. Lopatki opuszczone i sciagniete maja byc zanim ruszysz ze sztanga.

Popraw i nagraj jeszcze raz. Wiecej niz jedno powtorzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1594




Co do rąk, starałem się nie prostować, tak jak mówiłeś
Łokcie.... Tutaj za bardzo nie wiem właśnie. Z tym przełamaniem, to w którą strone? W swoją (tak jakbym chciał na kolanie), czy w przeciwną? I łokcie wtedy wykręcone do przodu, czy do siebie? Kilka rad, kilka filmików i się człowiek czegoś nauczy, a chyba warto przy ćwiczeniach


Zmieniony przez - Kermit95 w dniu 2017-12-13 09:20:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Rece maja byc proste- zle sie zrozumielismy :).
Sztange lamiesz od siebie na zewnatrz, wiec lokcie schodza do srodka.

Lopatki ruszone? Bo wyglada jakbys wogole ich nie sciagnal.
No i w Twojej wersji to bardziej przysiad. Piszczel prostopadle do podloza i dopiero ciagnij. Wysoki jestes, masz dobra dzwignie do martwego.

I za kazdym razem ciezar odkladaj, chyba ze ccesz martwy na prostych albo rumunski mc robic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1594
Jak ściągnę mocno łopatki, to całe barki idą w tył, a wtedy muszę właśnie mocno przysiąść żeby sięgnąć sztangę nie ruszając barków. Gdybym znowu nie miał robić takiego przysiadu, a łopatki miałbym mieć ściągnięte, musiałbym się mocniej pochylić tułowiem co znowu prowadziłoby do tego że sztanga szłaby dalej od nóg.


Zmieniony przez - Kermit95 w dniu 2017-12-13 12:51:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Na tym polega cala sztuka :).

Piszczele prostopadle do podloza, tylek wyzej, lopaty sciagniete i sztanga po nogach.
Wypnij tylek bedzie latwiej pozycje zlapac.

Najszerszy grzbietu musi pracowac i dociskac stange do nog.

Pocwicz z sama sztanga tor ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1594
Hmmm, no dobra, jak wrócę do domu, nagram następny filmik i zobaczymy kiedy się wkoncu uda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Ja bym jednak zaczął od tego że w martwym odkładamy sztangę po każdym powtórzeniu. odkładamy nie odbijamy. ja w drugim filmiku tylko raz słyszałem i widziałem abyś odłożył sztangę. Jak dla mnie nauka martwego na samym gryfie to strata czasu. Ciężar pomaga zaktywizować mięśnie , czy prowadzić sztangę jak najbliżej ciała. oczywiście bez przesady bo wiadomo jak się bierze nie wiadomo ile to w każdym ćw technika padnie. A czy martwy jest natrudniejszy technicznie to bym dyskutował. Jednak chyba większość ludzi ma problem z przysiadem, szczególnie przez słabą mobilnosć. Wyciskanie leżąć to też tragedia u wielu bo wszyscy uważają że to trywialne ćwiczenie a szczegółów w dobrym wyciskaniu jest tyle samo, jak i nie więcej co w martwym. ogólnie nie jest źle tylko odkładaj sztangę, i pilnuj aby nie było kociego. Nikt nie zrobi idealnej techniki w tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1594
Wiadomo, w tydzien się nie zrobi spróbuje jeszcze dzisiaj z tym, żeby tak nie siadać i Wam pokaze. Co do odkładania, to spoko, tak jakoś się rozpędziłem.... Właśnie też (jako nieumiejętny), mogę powiedzieć, że sam odczuwam takie coś, że z większym ciężarem się szybciej nauczę, bo gdy próbowałem z samym gryfem, to jakoś tak bez ładu to było.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1594




Wiem, że pierwsze i ostatnie powtórzenie najgorsze, bo tak sobie do tego podszedłem, po lekkiej rozgrzewce i bez wcześniejszej próby dla siebie, żeby się wczuć.

łydki prostopadłe do podłoża, górę pleców starałem się spinać, ręce proste, sztange próbowałem blisko nóg, nie przysiadałem zbyt mocno.... Ale to wygięcie mi się za bardzo nie podoba. Chyba zbyt mocno się kłade. Tylko nie mam pojęcia jak to zmienić, bo żeby być bardziej w pionie, musiałbym mieć dłuższe ręce, żeby do sztangi sięgnąć bez mocniejszego siadnięcia


Zmieniony przez - Kermit95 w dniu 2017-12-14 22:10:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Daj wyżej kamerę wg mnie strasznie nienaturalnie klatkę do przodu wypychasz, sztanga ma iść prosto a u Ciebie idzie po zygzaku, albo taki kąt kamery jest.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia (siatkówka )

Następny temat

Ból mięśnia MOS w czasie biegania

WHEY premium