SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa wytrzymałości, kalistenika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 879
Cześć. Chciałbym poprawić swoje osiągi w czterech ćwiczeniach. Dodam, że nie interesuje mnie wygląd, jedynie wytrzymałość siłowa (tak to się chyba nazywa?).

-Podciąganie nachwytem
-Pompki klasyczne
-Pompki na poręczach
-Skłony tułowia w przód

Jak zatem powinien wyglądać mój trening? Czy potrzebuję chodzić na siłownię? Nie interesuje mnie wyciskanie czy przysiadanie z x kilogramami. Jedynie te cztery ćwiczenia. Czy powinienem ułożyć plan treningowy, którego podstawą będą te ćwiczenia i dorzucić jeszcze jakieś inne na poszczególne partie? Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7056
Co do podciąganie to nic innego nie ma, tylko by szło dobrze to trzeba zacząć plan od minimum 5-7 podciągnięć i robić tak jak jest napisane. Tyle wystarczy,testowany prze zemnie na sobie i efekt zaj**isty. Koniec półtorarocznego impasu i wyniki zaczęły iść w górę... Polecam, nie masz nic lepszego
PS. Pompki tam też są więc dwie pieczenie na jednym ogniu ;)
https://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_poprawę_wyniku_w_podciąganiu_na_drążku-t442964.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Skłony tułowia w przód to jest jakieś ćwiczenie na brzuch ?


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-05-07 14:08:21
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 879
No tak, brzuszki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14656 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Jak chcesz być mistrzem tych konkretnych ćwiczeń to właśnie te ćwiczenia wykonuj

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 879
Chcę stworzyć plan bazujący na tych ćwiczeniach. Piszę z prośbą do doświadczonych osób, by pomogły mi ustalić jak często mogę wykonywać plan treningowy i jak powinien on wyglądać.

Jeśli chcę poprawić liczby powtórzeń to potrzebuję układać plan na siłowni czy wystarczy np.rano pobiegać, skoczyć na jakiś plac zabaw i zrobić te ćwiczenia? Jak to powinno wyglądać? Jak często, po ile serii?
Czy uzupełniać te ćwiczenia innymi ćwiczeniami na dane partie? Np.na brzuch do skłonów dorzucić unoszenie nóg, planck, coś na skośne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
A robiłeś jakieś testy ile jesteś w stanie dane ćwiczenie wykonać ?
Bo co z tego że serie i powtórzenia Ci rozpiszemy jak nie potrafisz się np podciągnąć 10 razy czy zrobić 40 pompek.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 879
No tak, za chwilę zrobię brzuszki, pompki, podciąganie, ale pompek na poręczach nie mam gdzie zrobić w tej chwili. Rozumiem podciągnięcia maks, pompki maks, brzuszki zrobić w jakimś określonym czasie? Ogólnie interesuje mnie maks w 2 minuty.

Sorki, zapomniałem o maxach, zarzuciłem wróżenie z fusów :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 879
Cel:
-Pompki powyżej 74 powtórzeń - zrobię 26 :D
-Podciąganie nachwyt powyżej 20 powtórzeń - zrobię 3 do pełnego zwisu, chwila na dole, bo mam nisko drążek, by to było poprawne muszę powoli zejść, przy wyższym drążku 1-2 dorzucę i ogólnie planuję trenować na powietrzu więc ten niski drążek nie będzie używany
-Brzuszki powyżej 75 powtórzeń w 2 minuty - zrobię 43
-Pompki na poręczach powyżej 20 powtórzeń

Kiedyś trenowałem dosyć długo boks, kilka lat, ale przerwałem treningi, by mieć więcej czasu na naukę. Pompek robiłem z 70, podciągnięć może z 10-12, nie pamiętam ile dokładnie, pompek na poręczach po 30 i więcej a brzuszków nie robiłem.

Ogólnie powiedzmy, że od zera, wyniki są tragiczne, ale złożyło się na to 2-3 lata siedzenia przed książkami, papierosy, czasem alkohol. Nie może być inaczej, sam sobie winny. Chciałbym się poprawić, mam trochę wolnego czasu przed/po pracy, przed/po nauce i chcę go poświęcić na trening.


Zmieniony przez - bqzv w dniu 2018-05-07 19:56:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Powiem Ci cięzko będzie jak 20 podciągnięć a Ty zrobisz 3 tylko, to będzie największy problem, bo pompki czy brzuszki to szybko idą a z podciąganiem większość osób ma problem.

Jakimś sprzętem dysponujesz, jakieś hantelki czy coś w tym stylu czy tylko trening z masą własnego ciała ?
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 879
Ogólnie to ja mogę i karnet na siłownię kupić i nawet sobie zrobić małą siłownię w rozsądnych kosztach, ale po prostu chcę z masą własnego ciała. Mam pracę i mam sporo czasu, jak rok to za mało to mam i dwa. Cały trening po to, by dostać się do szkoły oficerskiej lub do jednostek specjalnych i mam świadomość, że czeka mnie ciężka praca. Maturę ogarnę, bo piszę dobrze. Mam dużo czasu i chęci. Pracuję w systemie 4brygadowym. Zawsze rano mogę zrobić trening, czy to przed pracą czy po powrocie z nocki.

Jak więc według Ciebie powinno to wszystko wyglądać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Tu masz dobry plan podciągania
https://www.sfd.pl/Co_zrobić_żeby_się_wiecej_podciągać_na_drążku_-t524243.html

Spokojnie treningi w domu można robić

Pompek trochę zrobisz, mozesz dać plecak i coś włożyć do niego, tylko tak by ciężar u góry był a nie spoczywał na odcinku lędźwiowym.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przejście na 4-dniowy split pytania

Wiecej