SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Poprawa szybkosci i siły ciosów

Wysłana -
jak mozna w domowych warunkach poprawic szybkosc i siłe ciosów i czy cwiczenia siłowe mięsni typu bajceps trajceps klata plecy itp zwiększa siłe i szybkosc ciosów

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja mam także pytanie. Co musi się stać abyś formując tytuł choć w przybliżeniu określił czego on dotyczy?
Karol3672
...czy cwiczenia siłowe mięsni typu bajceps trajceps klata plecy itp zwiększa siłe i szybkosc ciosów
Jak sama nazwa wskazuje - nie zwiększają szybkości.
Odnośnie siły, to jednym z najważniejszych czynników jest technika. Technika to w uproszczeniu koordynacja pracy mięśni które biorą udział w danym ruchu. Czyli ćwiczenia siłowe mięśni zwiększą siłę ciosów o ile te ciosy będziesz wykonywał poprawnie. Zatem nie ma sensu trenować jedynie siły bez techniki.
Ponadto, podczas wykonywania ćwiczeń złożonych mięśnie ze sobą współpracują. Zatem lepiej wykonywać ćwiczenia złożone niż izolowane.
Dodam jeszcze, że na siłę ciosu mają wpływ mięśnie takie jak mięśnie nóg, bioder, itd., a więc całego ciała. Akurat biceps odgrywa małą rolę.
Wysłana -
Trzeba zacząć trenować by mieć pojęcie co się robi, a nie kombinować przez Internet.
Wysłana -
Trenujesz coś w ogóle? Jeśli nie to siła, czy dynamika bić Cię nie nauczą.
Wysłana -
treningi siłowe w domu na własnym ciele i z obciązeniami w postaci zgrzewek wody prawie kazdy mięsien+z boksu walka z cieniem i ciosy w poduszki
Wysłana -
On się pytał czy naprawdę coś potrzebujesz, a nie walkę z poduszkami.
Wysłana -
Poznaj technikę zadawania ciosów, a następnie dopiero możesz skupić sie na dynamice i sile ciosu
Wysłana -
Karol3672
treningi siłowe w domu na własnym ciele i z obciązeniami w postaci zgrzewek wody prawie kazdy mięsien+z boksu walka z cieniem i ciosy w poduszki


Czyli zapisz się do jakiegoś klubu sportów walki. Wtedy pogadamy, a raczej popiszemy.
Wysłana -
Jak koledzy podpowiadaja. Najwazniesza technika. Jak opanujesz technikie, wtedy mozesz wyprowadzac ciosy, tak by trenowac ich szybkosc i sile. Np. Ciosy rekoma zaczynaja sie tak naprawde od stopy! ida prze biodro do barku itd. Tego mozesz nauczyc sie w szkole sztuk walki albo u dobrego trenera.

Jesli chodzi o silownie to jak koledzy wspomnieli nie wykonuj cwiczen izolujacych miesien. Angazuj wieksza grupe miesni i wykonuj dynamicznie. Eksplozywnosc jest bardzo wazny w kwesti szybkosci. Z dobry tajmingiem jest bardzo nie bezpieczna dla przeciwnia. U mnie w studio mma treningi silowe na ekspolozywnosc robimy glownie srednim ciezarem, 4 serie po 12, 12, 10, 8 powtorzen, krotkie przerwy 30 - 60s. Jak chcesz mozes probowac liczyc pelnde glebokie oddechy, co sie pozniej przydaje :) w walce i przy rozciaganiu. Wazne jest bys wszystkie powtorzenia wykonal dynamicznie szybko i w koncowej fazie kazdego powtorzenia chwile przytrzymal.

Sila ciosu mozesz roznie trenowac. Ja lubie ciezki worek, albo pady z partnerem. Przy drugiej opcji cwiczysz tez inne aspekty jak. np. szybkosc, czas reakcji itd.

pzd
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź