SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poppy/Poczatek, plan i pare pytan

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1506

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36


Moja przygoda ze zrzucaniem kilogramow, probami etc. trwa wlasciwie od 4 lat. Wlasciwie moge szczerze napisac, ze mam dzika obsesje na punkcie swojej wagi. Chudlam i tylam juz..lohoho niezliczona ilosc razy. Zawsze jednak latwo mi to przychodzilo, bo ja po prostu kocham jesc. Z tego wzgledu wystarczylo tylko sie troche ograniczyc i sylwetka wracala do przystepnych rozmiarow. Mialam tez jako 16-latka przygode z jadlowstretem (udalo mi sie schudnac do 45 kg), co potem przerodzilo sie w bulimie. W bardzo szybkim czasie przybralam na wadze 10 kg, no a teraz dobrnelam do mojego maksimum- obecna waga. Moja pasja jest zdrowe jedzenie (wszystkie moje posilki sa przygotowywane z bazowych skladnikow odzywczych), i naprawde trudno znalezc kogos, kto w podobnym stopniu co ja przyklada wage do jakosci pozywienia. Problem jest jednak w ilosci (wlasciwie ostatnimi czasy prawie codziennie pochlanialam ok. 3000-4000 kcal) no i jak to sie czesto ostatnio zdazalo- 'malymi' grzeszkami. Dodam, ze raczej nie przepadam za jakakolwiek forma ruchu.
To by bylo na tyle co do mojej przeszlosci. Nadszedl czas swiadomej zmiany i pisze z prosba o pomoc i porady.
Z tego co sie zoriantowalam 'tutaj', kazdy wykonuje dokladne obliczenia (W, B, T). Ja jednak nie chcialabym za bardzo 'mieszac' sie w tym wszystkim. Czesto nie mam mozliwosci dokladnego dobrania skladnikow (podrozuje), wiec mam na mysli trzymac siepo prostu okreslonych zasad i kalorycznosci. Zalezy mi na utracie 8-9 kg, czas nieokreslony. Byle na stale, bez zbytniego zamieszania i utraty zdrowia.

Wiek : 18 lat
Waga : 62 kg
Wzrost : 168 cm
Obwód w biuście : 94 cm
Obwód pod biustem : 72 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu : 64 cm
Obwód na wysokości pępka : 72 cm
Obwód bioder : 99 cm
Obwód uda: 53/54 cm
Obwód łydki: 34/35 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : Tylek, nogi; ogolnie dolna czesc ciala.
W którym miejscu najszybciej chudniesz : Gorna czesc ciala- talia etc.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: do tej pory wlasciwie zadne, pomijajac standardowe wymachy noga przed telewizorem dla uciszenia wewnetrzych wyrzutow sumienia. Jestem jednak zdeterminowana i to glowie poprzez bieganie (co drugi dzien, 60 min.) mam zamiar zrzucic fat
Co lubisz jeść na śniadanie: Hmm z tym co lubie jest troche skomplikowanie- zakazany owoc kusi- a ja mam wewnetrzna powinnosci zdrowego sie zywienia. Pisze wiec co jem zazwyczaj- naturalne platki, roznie: gryczane, orkiszowe, owsiane (mieszanka) + owoc + 2 lyzki nasion/garsc orzechow (slonecznik, pestki dyni, migdaly..), jogurt naturalny.
Co lubisz jeść na obiad : Ryba/chude mieso zapiekane z ziolami + kasza/brazowy ryz + przerozne warzywa
Co jako przekąskę : kanapka na razowym chlebie/gotowane jajka, nasiona.
Co jako deser : sorbet/lody made by myself- jogurt/maslanka, starty owoc; smoothie.
Ograniczenia żywieniowe : -typowe slodycze, -fast food, -przyprawy (w tym cukier, sol), -gotowe produkty, -tluste miesa, -oczyszczone ziarna.
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: wlasciwie chyba tylko klasycznie taniec; do reszty nie zdazylam sie przekonac.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : diety jako takie nie, obnizanie kcal naprzemiennie od paru lat.

Marwie sie troche co do rozregulowanego organizmu- naprawde zdaje sobie sprawe ze wyrzadzilam mu juz zbyt duza szkode i nie dziwilabym sie, gdyby nagle sie zbuntowal i uczynil mnie wielkosci wieloryba.
-czy istnieje jakis sposob na regeneracje swojego metabolizmu tak zeby powrocil do swojego pierwotnego stanu przy jednoczesnej utracie kg?
-ile kcal potrzebuje przyjmowac uwzgledniajac moj plan treningowy (bieg co 2-gi dzien, 1 h) tak zeby spokojnie, bez szkod spalac tkanke tluszczowa?
-jakies dodatkowe cwiczenia na poprawe moich 'gabarytow'? chodzi mi o ogrooomny tylek i niezbite, galaretowate cialo.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tylko to czy to bedzie na stale zalezy jedynie od tego jak sie bedziesz odzywiac po zakonczeniu odchudzania a z tego co piszesz masz klopt.
Druga sprawa "zdrowe odzywianie" to bardzo wzgledny termin bo sami naukowcy w tym temacie nie sa w stanie dojsc do porozumienia

-Teoretycznie co 7 lat nastepuje wymiana wiekszosci naszych komorek wiec po tym czasie na pewno "zapominamy" szkody wyrzadzone przez diety, u kazdego unormowanei wagi nastepuje po innym czasie, niektorzy juz po paru miesiacach inni dluzej, wiec uwazac na to co i ile sie je trzeba caly czas.
- kalorie to umowna liczba mozemy odbiegac swoim zapotrzebowaniem o wiele kalorii, ty teoretycznie dla unormowania wagi potrzebujesz ok 2000kcal, czy bedziesz na tym chudnac czy nie, a moze czy bedziesz nadal tyc to dopiero wyjdzie po jakims czasie.
Dodatkowo bardziej niz kalorie liczy sie jakosc jedzenia i rozklad BWT

- pytasz o cwiczenia domowe czy na silowni?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Lady w kuchni, czyli nasze babskie przepisy ;-)

Następny temat

jak cwiczyc i jakie preparaty na spalanie tluszczu ?

WHEY premium