SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poparzenia 2-3 stopien

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 603 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12851
Na poczatku roku poparzylem sobie dlonie (grzebiet) na 1,2 i 3 stopien. Poparzylem sie nadmanganianem potasu + pył aluminium. Teraz rece cale zdrowe, jednak w TV slyszalem ze w kwiecie wieku (40-50 lat) jest wysokie prawdopodobienstwo ze zachoruje na raka czerniaka. Czy to mozliwe? ;/ moze powinienem stosowac ogromne filtry uv na miejsca ktore byly poparzone?

wujek dobra rada xD

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


nie panikuj... po prostu przed wyjśiem na słońce stosuj kremy z wysokim filtrem, np 30SPF... ja miałam poparzoną twarz wrzącym olejem i wisiała nade mną groźba dozgonnych blizn, bo wyglądałam jak chodząca tragedia - wielkie brązowe plamy, pęcherze, no po prostu koszmar, ale nic a nic mi nie zostało na buźce; fakt jednak, że od tamtej pory nie opalam twarzy (poparzyłam się rok temu w maju)... i jeszze jedno, skóra po oparzeniu wymaga intensywnego nawilżenia!!!! trzymaj się i nie stresuj...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
kurna postu mi nie wysłało wiec od poczatku ,ale teraz w skrócie :

masz taka możliwość - skóra jest osłabiona (blizna tkanka włóknista słabo unaczyniona) czyli urazy uszkodzenia,utr regeneracja , rozrost komórek zmiany neoplastyczne)

jeszcze napisz jakie masz : kolor oczu (niebieski , włosy (jasne rude) skóra (jasna ) tendencje do poparzeń słonecznych , czy ktos chorował na ch skóry , nowotwory ? piegi ?

a jak sie chronić : kremy zawierające filtr UV B !! , nie przebywać na słońcu w godzinach 10-13 , witaminy A E D CYNK , , nie przyjmować srodków hormonalnych , zakrywac bliznę

Zmieniony przez - Boofi w dniu 2004-06-10 11:30:58

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
na raka moze masz i zwiekszona szanse ale nie na czerniaka

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
a tak szczerze to bym sie tym zupelnie nie denerwowal. mozes zuzywac kremow z filtrami. nie panikuj

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 603 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12851
Dzieki!! Poparzenia te najciezsze mialem na kilka cm kwadratowych - chyba nie tak zle :) Poparzen nigdy nie mialem wiekszych od takich ze robil mi sie zwykly bombel z wodą. Lekarz przepisał mi contractubex i kazal mi sie wstawic na wizyte ale mi sie juz nie chcialo isc. Teraz paluchy mam takie rozowe - zalezy od dnia, bo czasem maja inny kolor. Oczy mam niebieskie, włosy brązowe (ciemniejszy brąz), 75 kg i 173 cm :)

wujek dobra rada xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 603 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12851
skore mam normalna, jednak pod wyplywem promieni slonecznych tylko na twarzy wyskakują mi piegi i to tylko jak jest duze slonce. A jak jest wiosna, jesien i zima to ani jednego piega nie mam. Filtrow jak narazie nie stosowalem, a opalam sie cos pomiedzy czerwonym kolorem a brazem. Dodam ze w kartotece mam wpisany 2 stopien, jednak z tego co czytalem np. w necie to podchodziłem pod trzeci, ale na pogotowiu mnie po zdarzeniu przyjal taki ***** ktory nawet nie chcial mi reki obejrzec tylko mi powiedzial ze mam sie wysadzic dynamitem, to mama bedzie miala mniej ze mna problemow Nowotworow nie mialem, mam tylko wodniaka na jadrach po silnym kopnieciu w krocze.

wujek dobra rada xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
szansę teoretycznie ma każdy (też bym się zbytnio nie denerwował - po prostu jak cos sie pojawia to sie to konsultuje z dermatologiem i jak co to usuwa ... szczeg. jak sie szybko powieksza ) co do wiedzy na temat czerniaka - to ze tak powiem opieram ją na ksiażce pt CZERNIAK ZŁOŚLIWY (niejakiego prof Andrzeja Mackiewicza z Pozania - koleś jakiś tam lek na którąś z odmian tego nowotworu wymyślił ...)

i podobno taka blizna może tą szansę statystycznie powiekszyć (ale jak mówie - tak jak Krates - tez bym sie nei przejmował ! )

a co do tego co masz robić - stosuj sie do witamin ( jak jest słońce szczególnie ) kremów , pory dnia -- to będziesz wiedział ze robisz dla swego zdrowia co sie da !!

a co do contratubexu - to mam nadzieje ze go stosujesz po 2 miesiacach od czasu powstania rany !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 603 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12851
Witam. Contractubex lekarz mi przepisał 2 tygodnie po wyjsciu ze szpitala i kazal go uzywac, a jak mi sie skonczy to mialem przyjsc po inna masc. Ja jednak nie wstapilem, ale wstapie do tego lekarza pod koniec czerwca.

Dzieki!!

wujek dobra rada xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
najwazniejsze jest ciagle natluszczanie blizny (nawet do roku czasu po, a pozenij tez nei zaszkodzi). do tego sluzy np Linomag i jest to duzo wazniejsze od Contratubexu i kortykosteroidow

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
a contratubex dopiero 2 miesiące od czasu uszkodzenia !!
bo potem czesto wynikiem działania tego leku jest to ze blizna sie rozchodzi .. szczególnie w miejscach gdzie występuje duże naciąganie skóry !
a poza tym poprzez działanie enzymatyczne contratubexu blizna staje sie słabsza ! trzeeba czekać aż sie zorganizuje

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 603 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12851
Poparzony byłem okolo 10 stycznia. Dzisiaj zaczelem znowu smarowanie contractubexem, a pod koniec czerwca pojde na wizyte :)Jak nim smarowalem to blizna przybierała wyglad jak druga reka - nie oparzona, a teraz (tak mi sie zdaje) sie robi taka fioletowa jak penis psa :)

Dzieki za pomoc, bede mial abonament to oddam sogiem :)

wujek dobra rada xD

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DEPRECHA

Następny temat

W sprawie kumpla

WHEY premium