SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomysł na domową, a raczej podwórkową "siłownię"

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4871
Witam, piszę do Was z prośbą o pomoc, potrzebuję pomysłów na siłownię przydomową ;)
Po głowie chodzi mi plan, żeby do wiosny stworzyć jako taką "siłownię" na swoim podwórku. Sprzęt w większości domowej roboty często przy użyciu niecodziennych rzeczy :D
Moim celem jest zebranie "sprzętu" by móc ćwiczyć wszystkie partie. W początkowej fazie nie wchodzą zbytnio treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, ponieważ po prostu jestem zbyt ciężki Więc na razie pomijam temat różnego rodzaju drążków itd. ponieważ nie byłbym i tak w stanie z nich korzystać.

Na razie w głowie zrodził mi się plan, by zbić z 2-3 podesty różnej wysokości, żeby móc na nie np. wchodzić, wskakiwać itd., zamontować liny jutowe, ogarnąć jakiś materac/matę do ćwiczeń, 2 butle 20-litrowe od dystrybutora z wodą, które można zapełniać jakimś wsadem(np. piach/woda) i wykorzystywać jako obciążenie, ponadto jakaś opona i młot

Delikatnie nakreśliłem o jakiego rodzaju "siłownię" mi chodzi i mam nadzieję, że widzicie moją wizję Od razu też uprzedzam, że nie chcę robić w domu profesjonalnej siłowni, bawić się w spawanie i lepienie ławeczek, wyciągów, suwnic itd.

Liczę i od razu z góry dziękuję za konstruktywne opinie i pomysły na to, jakby taka "siłownia" mogła wyglądać, co warto by dorobić, a co może naprawdę warto dokupić.
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak jesteś ciężki to wszelki wskakiwania na boxy it też bym odpuścił, szkoda stawó tak samo jak bieganie z nadwagą. Bardziej chyba chcesz zrobić sprzęt jak strongmani mają

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4871
Wiadomo, że wszystko małymi krokami i zabawę z boxami zacząłbym od zwykłego wchodzenia na nie.
Nie wiem czy to sprzęt jak dla strongmanów ale widziałem po prostu kilka zdjęć/nagrań z takich siłowni "ulicznych" i mi się to po prostu spodobało Nie mam zamiaru porzucać nagle siłowni dla tego typu aktywności fizycznej, po prostu nic nie zaszkodzi spróbować mieć coś takiego, praktycznie żadnym kosztem. Ot taka historia, można nazwać to "dodatkiem", albo "zachcianką", jak kto uważa. Ja po prostu wychodzę z założenia, że jeżeli to ma się nie sprawdzić, albo po prostu nie spodobać w praktyce, to boxy rozbiorę i pójdą na rozpałkę, baniaki na śmietnik i nic po tym nie zostanie, a chociaż spróbuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Możesz coś sobie zrobić na wygląd kettla, z baniakami mozna różne wyciskania robić, wykroki, spacery farmera, a jak nasypiesz tam piasku i zalejesz wodą to jeszcze cięższe będą.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka - wysokość

Następny temat

Hobby ? Co prócz siłki

WHEY premium