SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki na poręczach- problem z pozycją startową.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 542
Witam, trenuje ponad 6 miesięcy (na siłowni), ale wciąż nie jestem w stanie wykonać nawet jednej pompki na poreczach (dipy). Nie jestem nawet w stanie utrzymać się w pozycji startowej (jak na zamieszczonym zdjęciu), po prostu od razu "spadam". I moje pytanie brzmi: jakie mogę zastosować ćwiczenia pomocnicze, aby zwiększyć siłę pod to ćwiczenie i moc wykonać chociaż jedno powtórzenie? Zależy mi na tym, bo słyszałem że to ćwiczenie jest bardzo dobre przy rozbudowie tricepsu. Brak siły na utrzymanie pozycji startowej to wina za słabych barków? Więc jak je wzmocnic? Dodam, że od niedawna trenuje split 3 razy w tygodniu (wcześniej robiłem FBW)





Zmieniony przez - PuchyX4 w dniu 2017-12-11 00:37:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660

Pompki na poręczach to jedno z najlepszych ćwiczeń siłowych, a już na pewno najlepsze ćwiczenie push dla góry ciała.
Doskonale nadaje się do rozbudowy klatki piersiowej, tricepsów ale działa ono globalnie na całe ciało. Należy do grupy ćwiczeń przenoszących ciało w przestrzeni czyli tych najbardziej efektywnych angażujących do pracy całe nasze ciało.

Jednak efektywność tego ćwiczenia jest okraszona trudnością wykonania. Niestety ale żeby wykonywać pompki na poręczach po pierwsze trzeba się zapoznać z techniką wykonania, a po drugie być dość sprawnym fizycznie. Niestety często się zdarza, że osoby początkujące mają problem utrzymać przez chwilę pozycję techniczną nie mówiąc już o wykonaniu ćwiczenia.

Zacząć należy w takim przypadku od samej pozycji na poręczach. Wskoczyć na nie trzeba i postarać się wytrzymać jak najdłużej aby wzmocnić całą obręcz barkową i ramiona. A później dopiero przejść do powtórzeń negatywnych czy też z pomocą urządzeń wspierających pompki na poręczach.
Jednak warto ten czas poświęcić na naukę tego ćwiczenia bo jest na prawdę doskonałe.

Polecamy również: Pompki na poręczach, dlaczego warto je robić?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-20 13:21:10

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczysz ponad pół roku i nie masz siły nawet przyjąć pozycji wyjściowej na poręczach do pompek? BTW to na zdjęciu to nie jest poprawna pozycja wyjściowa do dipów.

Mógłbyś coś o swoim obecnym treningu napisać? I o sobie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Rozpisz jeszcze jak możesz poprzedni FBW bo po pół roku na porządnym full body powinieneś fruwać na tych poręczach. Ile ważysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
Jeśli nie jesteś w stanie się utrzymać tylko na poręczach to kuleje ogólna sprawność i zapewne słaby rdzeń. Bo nawet człowiek w żaden sposób niewytrenowany powinien choć chwilę w takiej pozycji się utrzymać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 542
Ważę 70 kg, 180 cm, wcześniejszy fbw robiłem w ten sposób, że na duże partie 4 ćwiczenia - 3 serie każde po 6-10 powtórzeń, a małe partie 3 ćwiczenia - 3 serie 8-10 powtórzeń. Od 3 miesiący biorę kreatyne.
A co do ćwiczeń to : klatka:
- wyciskanie na ławeczce poziomej
- wyciskanie hantli skos dodatni
- rozpietki
- pompki na dobicie i czasem dodatkowo wyciskanie na maszynie

Plecy :
- wiosłować sztanga / hantle
- ściąganie drążka z góry
- ściąganie drążka od przodu
- maszyna na najszerszy grzbietu (zdjęcie)

Barki:
- wyciskanie hantli nad głowę
- żołnierskie
- unoszenie ramion w bok stojąc

Triceps :
- wyciskanie hantli jednoracz z zza karku
- ściąganie oburacz linki wyciągu z góry
- wyciskanie francuskie na wyciągu

Biceps :
- mlotkowe hantla
- ze skretem nadgarstka, hantla
- i uginanie z łokciem opartym o kolano, hantla

Nogi :
- suwnica
- przysiady
- wyprosty na maszynie na czworoglowy
- maszyna na dwuglowy uda

Wiem, że trochę amatorka, nawet pewnie trochę bardzo ale od czegoś trzeba zacząć. Co o tym myślicie? W którym momencie popełniłem błąd? Pozdrawiam.



Ps. na starcie ważyłem 59kg


Zmieniony przez - PuchyX4 w dniu 2017-12-12 00:08:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Musisz zbudować bazę siłową a nic nie poprawi jej tak jak sukcesywne powtarzanie podstawowych ćwiczeń i oczywiście prawidłowe odżywianie. Skup się na Przysiadach, ciągach, wiosłach, wyciskaniach. Rób z pomocą partnera lub gum podciąganie i poręcze. Możesz również skorzystać z artykułu ronniego "pierwszy rok treningów" - art. podwieszony, masz zgrabnie wszystko rozpisane. To wszystko czego Ci potrzeba.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
po co dzielić ten treingu? Ogranicz się do kilku ćwiczeń podstawowych i plan w formie fbw będzie najlepszą opcją dla Ciebie. Zbudujesz podstawy siłowe i masowe na takim planie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dzielony w ciągu jednego dnia

Następny temat

Sylwetka

WHEY premium