SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy ! 42 latek ,trening,suplementy,

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8
Witam serdecznie jestem tu nowy i proszę o pomoc doświadczone osoby.Mam 42 lata,181 cm wzrostu, waga 84 kg.Jak to mówią morda zgreda ale serce jeszcze małolata.Chciałbym zacząć trenować na poważnie kulturystykę.Moja prośba dotyczy odpowiedniego treningu dla takiej osoby jak ja oraz doborze odpowiednich suplementów nie pomijając takich które zwiększą objętość ( masę ) mięśni oraz podniosą poziom testosteronu którego jak wiadomo z wiekiem ubywa.Chciałbym również zapytać o waszą opinie dotyczącą wieku w tym sporcie oraz na jakie osiągi można liczyć i po jakim czasie.Mając jeszcze 35 lat posiadałem talie osy i nigdy nie miałem z nią problemów, po 40 zaczął odkładać się tłuszczyk i porobiły się nieznaczne oponki po bokach.Proszę o uwzględnienie tego ponieważ nie wiem czy zastosować aeroby czy raczej intensywniej potrenować partie mięśni brzucha .Byłem raczej ektoformikiem o cieńkich kościach.Aktualnie nie mam problemu z łapaniem masy.Zalezało by mi głównie na powiększeniu rozmiaru mięśni przy jednoczesnym wypracowaniu ładnej tali.Bardzo wszystkim dziekuje za pomoc i wypowiedzi w/w temacie.Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 249 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11443
Nie polecam suplementow na start, chyba, ze te typowo prozdrowotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
witam na początek proponuję trening typu fbw (ćw złożone wszystkie partie na jednym treningu- podciąganie wiosło wycisk etc) 3x tydz (oczywiście zakładam że nie ma przeciw wskazań medycznych) do tego dieta dieta to podstawa wszystkiego i masowania i redukcji nie wiem czy kiedyś ćwiczyłeś czy nie ale ja bym tak to ujął. jeśli chodzi o oponkę to bez aero się nie obędzie musisz wpleść w plan tygodniowy trening aero. a jak wzmocnisz organizm to jakieś interwały czy hitsuple bym sobie podarował chyba że witaminy( o ile są niedobory z diety) czy omega 3 to zawsze należy brać, a suple za jakiś czas a teść powinien wzrosnąć od treningu. powodzenia

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 95 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1767
Z supli napewno proponuje vitaminy te nowe z olimpa
do tego omega3, MZB na noc nawet 2 capsy mega wyspany i mega regeneracja w naszym wieku

trening na poczatek jak kolega wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
wazne jest jaki masz stan wyjsciowy,czyli;
-stan zdrowia-wg mnie warto sobie zrobic ogolne badania lekarskie i zasiegnac opinii o checi trenowania,cisnienie krwi,morfologia,cholesterol,trojglicerydy-bedzie potem z czym porownywac po paru latach treningu
-wazne tez jest:czy trenowales kiedys jakis sport,czy pracujesz fizycznie,czy za biurkiem-daje to pewien poglad do czego organizm jest przyzwyczajony
-trening-jak jest mozliwosc,najlepiej na silowni-warto przed zapisaniem sie pogadac z prowadzacym,co tobie by doradzil,czy pokaze caly trening,ulozy jakis sensowny program itp.niestety czesto cala opieka polega na daniu kartki z treningiem,szczegolnie jak ma sie wiecej lat,namowieniu na mase supli bez ladu i skladu albo nawet zaoferowaniu jakis innych cudownych specyfikow.wtedy lepiej poszukac innej silowni.
warto tez sie popytac kto chodzi,czy sa twoi ruwiesnicy i kiedy trenuja.po prostu lepiej sie cwiczy,mozna tez liczyc na rade dostosowana do wieku
-jezeli chcesz w domu trenowac a nie miales stycznosci ze sportem-bedzie ciezko.z opisow i nawet filmow nie zawsze jest sie w stanie wylapac najwazniejsze niuanse.

-trening:naprawde warto zaczynac bardzo spokojnie i delikatnie-z poczatku polecam doslownie po 2 serie na cwiczenie z ciezarem ktorym lekko zrobisz 10-12 powt.
wazny tez jest prosty plan na wszystkie grupy miesniowe-czas treningu nie dluzej niz 45 min,po treningu mozna robis cardio na rowerkach biezniach-tez zaczac od 5-10 min.
poczatkujacy maja ogromny bonus na efekty sily i masy miesni-szkoda to roztrwonic jakims treningiem skierowanym dla osob w innej kondycji i wieku(czyli mlodych chlopakow w swietnej formie ogolnej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130558
Rób tak jak radzi nasz moderator a wytrwasz w tym sporcie sporcie aż zostaniesz kulturystą!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Sztuczny" testosteron a SEX

Następny temat

Coś dla grubasków - trening interwałowy! Film i wyjaśnienia!

Wiecej