SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy. Mały problem :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2974
Witam. Jestem nowy czy nie taki nowy :P ale teraz dopiero zaczynam
( po feriach ) naprawdę ćwiczyć.

Mam do Was parę pytań i proszę o rady. Ale zacznę od początku żeby sprawa była jasna i przejrzysta i żebyście mi mogli pomóc :P ( Mam taką nadzieje :) ) Choć takich postów jak mój jest tysiące to proszę i tak o rade. Czytałem wiele topic na forum o dietach, o odchudzaniu itp. I po takiej dawce informacji już sam nie wiem jak mam się wziąć za odchudzanie. Wiec proszę o rady które mi pomogą schudnąć. Od razu przepraszam że się tak rozpisze ale chce opisać wszystko dokładnie żeby nie było jakiś nie jasności :P I z góry dziękuje ze odpowiedzi.

Wiec mam 17 lat , waga aktualna ( od 2 miesięcy ) 76 kg , wzrost 184 cm. Chce powiedzieć że mam bardzo mało mięśni w górnej części ciała :P Np. mojej siostry chłopak waży 84 kg, jest chudszy ale ma więcej mięśni ;/
Ale za to mam duże mięśnie nóg ale to za chwile :P

W 2005 r. We wrześniu ( pod koniec ) stwierdziłem że musze schudnąć bo wyglądam okropnie
( ważyłem 86 kg ) Wiec wybrałem się do sklepu i kupiłem VITALMAX L-Karnityna 30000 liquid 500ml + 500 ml ( tak mi doradzono :P ) no czyli 2 butelki. W ciągu około 2 miesięcy wypiłem 6 butelek ( zero diety - jadłem tak jak zwykle - no nie obżerałem się nie jadłem tłusto ale normalnie a to kanapka a to pyry i kotlet itp. - w ogóle nie patrzyłem ile jem kalorii itp. ) AA i ważna sprawa :D - bardzo dużo jeżdżę na rowerze ( DIRT itp. Dla wtajemniczonych :P ) dziennie jeździłem min. Po 2 - 3 h. A w weekend to i po 5 - 6 h. Naprawdę bardzo dużo jeździłem. I tak do póki nie zrobiło się zimno jeździłem i jeździłem. I tak w listopadzie pod koniec przestałem jeździć tak dużo ( jeszcze szkoła doszła ;/ ). Ale przez te 2 miechy schudłem te 10 kg :D:D:D ( schudłem - czyli według mnie to spaliłem tłuszcz nie np. że „ wyparowała zemnie woda „ bo te 76 kg mam już 2 miechy żeby nie było :P i jest duża różnica jak na siebie patrzę np. z 60 % z tego 10 kg to schudłem z nóg - rower :P a reszta 40 % to chyba trochę z brzucha i okolic :P ) Dałem rade bez żadnej diety. I tak patrząc na siebie stwierdziłem że jeszcze jestem gruby no może nie gruby ale zostało trochę tłuszczu na udach i najwięcej na brzuchu ;/ Wiec kupiłem jakieś syf na odchudzanie nawet nie pamiętam nazwy brałem przez 1 miesiąc i nic ( jeszcze trochę jeździłem na rowerze ale bardzo mało ) liczyłem że chociaż schudnę ze 2 kg ale nic. Potem w akcie desperacji kupiłem słynny THERMAL PRO. I co :D I nic nie schudłem ani 1 kg. NIC NIC NIC Trochę się załamałem. Ale trafiłem na to forum. Jakiś tyd. Temu i sobie poczytałem rozejrzałem się. I doszedłem do wniosku że czas na siłke i jakaś dieta i ......... i właśnie tu potrzebuje Was :PP
Również doszedłem do wniosku że moje myślenie że kupie sobie coś na odchudzanie i jakoś to będzie jakoś schudnę ;/ Teraz doszedłem do wniosku że bardzo ważna jest dieta i ciągłe ćwiczenia :P TYLKO JAKA DIETA I JAK ĆWICZYĆ ???

Ale tak. Od przyszłego tyg. Będę chodził na siłke. Mam karnet na wejście 7 dni po 24 h :P Na siłke chce chodzić w Poniedziałek, środę i w sobotę ( nie za mało ?? proszę o rade :P ) I teraz mam pytanie. Jak trenować ?? Jaki trening na początku ?? Jak długa ma być rozgrzewka ?? Kupić jakieś białko czy coś innego ?? Na siłke chce chodzić po to żeby spalić tłuszcz z brzucha, wyrzeźbić ciało, zwiększyć trochę siłę.
Od końca marca kiedy zrobi się ciepło będę biegał codziennie około 30 - 40 min ( moje postanowienie z kolegą :P ) To na pewno. Chce sobie podnieś kondycje a przy okazji schudnąć. I tak samo rower. Ponieważ kocham jeździć na rowerze to jak zrobić się ciepło oprócz biegów chce codziennie robić min. Po 10 km - myślę że dokonam tego bez żadnych problemów. I chyba tyle. No i oczywiście 3 razy w tyg. Siłka. Pewnie wiele osób mi napisze że uuuu nie da rady nie wytrzymam. Ale jestem pewien ze dam rade. :P Jestem bardzo zdesperowany :P I w ciągu tamtego roku czyli tak od kwietnia do listopada przejechałem około 5000 km na rowerze jak nie więcej to dam rade. Może nie jest to tak super dużo ale jak trochę pojeżdżę to kondycja mi wróci :P

Teraz opisałem co chciałem i w punktach napisze moje pytania do Was :P
1) Proszę mi powiedzieć jakie są ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha. Bo o to najbardziej mi chodzi !!! Jak spalić ten tłuszcz do czerwca. A trochę go mam może nie tak dużo ale jest i to codziennie mnie dobija ;( Na forum czytałem o HIIT i A6W ale sam nie wiem ;/ Dam rade do wakacji ?? :D
2) Jak rozpocząć trening na siłowni ?? Brać np. białko czy na razie „ na sucho „ ??
3) Zostało mi trochę tłuszczu na udach ( mało :) )od wewnętrznej strony ( jak to brzmi :D ). Czy jeżeli będę biegał i jeździł na rowerze dam rade to spalić czy jeszcze coś z tymi nogami robić na siłce ??
4) Od marca chce brać TREC L-Karnityna 90 tabletek na spalanie tłuszczu a potem ... Co potem ?? A może coś innego ?? Co radzicie ??
5) I tu super ważna sprawa !!!! JAKA DIETA ???? Czytałem o tym wiele ale nie wiem co wybrać :D Jest tu tyle informacji że już nie wiem. Boże jakie to skomplikowane.
6) No i jeszcze raz jak ćwiczyć na siłowni ??


I to chyba koniec :D Wreszcie. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny. Przepraszam że tak się rozpisałem ale bardzo mi zależy żebym wreszcie się nie wstydził siebie a mam nadzieje ze mi w tym pomrzecie. Dziękuje i Pozdrawiam.

PS. Mam nadzieje że nie zmieszacie mi z błotem i ktoś odpisze :D PLIS
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
daj jeszcze raz te pytania ale w skrócie bo nie chce mi sie wszytskiego czytac.

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2974
Pytania są na samymy końcu :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
1. musisz do czerwca zzucic bo trzeba sie na plazy pokazac no nie ? urwa i z sezonowcami. dieta redukcyjna, hiit/aeroby, trening siłowy.

2. zacznij od act, i ulóz diete !! białko jako uzupełnienie diety

3. jak bedziesz na redukcji to nie. ale pamietaj ze małe ilości tłuszczu jest najtrudniej zgubic

4. odpusc karnityne. zainwestuj diete. jak bedziesz mial niski poziom bf to wtedy jakies spalacze

5. Boga do tego nie mieszaj. na takim poziomie zaawansowania jakim jestes (czyli zerowym) to najprostrza dieta redukcyjna to: https://www.sfd.pl/temat89657/

6. https://www.sfd.pl/temat18564/

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Koles dział Trening posty podwieszone, tam pisze jak schudnąć itp. a także polecam trening A6W czyli aerobiczna "szóstka" weidera spali tłuszczyk na brzuchu i wyrzexbi go. Temat z tym treningiem w dziale ktory napsiałem powyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
napisz mi jak a6w wpływa na tkanke tłuszczową.

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biceps-siniak

Następny temat

Coś na mase dla nooba

WHEY premium