SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy! Tatuaż a praca na budowie

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 661
Chcę zrobić sobie tatuaż na bicepsie i ramieniu. Pracuje na budowie i trochę kilogramów się przerzuci. Teraz pytanie czy mogę iść do roboty ze świeżą dziarką ?? nic jej sie nie stanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Nowy tatuaż najlepiej przemywać szarym mydłem, lecz nie gąbką czy dłonią, ale pianą zgromadzoną za pomocą pocierania rąk, tak aby tatuaż nie był dotykany zbyt mocno. Po umyciu nalezy zlać go letnią wodą, nie za zimna i nie za ciepłą.
Po kąpieli nalezy wytrzec tatuaż papierem ręcznikowym '' oklepując'' tatuaż delikatnie, tak aż zejdzie nadmierna warstwa tuszu.
Następnie nalezy posmarować tatuaż maścią bepanthen, jest to maść stosowana u niemowlat i dzieci na odpażenia. Bardzo dobrze sprawdza sie w gojeniu ran.
Jezeli po kapieli zostajesz w domu najlepiej zostawic tatuaz bez zadnych okryc, no chyba, ze masz zwierze to wtedy nalezy, aby zadna siersc sie nie dostala, bo moze spowodowac zakazenie, pamietaj, ze tatuaz to rana!

Jezeli wychodzisz na dwór, pamietaj o folii spozywczej, przy przynajmniej pierwszych dwoch dniach, aby nie wystawiac tatuazu na zbyt duze slonce ani na mroz. Moze to sprawic, ze bedzie sie zle goił.
W domu zawsze staraj sie, aby tatuaz jak najwiecej oddychał, wtedy gojenie bedie przebiegało szybciej i sprawniej. Smaruj tatuaz zawsze czystymi dłonmi.
Po zagojeniu tatuazu staraj sie go jak naczesciej smarowac, tak aby skora nie byla nigdy sucha..

Na sloncu staraj sie uzywac filtrow UV wtedy tatuaz bedzie mial lepszy kolor tuszu.

Jezeli chodzi o prace na budowie, warto mieć zawsze folie spożywczą z posmarowaną raną. Jezeli masz prace ciezko przy której się duzo pocisz, warto zadbać, abyś mogł chociaz raz lub dwa w ciagu pracy przemyc ją i zmienić opatrunek, zeby się lepiej goiło.

Należy dopilnować aby tatuaż był dobrze chroniony przed zabrudzeniami i kurzem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Nic jej nie będzie, tylko chroń ją przed zabrudzeniem.
1

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zaklej folią spożywczą,po powrocie od razu daj pooddychać skórze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie zaklejaj żadną folią bo nie będzie miała skóra czym oddychać .

Lepiej też wsiąść wolne bo jak się spompujesz to krew może się pokazać miejscami .

Smaruj na początku tribiotykiem bo ma antybiotyk a później możesz alantanem plus .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak to nie ,skóra musi być przykryta żeby żadne syfy się nie dostały,tylko trzeba ją zmieniać i wietrzyć
wolne w pracy przez tatuaż to już jakaś paranoja jak dla mnie...krew zazwyczaj i tak troszkę leci...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 491 Wiek 110 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7373
ja sie wypowiem bo mam doświadczenie ;p , żadnej foli, możesz pracować, nie smaruj tribiotykiem bo może się źle goić od razu smarować alantanem, bez problemu nic ci nie będzie, wiem z doświadczenia bo moje ciało nosi kikadziesiąt dziar :)
1

jak pomogłem, daj SOG'a :)

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”
"Znawca Praktycznej Anatomii"

moja siłka http://www.youtube.com/watch?v=cBArpchKJdY 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 306 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4693
mi dali folie i kazali ściągnąc dopiero po 24 godzinach a potem najlepiej o ile sie da nosic odsłonięte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2482 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20068
Moja dziewczyna jak sobie robiła dziarę to też jej przykleili folie na 24 a później kazali smarować jakąś maścią z apteki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powinna być folia jak już pisałam,żeby nie wdała się żadna infekcja i żeby żadne brudy się nie dostały,przyjaciel ma salon,więc specjalnie dla potrzeb forum spytałam xD
jak się zrobią lekkie skrzepy krwi to tego nie ruszać,w żadnym wypadku nie zdzierać.skórze jak najwięcej dawać oddychać,i nie moczyć ,przy kąpieli też założyć świeżą folię na ten czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 505
tak jak wyżej i przede wszystkim uważać na tatto ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapytaj się kolegi kiedy wtedy ma skóra niby oddychać ? Po za tym wypowiadamy się z własnego doświadczenia chyba a nie co kolega kolegi powiedział czy babcia wujka .
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

powtórzenia

Następny temat

Tokarz w Rybniku

WHEY premium