SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy! Spadek sił, katabolizm

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 57
Witam wszystkich. To mój pierwszy post, mam nadzieję że mi pomożecie. Nie wiem czy w dobrym dziale, jakby coś nie tak to przepraszam. Mam teraz 18 lat. Mam 187 wzrostu i ważę 88kg. Od ok 2006/7 zmieniłem tryb życia na bardziej aktywny. Gdy miałem 14-15 lat byłem koszmarnie gruby. Ważyłem 128 kg przy wzroście 185cm! To był koszmar ale w ciągu 2 lat udało mi się wrócić do zdrowia. Zwiększyłem wtedy znacznie aktywność fizyczną - siłownia, basen i nurkowanie, siatkówka, krav maga, dużo biegania, ASG co weekend. Chudłem jakieś 5 kg co 2-3 miesiące. Połowę mniej jadłem niż kiedyś i czułem się lepiej. Nie było łatwo, często brakowało mi sił, dużo spałem. W sumie tylko siła woli doprowadziła mnie do wymarzonej wagi, bo organizm nieraz buntował się.
Ale teraz do sedna. Zacząłem ćwiczyć na siłowni na początek dwa razy (wt, czw) w tygodniu bo brak mi czasu (szkoła, praca). Siłownia w piwnicy u kumpla, całkiem spoko wyposażona: gryf olimpijski, ławka do brzuszków, hantle, łącznie 150kg obciążeń. Korzystam z książki M. Kruszewskiego "Kulturystyka dla każdego". Mój cel to rzeźba tricepsa, bicepsa, klaty i pleców. Nie muszę chyba przybierać na masie, chciałbym wyrzeźbić korzystając z tych warunków fizycznych które mam.
W piątek i sobotę pracuję 2x7 godzin w pewnym niebiesko-żółtym markecie budowlanym przy uzupełnianiu towaru. Układam farby, łażę po drabinach. 7 godzin ciężkiej orki, nie mogę nigdzie usiąść, prawie ciągle na drabinie. Nogi nieźle się wyrzeźbiły od drabin przez rok pracy. Puszki ważą 3kg, 6, 11, a czasem i 25kg. Są ich setki do przeniesienia na jednej zmianie czasem. Rozładowuję też palety, a dostawy są po 6-7 palet nieraz. Pon-Pt jestem w szkole 8 do 14-15.
Ostatnio zauważyłem straszliwy spadek siły i wytrzymałości. Mięśnie bardzo szybko mi schodzą. Moja waga ma całkiem spore wahania - 87-92 w ciągu miesiąca. Łatwo mi wrócić do 87, ale mięśnie na tym cierpią. Mój cel to siła i wytrzymałość. Zależy mi na tym żeby móc przebiec 3-5km. Zeby plecy nie bolały mnie gdy biegam po lesie z 15kg oporządzenia, karabinem i plecakiem. Żebym mógł udźwignąć bez bólu sprzęt do nurkowania który waży 20 kg. Moje posiłki niestety są nieregularne i dość monotonne. Chciałbym to zmienić. Zastanawiałem się nad jakimś preparatem z grupy tych łagodnych, który poprawiłby moją wytrzymałość i żeby mięśnie nie schodziły tak bardzo szybko. Chcę prowadzić aktywny tryb życia, ale mój organizm nie nadąża. Podejrzewam też że przez te 2 lata wypłukało mi ogrom witamin, minerałów itp. z organizmu. Musiałem schudnąć, nie było innego wyjścia. Nie chcę się faszerować jakimiś mocnymi środkami bo moja wiedza jest baaardzo nikła na razie. Dopiero uczę się tych wszystkich zasad żywienia, treningu, regeneracji. Kiedyś brałem Centrum (z apteki takie witaminy) i trochę pomagało. Proszę o pomoc, bo wiosna idzie chciałbym się ruszyć a brak sił. Czuję się jak wrak. Dobija mnie to.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Na dzien dobry, MZB Olimpu, jakies vita-min albo multiple sport
mozesz jakiegos gainer kupic (chyba ze sie boisz o brzuch, ale cos jesc musisz bo padniesz) i pic w sobie pracy, w ciagu dnia jak nie masz mozliwosci zjesc normalnie - a jesc sporo musisz bo tracisz ogrom kalorii
ewentualnie bialko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 57
Dziękuję za szybką odpowiedź. To już mam jakiś punkt zaczepienia :) Od poniedziałku zacznę z multiple sport. Najpierw muszę chyba odbudować stracone elementy z organizmu. Co do brzucha to na razie niezbyt ćwiczony. Obwód w pasie 94 czyli nie jest tak źle. Spróbuję przejść na 5 posiłków dziennie, jakiś ryż, twaróg. Zacznę sam gotować :) Najbardziej martwi mnie to że jak nawet jem dużo to szybko mięśnie schodzą, maksymalnie 1 dzień po treningu efekt się utrzymuje, a potem flak :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
dasz rade, wszystko dieta da sie opracowac, kwestia proporcji i ilosci bedziesz jadl regularnie i mial bilans przynajmniej na 0 - nic nie bedzie schodzic, takze jak chudniesz - za malo kalorii
pamietaj o MZB przed snem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
nie da sie jezdzic autem bez paliwa, nie da tak samo sie funcjonowac na pelnym gazie bez odpowiedniej podazy kalorii, no chyba ze jakis z Ciebie freak of nature:D

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 57
A więc tak: wczoraj zacząłem mutiple vita-min z miłorzębem. Wziąłem 1 po obiedzie o 15. Całkiem pozytywnie, mam zamiar kontynuować. Ok 21 wziąłem też 1 MZB. Zasnąłem bardzo szybko, po 30-40 minutach już mocny sen. Rano wstałem o 8. Spało mi się dobrze, fizycznie wstałem wypoczęty. Jednak od samego rana jestem śpiący, trochę przymulony, gdybym mógł spałbym jeszcze dłużej, głowa mnie boli. Zastanawiam się czy to nie działa na mnie jakoś negatywnie. Wiem że to dopiero jeden dzień, ale zaskoczyło mnie trochę działanie MZB. Zobaczę co i jak będzie później. Ostatnio też w 2 tygodnie spadłem do 87,2-87-5kg z 89, w pasie 90cm z 95cm! Dziwna sprawa :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
Po jednym dniu na pewno nie odczujesz działania suplementow takich jak witaminy-minerały a oba wymienione preparaty należą do tej grupy (mzb to chyba koleja generacja zma czy jakos tak ;) W każdym bądź razie mają być one tylko dodatkiem do prawidlowego żywienia a nie jego podstawą.Jesli myslisz inaczej to przestaw myślenie na logiczne.Dużo pracujesz,ćwiczysz i uczysz się wiec jesli jakość Twojego odżywiania będzie kiepska to "katabolizm" o ktorym wspominasz w tytule masz jak w banku.Po drugie moim zdaniem zdecyduj się konkretnie na jedną dyscyplinę w której chcesz się rozwijać,to ulatwi Ci sprawę.A już tak na koniec polecam krótki art. mojego autorstwa który może rozwiej pewne emocje i wątpliwości.
https://www.sfd.pl/Jak_zacząć_-t561608.html

pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Własna masa czy ciężary

Następny temat

Czy to ma sens?

WHEY premium