SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy! Problem z brzuchem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1786
Cześć.
Mam problem związny czesciowo z odzywianiem. Mam 189-190cm i wage ktora sie waha w granichach 84-86. Nic by mi nie przeszkadzalo w moim wygladzie gdyby nie brzuch. W ogole to jestem chudy, tylko ten brzuch, ale to jest juz chyba wina mojej budowy. Czu to prawda ze jesli nie ma sie odpowiednich gennow to co bys nie robil nie uratujesz sie przez duzym brzuchem?
Caly tluszcz odklada mi sie wylacznie na brzuchu. Jestem studentem AWF-u a wiec mam duzo ruchu, a ponadto staram sie trzy razy w tygodniu biegac i robic brzuszki (2 cwiczenia, spiecia i nogi do gory po 3 serie kazde). Ciezko jest mi zrzucic brzuch nwet przy takim wysilku. Nie wiem czy to wina odzywiania czy co. Spozywam duzo mleka, dzemow, jem ciemne pieczywo, pije wode, jem duzo owocow. Slodycze probuje ograniczyc ale nie zawsze mi sie to udaje. Czy mozecie mi pomoc, doradzic, ulozyc jakas diete ktora mi pomoze. Byl bym bardzo wdzieczny.
Druga sprawa po czesci tez zwiazana z tematem mojego posta to wystajacy zoladek. Kiedy wstaje rano wygladam plasciutko, ale jesli zjem male sniadanie np. 3 kanapki moj zoladek jest wypchany i wysuniety do przodu, Czy to moze byc wina mojej budowy? Niektorzy sadza ze jestem plytki i po prostu zoladek wystaje. Ostatnio mam tez klopoty z przemiana materii, kiedys co zjadlem to wydalalem a teraz mam klopot. Pomozcie.
Dzieki z gory.

Sidor

Sidor

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1786
I jeszcze jedno, chcialem sie dowiedziec co ta sa WW o wysokim i niskim IG, co ta sa T nasycone i nienasycone?
Dzieki

Sidor
1

Sidor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co do Twojej diety, to na pierwszy rzut oka jest w niej zdecydowanie zbyt dużo ww i to prostych, lub dwucukrów(laktoza, fruktoza..) To też może być przyczyna odkładania się tłuszczu na brzuchu. Może warto pomyśleć o zmianie proporcji składników w diecie

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1786
Dzieki Smoczku za pomoc. Co do weglowodanow to musze zrezygnowac z picia mleka i dzemu?

Sidor

Sidor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1786
Smoczku co mozesz mi polecic aby moja dieta stala sie mniej obfita w ww proste oraz laktoze i fruktoze. Co po prostu jesc najlepiej? Bylbym wdzieczny jesli podala bys mi rowniez co jesc rano a co wieczorami i co miedzy posilkami. Aha i mam pytanko, czy to prawda ze przynajmniej jeden posilek dzinnie np. obiad powinien byc "porzadny"?

Sidor

Sidor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm, powiem tak-boję się trochę rozpisać dietę dla faceta, bo nie ja jestem tu od tego specem, ale kilka ogólnych rad mogę Ci dać Nie rezygnuj z mleka zupełnie-przecież wapń, wit D itd musisz skądś brać, a to główne ich źródło w naszje diecie. Natomiast spokojnie możesz zrezygnować z dżemów, bo to właściwie zero witamin(wszystko odpada w procesie przetwórczym),a za to pełno cukru i to zarówno fruktozy, jak i sacharozy. Koniecznie wprowadź do diety produkty o wysokiej zawartości białka(wogóle o nich nie wspominasz)-a więc chude mięso(drób, chuda cielęcina itp), ryby, jajka(uważając na żółtko ze względu na zawarty w nim tłuszcz)... Trzymaj się zasady-im wcześniej tym więcej ww w posiłku, im później tym mniej, za to więcej białka. Organizm wieczorem ma tendencje do odkładania tłuszczu i każde nadprogramowe ww mogą być przyczyną odłożenia się czegoś na brzuchu;) Co do wielkości posiłków-dwa podstawowe to śniadanie i obiad i te powinny być największe, nawet ze wskazaniem na śniadanie, które rozkręca metabolizm po nocy. Koniecznie musisz jeśc też drugie śniadanie, przegryzkę między obiadem i kolacją i kolację. Hmm, jak mi coś przyjdzie do głowy, to jeszcze napiszę Może tym czasem znajdzie się jakiś ekspert od męskich diet

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1786


Wielkie dzieki smoczku za rady. Na pewno z nich skorzystam. Ale jeszcze chcialbym skorzystac z Twojego doswiadczenia:) Jesli mam jesc jak wiecej WW rano a wieczorem mniej a wiecej B. Czyli na sniadanko moga byc np. platki kukurydziane badz owsiane, i czy mleko pic tylko z rana? Miedzy posilakmi jakis jogurcik lub owoc. A co miedzy obiadem a kolacja. I co mi radzisz na kolacje? Czy nie zaszkodzi jak zjem piers z kurczka, twarog, badz zoltego sera? Aha i czy jesc chleb wieczorem? Czy ograniczyc go tylko do sniadania? A co z ryzem i kaszami? Aha i jak wyglada TUNA o ktorej tak wszyscy rozpisujecie? To jest rybka w puszcze czy mrozona? Aha i prosilbym jesli mozesz abys podala mi dzienne zapotrzebowanie na bialko, WW, tluszcz dla diety redukujacej zbedny brzuch.
Pozdrawiam, thx.

Sidor

Sidor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm, na sniadanie jak mówisz. Mleko rano, to samo pieczywo(jeszcze na drugie sniadanie też). Kasze , ryż itp spokojnie do obiadu. Potem staraj się raczej jeść białko, a więc jak mówisz-tuńczyk(chocby z puszki, w sosie własnym) i inne pokarmy białkowe, ale takie o niskiej zawartości tłuszczu, a więc ser żółty odpada-to nie jest najlepszy pomysł. Owoce między posiłkami zamień raczej na warzywa o niskiej zawartości skrobii i przekąski białkowe. Owocki to zbędna fruktoza, ale jeśli je już jesz to przed południem. Chleba wieczorem lepiej już nie jedz jeśli zależy Ci na redukcji. Co do zapotrzebowania zerknij na posty priorytetowe(te u góry) Si2uiela, KAINA i Nortona

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1786
To jeszcze raz ja:) Czy mozesz podac mi produkty o IG ktore beda sprzyjaly redukcji mojego zbednego brzucha.
P.S sorka za bledy w pisowni

Sidor

Sidor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wstukaj sobie w jakąkolwiek wyszukiwarkę +IG +tabele i oglądnij te tabele IG(zdaje się, że nawet są linki w postach podwieszonych u góry). Przyjazne w trakcie diety redukcyjnej sa te o niskiem wskaźniku.

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SZPAGAT - odpowiedzi na wasze pytania

Następny temat

Jak zwalczyć ok. 3 kg. w 1,5 tyg. ??

Wiecej