SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocne rady dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1014

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

20

Waga

67

Wzrost

185

Cel treningowy

masa, poprawienie sprawności i kondycji, rozciągnięcie

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

4 lata temu pływanie 2x w tygodniu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak danych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7
Witam.

Teraz będę miał możliwość żeby trochę o siebie zadbać, poprawić kondycje, przybrać na masie. Mam 20 lat 185 cm wzrostu, i 67 kg wagi. Jestem bardzo szczupły z natury, do tego choroba z przed 3 lat dodatkowo sprawiła, że schudłem. Teraz jestem zdrowy już, ale przytyć nie mogę chociaż jem dużo. Ale pewnie to kwestia diety. Wcześniej nie miałem czasu żeby chodzić na siłownie i dbać o siebie przez studia i prace bo musiałem się sam utrzymywać. Ale do rzeczy.
Chce zacząć chodzić na siłownię i mam ku temu kilka pytań (nigdy nie miałem z tym styczności, więc nie śmiejcie się jak coś się dla Was okaże banałem:):
1) Jaki strój dobrać? Jak możecie to podeślijcie jakieś linki czy coś, żebym mógł zobaczyć, a może i nawet kupić przez internet.
2) Od czego zacząć trening na siłowni? Jaki plan sobie ułożyć? I jak często chodzić na siłownię? Od razu mówi, że będę miał czas tak 2-3 razy w tygodniu na to.
3) czy oprócz siłowni biegać na świeżym powietrzu czy raczej na bieżni na siłowni?
4) Jaką dietę sobie ułożyć? Na siłowni niby się ćwiczy pod okiem trenera który pokieruje planem treningowym jak i dietą ale ja nie wiem co i jak więc wolę zapytać jeszcze tutaj dodatkowo. Tym bardziej, że trenerami są studenci ostatnich roków studiów IKFu (od razu mówię, że nic do nich nie mam ale wiecie, kto pyta nie błądzi)

To by było z grubsza tyle jak na razie, najwyżej może coś jeszcze wyjdzie z dalszej rozmowy.
Proszę o odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 51 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 324
1) Jaki strój dobrać? Jak możecie to podeślijcie jakieś linki czy coś, żebym mógł zobaczyć, a może i nawet kupić przez internet.
2) Od czego zacząć trening na siłowni? Jaki plan sobie ułożyć? I jak często chodzić na siłownię? Od razu mówi, że będę miał czas tak 2-3 razy w tygodniu na to.
3) czy oprócz siłowni biegać na świeżym powietrzu czy raczej na bieżni na siłowni?
4) Jaką dietę sobie ułożyć? Na siłowni niby się ćwiczy pod okiem trenera który pokieruje planem treningowym jak i dietą ale ja nie wiem co i jak więc wolę zapytać jeszcze tutaj dodatkowo. Tym bardziej, że trenerami są studenci ostatnich roków studiów IKFu

Witam.Na poczatku ,dziekuje w imieniu kolegow z forum za zaufanie,bedziemy starać Ci pomóc jak tylko bedziemy mogli.Ale do rzeczy pierwsze pytanie odnosnie stroju,napewno sportowe i takie w ktorym bedziesz sie czuł komfortowo i dobrze,moze byc dres,krotka koszulka noi oczywiscie sportowe obuwie .Kolejne Twoje pytanie dotyczy treningu i ilosci dni uczeszczania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 51 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 324
Minimum 3 dni i trening dla poczatkujacego FBW poczytaj o tym treningu u nas na forum .Kolejne pytanko dotyczy aerobow,zrezygnuj z nich przez jakis czas,mozesz 2 razy w tyg. po silowni dodac aeroby max 20 min dla podkrecenia metabolizmu.I ostatnie pytanko DIETA,to juz jest troszke pod gorke bo na kazdego działa co innego,poprostu jedz 5 posiłkow dziennie ,z wysokimi weglami o niskim IG dodawaj dobre białka zwierzece,ryby i zdrowe tluszcze odstep od posiłkow 3 godziny,o diecie rowniez mozesz poczytac TU na forum.Jesli jakies pytanka to pytaj,na poczatek to tyle.pozdrawiam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7
Strój dla kobiet na siłownie/fitness, co lepsze koszulka czy top? chcę kupic dziewczynie w prezencie coś, reg forumczy jeden z tych topów + legginy będą ok? wiem ze to musi być przewiewne, ale bd ok?


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-08-14 16:21:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Załóż najlepiej temat w dziale ladies tam dziewczyny Ci najlepiej powiedzą w czym się dobrze trenuje, to są zwykłę topy, mozna sobie w nich po domu chodzić, a nie na siłownie
https://sklep.sfd.pl/KARMA-k813.html
https://sklep.sfd.pl/SFD_Power_Kolekcja_2017-k808.html
https://sklep.sfd.pl/SFD_Power_Kolekcja_2016-k807.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Pytaj w dziale ladies bo wątpię by którykolwiek facet w tym dziale znał się na modzie, chyba ze odpisze jakaś Pani Poza tym nie odkopuj starych tematów .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu treningowego + pytanie o łączenie partii mięśniowych

Następny temat

Muay Thai 3xtyg siłownia 2x.tyg

WHEY premium