SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w utracie wagi

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
Cześć wszystkim
Jestem nowy na forum i w sumie założyłem konto, by uzyskać jakąś pomoc. Sprawa wygląda tak, że często mam "zrywy", dieta 3 dniowa, brzuszki przez 2 dni itp.
Stosowałem dietę a raczej głodówkę i rzeczywiście schudłem ok. 5 kg, z czego, zacząłem jeść normalnie i przybrałem na wadzę.
Później stosowałem dietę dukana - ale tylko przez 3 dni -> chyba nie mam samozaparcia.
Jedyne ćwiczenia jakie wykonuje to ćwiczenia hantlami na biceps.
Nie jestem otyły, mam natomiast problem z brzuchem. Jest tam stanowczo za dużo tłuszczu.

Wiek: 24
Waga: 81
Wzrost: 178
Biceps: 31
Klatka: 98
Pas: 94 ;/
Cel do osiągnięcia: chyba redukcja, zależy mi na tym, by stracić brzuch

Jakie mam dostępne sprzęty: rower stacjonarny, taką ławeczkę w której na zagłówku jest drążek do trzymania ułatwiający robienie brzuszków, hantle, drążek do podciągania.
Chciałem zapisać się do pure, ale babeczka z obsługi zaproponowała mi karnet 250 zł/miesiąc przez 1 rok :O To trochę dużo. Więc zrezygnowałem z tego typu zabaw.
Ponadto zakupiłem kiedyś STACK FORCE - z myślą, że może coś mnie wspomoże, ale niestety. Chyba za duża dawka kofeiny spowodowała, że się mega źle czułem, więc odstawiłem ten specyfik.

Wiem, że jest tu, na forum sporo porad i na pewno bym coś dla siebie znalazł, ale prosiłbym o jakieś naprowadzenie, żebym wiedział, że ćwiczenia, dieta, suplementacja, którą bym wykonywał nie będzie bezcelowa i przyniesie rezultatu. Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie:)

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,
Maciek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117
Jak diagnozujesz przyczyną nadmiaru tłuszczu? Przedstaw przykładowy dzień tzn co zjadasz w ciągu dnia, komplet?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
najwazniejsza rzecz to prawidlowe odzywianie
i pare odpowiednich nawykow zywieniowych typu czeste regualrne ale mniejsze posilki, odpowiednio skomponowane posilki, na noc bez ww, odpowiednie zrodla bialka (kurczak, ryby, jajka, twarog) ww (ryz, kasza,makaron ciemnY) czy tluszczy (oliwa z oliwek, orzechy, ryby)
pilnowanie ogolnego bilansu kalorii

rowerek stacjonarny jak najbardziej
do tego warto dodac trening silowy
sa tansze silownie niz pure
ale nawet hantlki + trening z wykorzystaniem wlasnego ciala

chyba jednak najwazniejsze ztego co piszesz w twoim przypadku jest zmotywowanie do pracy nad soba bo 2-3 dni czy tydzien to niczego stalego sie nie osiagnie albo byly bledy ze zle samopoczucie czy zbyt restrykcjne skoro tak krotko albo len jestes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117
Ćwiczenia wykonywać jedno po drugim bez odpoczynku- obwód
Całość powtórzyć 3-4x
Przerwy między obwodami 90-120 sekund
Czas wykonania jednego obwodu do 5minut
Ćwiczenia wykonywać bez pośpiechu i dokładnie
Czas trwania kompletnego treningu z rozgrzewka nie przekracza 30 minut
Dobór obciążeń z rezerwą na 3-5 kolejnych powtórzeń.
W przypadku ćwiczeń wykorzystujących cieżar własnego ciała rezerwa także ok 3 powt. ( podciąganie)
Minimalne wymagania sprzetowe: stabilny drążek + hantle rozmontowalne z talerzmi +gryf
Całość można spokojnie zrobić w domu
Ewentualnie zrobić z czegoś prowizorkę ławeczki do rozpiętek czy wyciskania



Dzień I
-Podciąganie na drążku lub ściąganie wyciągu górnego ( szeroki rozstaw przód)
-Wykrok: najlepiej głęboki chód wykroczny jak jest miejsce – po 15powt. na nogę
-Pompki szeroki rozstaw dłoni 15 powt.
-Pompki na ławeczce ( trice)
-Wyciskanie hantli nad głowę w staniu/siadze ( barki)

Dzień II
-Podciąganie na dróżku lub ściąganie wyciągu górnego ( szeroki rozstaw tył)
-Syzyfki 15-20 powt.
-Rozpietki 15 powt.
-Pompki wąski rozstaw 15 powt.
-Unoszenie hantli bokiem stojc 15 powt.


Dzień III
-Przysiady ze sztangą 15 powt.
-Wiosłowanie w opadzie 15 powt.
-Wyciskanie hantali na plaskiej 15 powt.
-Pompki 15 powt.
-Uginanie ramion z hantlami 15 powt.
-Unoszenie ramion z hantlami przodem 15powt. ( barki)

Po tym można się dla lepszego spalanie przebiec jeszcze z 20minut
lub rowerek

Po 6-8tyg daj znać i kombinujemy dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
dzięki za szybkie reakcje

Jem praktycznie wszystko, słodycze rzadko. Zdarza mi się jeść fast-foody. Na śniadanie - hmmm, nie lubię jeść śniadań i mam tak od dziecka. Jak jem to o 13 i najczęściej jajecznica, lub kanapki (białe pieczywo, ser, wędlina). Na obiad: zupy, ziemniaki, zawsze jakaś surówka, mięso to najczęściej kurczak. Czasem dania makaronowe. Nie mam sprecyzowanych godzin na jedzenie. Jem wtedy, kiedy jestem głodny. I uważam, że nie objadam się, kiedyś jadłem więcej. Staram się nie jeść przed snem, chociaż czasem mi się zdarzy coś przekąsić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 58
Aha, jak sądzę, to brak ruchu powoduje taki stan rzeczy. Pewnie jak bym się przyłożył i zastosował dietę, to by mnie ubyło trochę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
na pewno by ubyło

co do śniadań tez kiedys nie bylem w stanie zjesc , efekt chodzenia cala podstawowke do szkoly bez sniadania
nigdy z rana nie mialem apetytu ale nastepnie zaczelo sie cwiczyc i sniadania trzeba bylo zaczac jesc
problem byl taki ze trwalo to z godzine ogolnie w weekendy jadlem sniadania a w tyg. gainera + czasem jakis jogurt banana
teraz nie jestem w stanie nie jesc sniadania
kwestia przyspieszenia metabolizmu
dlatego rada zacznij jesc nawet od malych posilkow z czasem beda juz normalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Zazwyczaj każdy tak ma ze śniadaniem jeśli nie jest nauczony go jeść.

Dokładnie, jedz kilka posiłków mniejszych ale częściej i co ważne, pamiętaj o śniadaniu ponieważ to fundament diety, wprowadzenie organizmu w stan anabolizmu (rym) jest bardzo ważne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 620 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10141
W tym przypadku trening domatora, może dać także dobre efekty. 5-6 posiłków dziennie zawierających około 300-400kcal. Małe posiłki bez napychania się i podjadania między posiłkami. Dużo warzyw, które zawierają błonnik. 4x w tyg proponuję chodzić na basen, co poprawi ogólnie Twoją zdrowotność (krążenie, metabolizm i samopoczucie). Jeżeli masz jeszcze jakąś kasę dokup jakąś L-Karnitynę, która pomaga spalać tłuszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Karnitynina spala tak tłuszcz samodzielnie, że na cyklu na niej musiałem kapcie nowe kupić..

Nie pisz herezji kolego wyżej.Bo jeszcze stos znajdziemy..

A ja uważam, że za dużo tego basenu, barki CI pękna, raz ewentualnie dwa razy w tygodniu, przeczytaj wcześniejsze porady i się do nich zastosuj a efekty będą pewne.

Zmieniony przez - peepeek w dniu 2011-11-14 14:50:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
peepeek
Karnitynina spala tak tłuszcz samodzielnie, że na cyklu na niej musiałem kapcie nowe kupić..

Nie pisz herezji kolego wyżej.Bo jeszcze stos znajdziemy..

A ja uważam, że za dużo tego basenu, barki CI pękna, raz ewentualnie dwa razy w tygodniu, przeczytaj wcześniejsze porady i się do nich zastosuj a efekty będą pewne.
Jeśli masz możliwość, biegaj conajmniej raz w tygodniu, spokojnym, wolnym tempem po min. 35minut. Pas neoprenowy mógł by Ci się przysłużyć na utrate brzucha;)

Zmieniony przez - peepeek w dniu 2011-11-14 14:50:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawna rozgrzewka - zestaw ćwiczeń!

Następny temat

Chcę Przytyć

WHEY premium