SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w dobraniu rzeczy do siłowni.

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 95
Witam.

Z tego co przeczytałem w tym artykule ( https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html ), aby przejść przez całe 6 etapów potrzebuję diety (czym zajmę się po kupnie potrzebnych mi przedmiotów), oraz jedynie ławki ze stojakami, gryfów, obciążenia i drążka. Na to wszystko chciałbym przeznaczyć od 600 zł do 800 zł chyba, że będzie coś naprawdę wartego uwagi to mógłbym jeszcze coś dorzucić.. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zerknął na tamten temat i napisał mi czy faktycznie się nie mylę, czy do tych ćwiczeń jakie tam są będę potrzebował własnie tego powyższego sprzętu czy coś całkowicie innego. Przechodząc już do sedna nie mam pojęcia jakie modele dokładnie kupić aby były właściwie dla początkującego jak i później żebym zmieniać nie musiał... Ile gryfów, jakie te gryfy mają być, jaka ławeczka Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Zmieniony przez - acomitam w dniu 2014-09-15 20:15:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31
Cześć
Też jakiś czas temu szukałem sprzętu do podobnej kwoty, mój temat jest trochę niżej,
https://www.sfd.pl/Zestaw_do_ćwieczeń_na_początek,_oto_mój_typ-t1039518.html
wybrałem coś takiego, wszyscy ocenili to pozytywnie, nie wiem tylko również jak Ty jakie wybrać gryfy.
Może ktoś pomoże?
Pozdrawiam

Zmieniony przez - pezot1 w dniu 2014-09-16 21:13:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 338
Witam, spojrzałem na temat i warto chyba jeszcze do zestawu byłoby dorzucić z czasem poręcz do pompek np http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17965-Porecze-do-sciany-MH-D101-Marbo-Sport.html a zestaw dobrany przez kolegę powyżej jest jak najbardziej ok. Odnośnie gryfów, napisałem swoję zdanie w tamtym temacie.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - MiloszSFD w dniu 2014-09-17 09:20:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 95
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 338
Proponuje zamiast uchwytu do pompek zakupić gryfiki do hantli i będzie ok. Na gryfie prostym nie zrobisz wielu ćwiczeń. Druga rzecz, jeśli to możliwe dobierz zamiast 6x10kg np zestaw 4x10 i 8x2,5 albo inną wariację z mniejszymi obciążeniami (5kg, 2kg i 1 kg), która pozwoli Ci na stopniową progresję. Zauważ, że jeśli będziesz chciał np przeskoczyć z 40kg przy wyciskaniu to będziesz musiał włożyć o 20 kg żeby sztanga nie przechylała się na jedną stronę. Poza tym jak najbardziej zestaw w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 95
Dokupić gryf lekko łamany 120 czy mocno łamany 120? Czy bez różnicy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 338
Skup się głównie na prostym i krótkimi do hantli, możesz później zainwestować w jeden z łamanych. Wybór to chyba kwestia indywidualna, na mocno łamanym można zastosować chwyty typowo pod francuskie wyciskanie czy chociażby uginanie w uchwycie młotkowym ale to samo możesz zrobić z hantlami. Jeśli masz ograniczony budżet to spokojnie możesz odłożyć to w czasie. Zdania co do wyboru są podzielone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 572 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5846
Witam, ja bym to widział w ten sposób , ławeczka ze stojakami i zestaw obciążeń z gryfami zostaje, a zamiast drążka rozporowego proponuje zdecydować się na drążek mocowany do ściany np.; http://www.marbo-sport.pl/product-pol-15236-Drazek-do-sciany-6-chwytow-MS-D002-Marbo-Sport.html
taki zestaw na początek będzie jak najbardziej wystarczający
pozdrawiam i zachęcam do zakupu

Zmieniony przez - MS-Andrzej w dniu 2014-09-24 18:23:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ten sprzęt wystarczy dla mojej siłowni?

Następny temat

Wybór sprzętu

WHEY premium