SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w doborze treningu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 116
witam. mam 15 lat, 173cm/67kg.
potrzebuje pomocy. wiem ze nowy temat, ze smiece itd. na forum szukam odpowiednich cwiczen dla siebie od tygodnia zebyscie pozniej sie nie czepiali ze zakladam nowy temat ale naprawde.! nie moge znalezc odpowiedniego treningu dla siebie.
na silke chodzilem tak o - bo koledzy chodzili. robilem pare serii i wychodzilem. teraz chce wziasc sie ostro do roboty zeby do nastepnych wakacji jakos wygladac.

zaczynam od wrzesnia ale juz teraz potrzebuje pomocy zeby pozniej zaczac sie jako tako przygotowywac. czytalem duzo o FBW, splicie i ACT ale nic z tego nie lapie a ACT juz calkiem odpada bo nie mam tyle ciezarow itd. zeby co chwile biegac do nastepnej stacji. mam do dyspozycji laweczke, gryf prosty i lamany, 2 hantelki i duzo obciazenia ktore mi na pewno wystarczy.
od wrzesnia chcialbym zaczac cwiczyc bardziej na sile a od stycznia zaczac rzezbic (nie wiem jak to sie tam u was nazywa .) chcialbym chodzic 3x w tygodniu np. pon, sr, pt.

kumple zaczeli cwiczyc normalnie bez zadnych FBW, ACT itd. poprostu np. 3x12,12,10 na plaskiej, potem na skosie, rozpietki i klata gotowa. i tak z reszta cwiczen. ja nie wiem od czego zaczac wiec prosze was o rade. a i jeszcze prosilbym zebyscie napisali to po polsku zebym wszystko zrozumial i wiedzial o co wam chodzi.

PS. czy pas neoprenowy cos daje w polaczeniu z cw na brzuch.?
i czy opaski na lokcie moga mi cos pomoc, zapobiec kontuzjom.?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
jako, że jesteś początkujący, to nie radzę zabierać ci się za splita. radziłbym natomiast zadbać o michę i rozpisać sobie porządne FBW i stosować stałą progresję ciężaru, aby nie robić zastoju. jeśli chcesz szybko zacząć rzeźbić, to musisz intensywnie łapać masę przez większość roku, tak pod wakacje zacząć wycinkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 116
to ile mam jechac mase a ile rzezbic.?

mase do lutego, marca i od lutego, marca rzezbic czy co.?
rozpisz sie dokladniej jak mozesz bo nie lapie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Nie skupiaj uwagi na treningu jaki będziesz wykonywał. Rozpiska jest ważna jak już są jakieś efekty. Najważniejsze to żeby utrzymać początkowy zapał i regularnie ćwiczyć. Druga sprawa jeżeli chodzi o ważność to odpowiednia szama. Z tym są zwykle problemy jak się polega na tym co matka ugotuje, ale starać się jeść dużo, często i odpowiednie rzeczy (mięso, ryba, nabiał, jaja). Potrenuj jakimkolwiek systemem treningowym (dla początkujących proponuje FBW) 4-8 tygodni i zrób 2-3 cykle bez przerwy, po takiej zaprawie będziesz mógł zacząć coś kombinować z rozpiską. Efekty na siłowni przychodzą po miesiącach ciężkiej pracy i nie ma cudownych planów.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
kolega wyżej wyjaśnił

Tu masz link do FBW

https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

Cele treningowe ustalaj długofalowo nie podchodź do sprawy że już na wakacje będziesz redukował bo może nie będziesz miał zadowalającej masy

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 116
czy pas neoprenowy cos daje w polaczeniu z cw na brzuch.?
i czy opaski na lokcie moga mi cos pomoc, zapobiec kontuzjom.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
pas neoprenowy jesli nie masz żadnych przeciwwskazań to nie ma potrzeby stosować

Opaski na łokcie zbędne

Dobra rozgrzewka i nie szalenie z cięzarami załatwi sprawe

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 116
dzieki. jeszcze tylko krotko dopisze.

moglibyscie rozpisac mi plan FBW.?
bo ten link co rion dales jest ok ale polowa cwiczen dla mnie jest niezrozumiala albo poprostu trudna. :)

z gory dzieki. )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Co dokladnie nie jest zrozumiale? Nazwy cwiczen za wiele nie mowia? Jesli tak masz tutaj atlas i juz po klopocie:

www.kulturystyka.pl/atlas/


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 116
nie, nie, nie. zle mnie zrozumiales. :)

chodzi mi o to ze np. nie mam takiego sprzetu zeby na trica na FBW robic np. pompki na poreczach itd.

mam do dyspozycji gryf prosty, lamany, laweczke i hentle no i oczywiscie obciazenie. :)
potrzebowalbym takich cwiczen zebym nie musial dokupywac zadnego dodatkowego sprzetu tylko zebym mogl cwiczyc na tym co mam. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Wrzuc paln, zaznacz z czym jest problem i podmienimy na te ktore jestes w stanie wykonac.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak dobierać ćwiczenia?

Następny temat

Masa łydek, a codzienny wysiłek?

WHEY premium