SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Pomoc w doborze systemu treningu.

Wysłana -
Witam, chciałbym zapytać o Wasze zdanie w temacie naskuteczniejszego treningu na masę z elementami siłowymi. Chciałbym rozwijać może nie równocześnie ale adekwatnie do masy siłę. Obecnie split 4 x w tyg najczęściej do upadku. Zdarzały się okresy FBW, 5x5 bill starr, deloady ale chciałbym dowiedzieć się czy skuteczniej będzie ćwiczyć splitem praktycznie na 200% (mało prawdopodobny wzrost siły) czy zmienić plan na stricte silowy a może przeplatać dni hipertrofii z dniami czysto siłowymi z ćwiczeniami wielostawowymi. Macie jakieś konkretne propozycje? Początek delikatnego cyklu. Dodam,że bardzo przeszkadzają mi mega zakwasy po ( rzędu 6-7 dni po nogach ). Dlatego pytam czy częściej a mniej intensywnie czy do odcięcia a rzadziej.
wiek 21 lat, waga 96, 18 % BF, wzrost 181, staż treningowy: ponad 3 lata.


Zmieniony przez - lightweight67 w dniu 2017-06-06 13:25:35

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Wydaje mi się, że dobrą opcją dla Ciebie może być trening Push Pull 4x w tygodniu z podziałem na Push Hiper/Siła Pull Hiper\Siła. Dajmy na to w dniu Push siła robisz cięzkie siady, jakąs płaska, OHP, i triceps w systemie siłowym 5x5 lub innym dowolnym, w pull siła dać Martwe Ciagi, i jesli chodzi o budowanie w ten dzien stricte siły to High Pull jesli dobrze pamietam cwiczenie na barki. W dniach hiper dać zakres 4x8 lub 4x10 lub 4x12 to juz jak wolisz.
Wysłana -
O czymś takim właśnie myślałem ale jak z progresowaniem obciążenia? Nie chciałbym dorzucać za dużo ani za mało, żeby nie zahamować postępów.
Wysłana -
Powiem Ci ze ja nigdy nad progresowaniem obciążenia się nie zastanawiałem. Po prostu jak widziałem, że jakaś serie idzie łatwiej to wrzucałem o 5kg wiecej np. i cisnąłem i tak jakoś progres się zrobił sam.
Wysłana -
nie wiem... może po prostu za szybko chcesz tą siłę zrobić i wydaje się, ze na splicie typowo masowym nie idzie, a powinno, może robisz jakies błędy- mnie osobiście na treningu masowym siła szła -proporcjonalnie- rzecz by można fantastycznie...
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź