SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w doborze systemu treningu.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4630
Witam, chciałbym zapytać o Wasze zdanie w temacie naskuteczniejszego treningu na masę z elementami siłowymi. Chciałbym rozwijać może nie równocześnie ale adekwatnie do masy siłę. Obecnie split 4 x w tyg najczęściej do upadku. Zdarzały się okresy FBW, 5x5 bill starr, deloady ale chciałbym dowiedzieć się czy skuteczniej będzie ćwiczyć splitem praktycznie na 200% (mało prawdopodobny wzrost siły) czy zmienić plan na stricte silowy a może przeplatać dni hipertrofii z dniami czysto siłowymi z ćwiczeniami wielostawowymi. Macie jakieś konkretne propozycje? Początek delikatnego cyklu. Dodam,że bardzo przeszkadzają mi mega zakwasy po ( rzędu 6-7 dni po nogach ). Dlatego pytam czy częściej a mniej intensywnie czy do odcięcia a rzadziej.
wiek 21 lat, waga 96, 18 % BF, wzrost 181, staż treningowy: ponad 3 lata.


Zmieniony przez - lightweight67 w dniu 2017-06-06 13:25:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Wydaje mi się, że dobrą opcją dla Ciebie może być trening Push Pull 4x w tygodniu z podziałem na Push Hiper/Siła Pull Hiper\Siła. Dajmy na to w dniu Push siła robisz cięzkie siady, jakąs płaska, OHP, i triceps w systemie siłowym 5x5 lub innym dowolnym, w pull siła dać Martwe Ciagi, i jesli chodzi o budowanie w ten dzien stricte siły to High Pull jesli dobrze pamietam cwiczenie na barki. W dniach hiper dać zakres 4x8 lub 4x10 lub 4x12 to juz jak wolisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4630
O czymś takim właśnie myślałem ale jak z progresowaniem obciążenia? Nie chciałbym dorzucać za dużo ani za mało, żeby nie zahamować postępów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Powiem Ci ze ja nigdy nad progresowaniem obciążenia się nie zastanawiałem. Po prostu jak widziałem, że jakaś serie idzie łatwiej to wrzucałem o 5kg wiecej np. i cisnąłem i tak jakoś progres się zrobił sam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie wiem... może po prostu za szybko chcesz tą siłę zrobić i wydaje się, ze na splicie typowo masowym nie idzie, a powinno, może robisz jakies błędy- mnie osobiście na treningu masowym siła szła -proporcjonalnie- rzecz by można fantastycznie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena.

Wiecej