SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Pomoc w diagnozie

Wysłana -
Witam. Wiem, że to może nie być najlepsze miejsce na takie pytania, jednakże potrzebuję szybkiej pomocy. Mianowicie od jakiegoś czasu pojawiła się wysypka (pokrzywkowa), wystąpiła opuchlizna kostek + duży wzrost wagi (ok 5-6 kg) mimo braku węglowodanów (od razu gdy zaczął się wzrost zmniejszałem, żeby przekonać się że to nie z tego powodu). Poza tymi objawami, nic więcej mi nie dolega. tzn, czuję się b.dobrze, nie mam grypopodobnych sajdów.

Czy ktokolwiek wie co to może być i do jakiego lekarza powinno się z tym udać?? Od razu mówię, że nie biorę sterydów, suplementacja jedynie witaminy + białko (kazeina i wpc).

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Te 5-6 kilo przytyłeś w jakim okresie czasu , całkowicie bez ww ?
Wysłana -
Ok 4-5 dni. Zmniejszanie zacząłem od razu, bo wzrost wagi zauważyłem akurat w dniu ważenia (zwykle co tydzień)
Wysłana -
Czyli węglowodany zmniejszyłeś po tym wzroście masy. Objawy są niespecyficzne wybrałbym się do lekarza , na początek pierwszego kontaktu i pokieruje ewentualnie dalej i nie czekałbym z tym.
Wysłana -
Węglowodany zmniejszyłem po wzroście gdzieś 2kg. Potem a dzisiaj doszedłem do 0 carb i już 5,5 kg +. Ale dziękuję za odpowiedź i postaram się jak najszybciej umówić wizytę lekarską.
Wysłana -
Spoko, daj znać po jak sprawy wyglądają.
Wysłana -
mogą być problemy z krążeniem i złapałeś wody. Przeważnie w dolnych kończynach to jest zauważalne jak one puchną.
Wysłana -
zero węgle to nadal żadne rozwiązanie, ciągnąć tak za długo też nie dobrze. Trzeba szukać przyczyny - badania, lekarz.
Wysłana -
Dokładnie dlatego też nie ma co szukać rozwiązania doraźnego tylko zrobić odpowiednią diagnostykę , autorze byłeś już z tym u lekarza ?
Wysłana -
Lekarz 1kontaktu okazał się być na urlopie do końca sierpnia, a w reszcie placówek to będę czekał po parę miesięcy. Z drugiej strony na ratunkowy to to nie jest, więc pozostaje mi poczekać jeszcze te 2 dni. Opuchlizna zeszła, jednak wysypka się zaostrzyła i zrobiły się z tego czerwone plamy.
Wysłana -
Może jakaś mocna reakcja alergiczna, nie jadłeś ostatnio jakichś leków, nowego jedzenia, czy miałeś z czymś podobnym kontakt?

Zrób w takim razie podstawowe badania z krwi, na drugi dzień, albo jeszcze tego samego będziesz miał wyniki.
Morfologia z rozmazem, OB, TSH, fT3, fT4, glukoza, elektrolity - może na coś wskażą.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź