SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

Wysłana -
Witam, szukam osób które już użyły jakiś gazów pieprzowych, nie wiem który wybrać a każdy producent zachwala tylko swój,boję sie też że kupie jakaś podróbe, a ja potrzebuje gazu który naprawde powali napastnika a nie tylko że będzie troche łzawił.po przeczytaniu lektury w necie , wyszło że te są najlepsze.

Smith&Wesson
WALTHER Pro Secur
FOX LABS 5,3
No i ja szukam najlepszego. Czy ktoś z was uzył któregoś z tych gazów. I czy takim gazem można naprawde powalić napastnika?
Za pomoc z góry dziekuje
Wysłana -
Witam


Gaz pieprzowy najczęściej stosowany jest jako element samoobrony. Substancją czynną gazu pieprzowego jest kapsaicyna. Nie ma on działania paraliżującego.
Środek ten nie wywołuje bólu, jedynie wpływa na uczucie silnego pieczenia, wywołującego trudności z oddychaniem, utrzymaniem otwartych oczów oraz dezorientację. Dzięki temu znalazł zastosowanie podczas samoobrony. Jest on skuteczni w walce z napastnikami pod wpływem środków odurzających, takich jak alkohol czy narkotyki. Gazy te potrafią również zawierać kolorowy barwnik dzięki któremu łatwiej później zidentyfikować napastnika.

Istnieją również gazy pieprzowe używane do obrony przed agresywnymi zwięrzetami. Czym się różnią ? Najczesciej jedynie ilością substancji czynnej. Mają troche mniejsze stężenie i są dostępne w postaci żelu lub aerozolu.


W przypadku zakupu najlepiej skonsultować sie ze sprzedawcą by doradził odpowiedni produkt. Wszystko jest zależne od tego w jakim celu chcemy zakupić ów środek samoobrony.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 15:14:07

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
http://www.sfd.pl/Który_gaz_jest_najlepszy_-t668490.html - Tu masz temat dotyczący gazów, zresztą sporo ich jest w całym dziale.

Ja nie miałem styczności z żadnym z tych gazów natomiast miałem do czynienia z wieloma produktami Walther'a (broń bojowa, pneumatyczna, nóż) i uważam ich za solidną firmę.

A co do powalania przeciwnika to pomyliłeś gaz z kijem do bejsbola .
Wysłana -
Z gazami to jest tak, że na jednego człowieka podziałają, a na innego nie. Gaz to można mieć jak w twojej okolicy ludzie puszczają duże psy bez smyczy często np żeby się przed takim psem próbować gazem obronić. Za to masz gwarantowane, że ten kogo spsikasz jakimkolwiek gazem to wpadnie w berserk, a wtedy to już tylko wspomniany bejsbol może go powstrzymać.
Wysłana -
Z gazami to jest tak, że na jednego człowieka podziałają, a na innego nie.

Z tym bym się raczej nie zgodził.

ten kogo spsikasz jakimkolwiek gazem to wpadnie w berserk

Ale będzie łatwiejszy do znokautowania, niż bez użycia gazu. Poza tym po użyciu gazu najczęściej się ucieka a nie toczy pojedynek bokserski.
Wysłana -
Czyli co? Te gazy to pic na wodę?
Wysłana -
z tym powalaniem , to chodziło mi oto :czy gość zrezygnuje z walki. i czy będzie miał po dawce gazu dosyć? czy będzie w pełni sprawny?
Wysłana -
najlepiej jak wydasz te 20 zł i wypróbujesz na sobie
Wysłana -
Czyli co? Te gazy to pic na wodę?

To nie pic na wodę ale nie licz, że psikniesz w kogoś a on kleknie przed Tobą i będzie prosił o łaskę.

czy gość zrezygnuje z walki. i czy będzie miał po dawce gazu dosyć? czy będzie w pełni sprawny?

Jeden zrezygnuje, drugi nie. Są ludzie, którym możesz np. strzelić w nogę a dalej nie będą spokojni a są tacy, którzy po dawce gazu mogą się wycofać. A sprawny na pewno nie będzie w takim stopniu jakby tym gazem nie dostał ale nie znaczy to, że nie będzie w stanie powiedzmy Cię uderzyć.
Wysłana -
no dobra , to który gaz jest najsilniejszy? oczywiście chodzi o taki który jest dostępny w sprzedaży
Wysłana -
jeśli gaz jest dobry i dobrze się nim trafi a typ nie jest naćpany(bo wtedy różnie organizm może reagować) to nie ma bata by nie zadziałał.

o polecanch gazach naprawde bylo już troche tematów,począwszy od tego który d0l4r99 podał.
Wysłana -
no tak, ale tamty temat juz troche stary jest, a czas leci, dużo się zmienia.Czyż nie??
Strona 1 z 288
Dodaj odpowiedź