sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

Wysłana -
Wiadomo im większa puszka tym lepiej , znajomy ochroniarz uspokoił Sabre mk 3,5 , nawet 4 osoby , które szły na niego , kiedy koledzy przybyli mu z pomocą właściwie tylko wyprowadzili poza teren dyskoteki , już uspokojonych awanturników .Ale dynamiczne sytuacje są różne . ktoś się zasłoni , uniknie , palec się zaciśnie... itp w razie ataku kilku agresorów im większa pojemność tym lepiej .Dlatego na ogół facetom na ogół polecam coś o dobrej wydajności .
Wysłana -
Cztery osoby...hm...będę chyba musiał swojego jednego Sabre Mk 3,5 przetestować gdzieś na jakimś murku i sprawdzić ile takich pojedyńczych ale w miarę solidnych strzałów z niego wycisnę Tak z ciekawości.Miotacze dobrej wydajności to co najmniej 75 ml według Ciebie??
Wysłana -
Na ogół tak , były pewne wyjątki z 59 Foxa 5.3 dało się oddać aż 6 strzałów po sekundzie .W ataku na tamtego ochroniarza goście szli blisko siebie .A u masz jaką wydajność miałby UDAP 55 ml , dawno temu był sprzedawany jako HI-Power pisałem kiedyś o tym .

Jakby co to odpisze jutro , bo czas do pracy .
Wysłana -
Znajomy głos komentatora Ig.. 55 ml i 15 strzałów...rewelacja!!! Tak myślę że 10 konkretnych w sytuacji stresowej można by wydusić spokojnie.To jednak trzech schabów by przydusił .Sabre Mk 3,5 ma 74 ml czyli jeszcze wydajniej...Dzięki i czekam jutro na odp.
Wysłana -
No właśnie to jest ta kwestia, że niektórzy ludzie, przekonani przez nie do końca uczciwych sprzedawców przeceniają gaz jako narzędzie samoobrony. Myślą, że gazy pieprzowe to są gazy "paraliżujące" i wystarczy psiknąć, aby dowolna liczba napastników nie mogła się poruszyć :) Sam pamiętam, jak sprzedawca Force 80 w żelu kiedyś mi zachwalał, że powali trzech napastników. Prawda jest taka, że DOBRY gaz to całkiem skuteczne narzędzie do samoobrony, ale na jednego, góra dwóch. Kto uważa inaczej nigdy nie był w realnej sytuacji zagrożenia. Jasne, że w przypadku trzech karków lepiej się wycofać, jeśli można. Zaczepka czy nawet napaść to nie zainscenizowany filmik na YT...i nawet jak użyjemy gazu to też powinno się jak najszybciej uciekać. Takie jest moje zdanie, ten ochroniarz miał szczęście, albo okoliczności mu sprzyjały (napastnicy niezbyt zdeterminowani, nieuzbrojeni, nie na swoim terenie, świadomi możliwości nadejścia posiłków dla ochroniarza, itp.) Wg mnie nie ma prostego przeliczenia mililitrów na ilość napastników :)
Zmieniony przez - Henel w dniu 2017-06-14 08:27:23

Zmieniony przez - Henel w dniu 2017-06-14 08:31:37

Zmieniony przez - Henel w dniu 2017-06-14 08:35:51
Wysłana -
Zyber Sabre 74 ml jest dość wydajne mi dało 8 konkretnych strzałów po sekundzie .Wiadomo że nie ma prostego przełożenia pojemności na liczbę napastników . Kobietom polecałem kiedyś mały Fox 5.3 , to był wydajny gaz na tą pojemność dawał 6 konkretnych strzałów . Jak kiedyś pisałem koleżanka obezwładniła tym gazem 3 gości , którzy zaatakowali jej brata , a jest to drobna dziewczyna , jeśli ktoś jest ciekawy jak wygląda to polecam teledysk disco polo Maxel Moja Dziewczyna Najgorsze są bazarowe wynalazki które w stylu tej podróbki KO co ostatnio wrzucił Zyber , niektóre partie w ogóle nie zawierają środka aktywnego , a nawet jeśli to ich działanie i wydajność to prawdziwy totolotek
Wysłana -
Dzięki Panowie za odpowiedź.Czyli podsumowując jak dla mnie to Sabre Mk 3,5 jest najlepszą opcją.74 ml pojemności,bardzo poręczna puszka no i dobry gaz.Dla bardziej wymagających będzie to pewnie UDAP,tylko cena...i różnica w cenie między 65 ml a 95 ml...
Wysłana -
Dużą zaletą Sabre w chmurze jest jeszcze jego konsystencja dzięki której jest dość odporny na wiatr. UDAP to typowy fogger, czyli mgła.
Wysłana -
tego to chyba nie widzieliście


Strona 221 z 221
Dodaj odpowiedź