SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Pomoc przy nowym planie. Kontuzja kolana.

Ankieta - proszę o pomoc

Płeć Men
Wiek 20
Waga 67,5
Wzrost 173
Cel treningowy Masa do 72-74 i spalanie tluszczyku
Staż treningowy na siłowni 6 miesięcy
Uprawiane inne sporty Jak kolano bedzie sprawne to treningi piłki
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) chyba full
Dieta Wysoko węglowodanowa
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje) Kontuzja kolana.
Zażywane suplementy Od jutra. Kreatyna Universala i BCAA z Olimpu
Ostatnio przerabiany plan FBW
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc) wyciskanie na ławce leżąc : 90kg
Wysłana -
Cześć.
Zmieniam plan z FBW chyba jednak na Split i nie wiem jak rozpisać partie mięśni w kolejnych dniach tygodnia. Miesiąc temu miałem artroskopie kolana i nie mogę obciążać kolana za bardzo. Robie nogi co 2 dni. 3 ćwiczenia tak jak kazał rehabilitant. Bedzie to 4-dniowy plan treningowy i zastanawiam się jak to wszystko rozpisać właśnie.
Pon: Plecy + przedramię
Wto: Klata + biceps
Czw: właśnie nie wiem co tutaj
Pt: Barki + tric
Oprócz podciągania się na drążku kojarzę jeszcze tylko 1 ćwiczenie na plecy nie obiazajace mi kolana. Mozecie mi z tym pomoc? Dzieki z gory :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Rozumiem, że nóg nie uwzględniasz w tym splicie? Ćwiczysz je bez względu na to czy wypada dzień treningowy na siłowni, co 2gi dzień?
Wysłana -
Dokladnie nog w tym splicie nie uwzgledniam, bo i tak cwicze je co 2 dzien bez wzgeldu na wszystko. Napisal mi kolega ze lepiej abym dalej ciagnal FBW do pelnej naprawy kolana tylko ze zauwazylem teraz stagnacje.
Wysłana -
ja bym Ci radził plan 3 dniowy bo i tak nóg tam nie będzie to wystarczy 3 dni. Tylko tyle Ci podpowiem bo uważam że jeżeli chodzisz na jakieś rehabilitacje to ewentualny plan treningowy powinieneś układać z rehabilitantem bo on najlepiej wie jaki jest stan Twojego zdrowia i jakim obciążeniom możesz poddać kolano.
Wysłana -
Rehablitacje juz skonczylem. BEde mial za miesiac nastepna ale mowil ze cwiczenia obciazajace mocno kolano jak MC czy wioslowanie out.
Wysłana -
"Zażywane suplementy: Od jutra. Kreatyna Universala i BCAA z Olimpu "

Daj sobie z tym spokój !! jeśli nie jesteś w pełnej dyspozycji fizycznej .

A nie powiedział ci rechablitant że jak bedziesz nabierał masy to bedziesz poddawał kolano coraz wiekszym przeciażeniom .

Metodyka kiepska twój plan powinnien byc ułożony z osoba prowadzącą lub z pełna ilościa wskazówek , bo to MC I PRZYSIAD I WISOLOWANIE OUT to żadne wskazówki .
Wysłana -
Ale ja mam je poddawac coraz wiekszym przeciazeniom, bo ono jest juz sprawne tylko musze wlasnie wzmacniac miesnie nog. Ja czuje co mi wjezdza na kolano a co nie i tych cwiczen nie robie. Napisalem tylko przykladowe cwiczenia ktorych za bardzo nie moge robic. Skonczylem rehabilitacje i juz ta osoba mi powiedziala co moge czego nie moge tylko ze nie znala takich cwiczen jakie mi byly potrzebne dlatego pytam sie tutaj.
Wysłana -
A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Arnoldki 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE 2s
- PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
Czy nie za mało serii? I jak z iloscia powtorzen? 15-10-5 czy jakos inaczej?
Wysłana -
powiedz mi dlaczego nie możesz mieć wiosła co z kolanem jest nie tak ?
Wysłana -
Probowalem zrobic ale czuje bol w kolanie niestety. Po artroskopii kolana jestem i przypalaniu wiezadla przedniego i tam plastykach.
Wysłana -
przypomnij mi się jutro coś zmajstrujemy
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź