SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomóżcie mi z kostkami

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5042
Witam

Mam taki oto problem, genetyka dała mi słabe stawy skokowe i wygląda to tak że jak pójdę grać w siatkę to podkręcę kostkę i 2 tyg z łowy, zagram w ręczną i to samo, zagram w piłkę nożna to samo. Za każdym razem ból o opuchlizna są coraz większe. Postanowiłem wybrać się do ortopedy, dał mi zabiegi które nic nie daja, przepisał ściągacz niby refundują 60% ale za taki główniany zapłaciłem 140zł (jak się nie śpi na kasie to trzeba było wziąć tam a jak widzę na allegro podobne są po 60 zł ;X:X:X:X:X::X) Dał mi jakieś tabletki ale jak przyszło kopnąć piłkę to i tak cała noga bolała.. pół roku było spokoju i znów się zaczeło... Nie ubrałem ściągacza ani nic i w środę podkręciłem prawa kostkę - 4 dni bolało, teraz jest opuchnięta ale nie boli, wczoraj poszedłem zagrać w ręczna na wcześniej podkręconą prawa nogę ubrałem ściągacz a na lewa na wszelki wypadek bandaż ale i tak to nic nie dało bo w sumie szedłem, stanołem koledze na buta, wywróciłem się i kostka lewa tak masakrycznie podkręcona/skręcona że w życiu nie miałem nic tak spuchniętego i siwego. Nie jadę na pogotowie bo mi wsadzą w gips i tyle będzie. W czwartek jadę do ortopedy i tu moje pytanie - o czym z nim gadać, co z tym zrobić, myślę żeby kupić 2 porządne stabilizatory na nogi ale nie wiem jakie (firma, model bo w sklepie to babka wciska to co i nie schodzi, już jeden taki kupiłem). Wiem że powinno się jeść galaretki, żelatynę ale jak to jeść jak w jakimś stopniu stosuje się dietę kulturystyczna.

Co robić ? Proszę o jakieś porady, gdzie w necie można zapytać (jakieś pro medyczne forum gdzie daja porady etc). Za wszystko będę bardzo wdzięczny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2304
Porządne stabilizatory cię ratują !! Ja polecam stabilizator firmy AIR SPORT
model: AIRCAST !! myślę że to jedne z najlepszych stabilizatorów i jeżeli cię stać to koszt jednego to ok 400 zł !!
Nosząc taki stabilizator nie masz możliwości skręcenia stawu skokowego.

Ps. Pomóc może ci jeszcze rehabilitacja wzmacniająca więzadle w stawie skokowym, pogadaj o tym z lekarzem.

"Im więcej potu na treningu tym mniej krwi na ringu"
"""Handball"""

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5042
400 zł jeden ? nie ma szans, 2 takie to cały budżet miesięczny mojej rodziny.. NFZ refunduje to w jakimś stopniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
mój na nadgarstek był refundowany, zamiast 150 zł zaplacilam 45
jestem w niego zadowolona w 1000 % bo umozliwia mi normalne cwiczenie, bez niego nie byłoby to w ogole mozliwe

tez uważam ze powinienes sie nad stabilizatorek zastanowic. ale nie ze idziesz sam i wybierasz, najpierw skonsultuj to z chirurgiem ortopedą ktory sie na tym zna, wybierze, a pani/pan w sklepie pomogą n\dobrac co najwyżej rozmiar

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2304
Nie wiem jak jest ale chyba są refundowane !! Jak lekarz chce to może. Ja nie płaciłem za stabilizator ani centa dostałe taką receptę od lekarza i stabilizator miałem za free. ALe nie wiem czy każdy lekarz tak chętnie wyda ci taka receptę, teraz wszędzie trzeba mieć plecy :)

"Im więcej potu na treningu tym mniej krwi na ringu"
"""Handball"""

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1339
Jeżeli osoba posiada tak częste kontuzje to na pewno będzie on refundowany (moze nie ten sam ale podobny) tylko że wszystko musi byc udokumentowane a znajac zycie to tak nie jest no chyba ze ten ortopeda, bo ja sam już przestałem chodzić do lekarzy z tą dolegliwością... skoro ci teraz cała kostka zrobiła sie szara to musi być coś poważniejszego i bym jednak poszedł z tym na przeswietlenie... sam nie poszedlem kilka dni temu sądze że przydałą by ci sie rehabilitacja i narazie odpoczynek od sportu... a sam od siebie jakbyś już noge miał w miare zdrową starał sie biegać i naciągać te stopy - ja z tego byłem zadowolony ale będe musiał znów to praktykowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5042
refundacja wynosi 60% no chyba że może wystawić na 100%

przeswietlenie ? jutro będę u niego to zobaczymy co powie i co mi przepisze/gdzie skieruje...


a znacie jakieś ćwiczenia na wzmocnienie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2304
Lekarz może ci wypisać "receptę" i w redy wybierasz sobie jaki stabilizator chcesz do wyboru do koloru i nic nie płącisz , ale wszystko zależy od lekarza.

Rehabilitacja "domatora" nić ci nie da idź do lekarz i poproś aby ci wypisał skierowanie na ćwiczenia wzmacniające tą nogę .

"Im więcej potu na treningu tym mniej krwi na ringu"
"""Handball"""

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5042
to jest tak, lekarz wystawia jakis kwit, a z tym idzie się do NFZ i oni chyba wystawiają stopień refundacji od 1%-70% (tak coś wyczytałem w necie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5042
Poszedłem dziś do lekarza i:

J: Dzień dobry
L: Co chciałeś?
J: W ciągu ostatniego razu skręciłem/podkręciłem sobie 2 kostki
L: Co robiłeś ?
J: Grałem w siatkę, piłke
L: Za mocno skaczesz, nie rób tak więcej, chcesz coś więcej ?
J: yyy.. nie wiem co zrobić, jakieś stabilizatory by mi się przydały
L: idź tu i tu i wybierz sobie jakiś, dowidzenia

****A ZAL NA ****A !

mam tylko refundacje 70% na stabilizator na 1 noge ale jest problem bo:

http://img266.imageshack.us/img266/9184/14107325da4.th.jpg

wszystkie są na kostkę a ja cały czas mam problem z miejscem X (to jest zewnętrzna część nogi, tam gdzie jest taki wybrzuszenie lekkie, tam chyba jjakieś wiązadła ścięgnien są albo coś) a wszystkie stabilizatory są na kostke, wyżej a mi to jest niepotrzebne bo mi tak jakby stopa ucieka ;f

weźcie coś doradźcie sensownego

Zmieniony przez - Pyra RMX w dniu 2007-10-04 13:57:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2304
Idz do lekaża daj mu 100zł i załatwsiz co bedziesz chciał !!

"Im więcej potu na treningu tym mniej krwi na ringu"
"""Handball"""

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

unidox

Następny temat

słaba krzepliwość krwi

WHEY premium