SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Polska Federacja Taekwondo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Witam,
Mam pytanie do znawcow tematu ,a widze ,ze sa na tym forum tacy:
Co to jest PFT , skad sie wywodzi? Jakie macie zdanie o samej federacji i o osobach za Nia odpowiedzialna?
Moze ktos z Was tam trenuje?
Pozdrawiam
Mariusz

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 333
Jeśli chcesz sie dowiedzieć o czegokolwiek o Taekwondo to uderzaj to tego gościa - to jest jeden z najlepszych specjalistów w tym kraju.

http://taekwondocwiklinski.blogspot.com/2017/04/gdzie-spaes-tak-dugo.html?spref=fb

Szczerze polecam.

AMDG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
W internecie znalazłem tylko ich stronę.

http://www.federacjataekwondo.com/ 

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2768
PFT powstało poprzez rozłam w Polskiej Unii Taekwondo w 2005 roku.

https://www.sfd.pl/Taekwondo,PUT_a_PFT-t437891.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Zapoznalem sie z trescia, a wlasciwie z historia powstania PFT. Temat byl w 2008 roku ,a jak teraz to wszystko wyglada, przeciez swiat poszedl do przodu i konkurencyjne wzgledem siebie organizacje PUT/PFT pewnie tez. Ktos wie jak sie prezentuja pod wzgledem technicznym ich DAN-y, albo ogolnie jaki jest klimat;)?

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14133
Mimo że współpracuję z PUT i sympatyzuję, to PFTkd, wg lepiej się promuje, ich strona jest o niebo lepsza, gadżety itp. wyglądają naprawdę nieźle, jednym słowem PR w PFTkd jest o niebo lepszy niż w PUT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
rozumiem;) a ludzie i poziom techniczny?

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14133
a tego nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Markos ma rację, promocja jest niezła.
Jednak kontakty z wiadomą inną federacją, moim zdaniem czynią ich mało wiarygodnych, dla ludzi będących w temcie. Z drugiej strony wyczytałam gdzieś, że (początkowy) PUT od początku działał w tej organizacji.

O rozłamie nic powiedziec nie mogę, bo to nie moje czasy.

Po rozłamie poszli, moim zadniem w złym kierunku...

Przede wszystkim za dużo tu danówi i za dużo wysokich pasów wsród dzieciaków. Osobiscie jestem tego przeciwniczką, a jak widzę biegjące przede mną czarne pasy wśród dzieci <13 to mnie naprawdę mierzi. Mam takie odczucie, że stali się maszynką do robienia czarnych pasów.

Poza tym nadawanie danów przez PFDSiSW.Dziwi mnie to, że ludzie, którzy cwiczą sztuki walki przez lata, mają dany zdobyte w ramach normalnych federacji, idą na coś takiego. Nie twierdzę tutaj, że nie zasługują na swoje stopnie, bo umiejętności mają duże. JEdnak te wysokie dany, po co to wszystko? Dla mnie liczyłyby się tylko te, zdobyte w tkd, bo to jest moja dyscyplina, a nie co innego.
Ogólnie, moim zdaniem to takie kółko wzajemnej danowej adoracji.

Dodatkowo egzaminy zdawane w ramch tej federacji tak naprawdę nic nie znaczą. Starsze, przed rozłamem PUTu, certyfikaty miały jescze znaczenie w GTF. Dzisiaj, jeżeli ktoś będzie chciał się gdzieś przenieśc, to nie ma stopnia.
Są bezfederacyjni. Pod rzadną światową federację niezrzeszeni.
Ponoc "współpracują z ITFem", ale jak to ja pojęcia nie mam.

Zawody. Co mi się nie podoba? Zawody trawają tylko jeden dzień. Tak nie powinno byc. Powinny byc 2 dni z możliwością ewentualnego noclego na sali/w szkole dla tych, których nie stac na inne zakwaterowanie. W jednym dniu powinny byc walki dzieciaków, a w drugim seniorzy. Jeden dzień zawodów prowadził do tego, ze niekiedy trzeba było skracac walki, albo seniorów, albo dzieciaków.
Można tez zadziałac bardziej profesjonalnie w 1 dniu eliminacje, w drugim walki fniałowe, żeby zrobic większe widowisko.

Ważenie zawodników-praktycznie nie istnieje. Pilnują tego trenerzy. Dopiero przy wątpliwościach zawodnik jest ważony i dyskwalifikowany.

Ogólnie poziom bezpieczeństaw jest dobrze pilnowany, gapie nie wchodzą na salę, na jednych zawodach (jak jescze było Polish Open)nawet byli wynajęci ochroniarze przy drzwiach. Pilnuje się, aby zawodnicy kibicujący walczącemu nie stali za blisko mat, nie walał się sprzęt po sali, sprawdzane są ochraniacze (bez ochraniaczy zawodnik nie jest dopuszczany do walki).

Wprowadzono techniki specjalne, które podnoszą widowiskowośc zawodów i pozwalają się sprawdzic zawodników.

Same walki są na dobrym poziomie. Plusem jest to, że niektórzy trenerzy startują w swoich wagach, pokazują tym samym, że potrafią walczyc, a nie tylko stoją i wydają komendy na treningach. Myślę, że to bardzo dobry przykład dla młodzieży i są dzieciaki dumne ze swoich trenerów.

Seniorzy są dobrze obsadzeni i jest dużo zawodników, dzieciaków zresztą też. Niektóre kluby są trenujące kb, startujące na tutejszych imprezach.

Kiedyś był ponoc pomysł zorganizowania gali fullkontakt tkd (za czym jestem jak najbardziej za), ale umarł on śmiercią naturalną.

Imprezy... Niegdyś były 3 duże (Polish Open, Puchar Polski, Mistrzostwa Polski) i taki rozkład był dobry. Odstępy ok.3,4 miesięcy pomiędzy pozwalały się porządnie przygotowac. Teraz, z tego co widzę, porobiło się dużo małych, za bardzo się rozdrobnili. (Np. Puchar W.D., z całym szczunkiem do tej osoby, bo szkoli bardzo dobrych, technicznie zawodników, co to ma byc za impreza? ). Jescze mikołajkowe turnije dll dzieci są fajne, no ale reszta? Szokda, ze zlikwidowali Polish Open, został tylko puchar i mistrzostwa pl.

Wprowadzili tez tekwondoki, ale na czym to dokładnie polega, nie wiem. Podejrzewam, że to jakieś nagrody dla najlepszych sezonowo zawodników.

Organizują coraz więcej obozów sportowych dla dzieciaków, co jak najbardziej na +

To moja subiketywna ocena

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
To co mnie razi najbardziej w tej federacji to, to że jest od łapką pana Mura-ta, niewiele też o niej słyszałem, a to co słyszałem to raczej nie jest nic pochlebnego, a tutaj o tym nie będę pisał, bo nie chcę obrażać niczyich odczuć.

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Dzieki za wszystkie odpowiedzi;)

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Zobaczcie co znalazłam:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,61085,3075130.html

Czy to znaczy że PFT nie ma prawa do organizowania zawodów?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PółFinały Super Six 27 listopada

Następny temat

Wybor SW

WHEY premium