SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Polewa do mazurka z whey

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627072
Chciałabym zrobić polewę do mazurka bazując nie na maśle, cukrze i kakao - ale na kakao, ewent. tłuszczu kokosowym (jak najmniej) i whey. Ma ktoś doświadczenie jak to zrobić żeby się zsiadła?
Standardowo robiłam zawsze mazurek jasny i ciemny. Ciemny to czekolada plus bakalie, jasny to lukier plus wiśnie z konfitury - ot taka była tradycja, jeszcze z domu rodziców. A w tym roku chodzą za mną polewy bardziej fit, własnie na bazie whey (mam kilka fajnych smaków) - tylko co zrobić aby masa zastygła? Normalnie to zastygniecie gwarantuje masło. Ile dać oleju koko aby zastygł whey? Jakieś proporcje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ja zazwyczaj robię polewy z karobu/kakao i oleju kokosowego i wjeżdzają pięknie (ewentualnie jakiś proszkowy słodzik do tego), ale kilka razy zdarzyło się, że do tej mieszanki wrzucałem WPC i też było wszystko ok, aczkolwiek musisz mieć świadomość, że będzie czuć w tym proszek jak robię z karobu/kakao i oleju to zazwyczaj proporcje 1:2 (czasami zbliżam się do 1:1, ale to wyjątki)


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2018-03-29 21:48:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627072
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysoko proteinowe kopce kreta

Wiecej