SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ja bym robiła po prostu fronty. Bo to generalnie ten sam układ ruchu tylko może jak ktoś ma problem z mobilnością łokci i nadgarstków to może robić taką wersję, chociaż ja sensu nie widzę :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Jednym z argumentów jest nauka nie garbienia się, co przy klasycznych frontach się niestety zdarza. W tych bez trzymania od razu sztanga poleci.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Spróbuję tego frankeinsteina zatem a możecie mi pokazać jeszcze poprawny filmik/zdjęcie ćwiczenia "seated row to chest" ?

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
To ćwiczenie ma niestety też wiele wariacji - musisz zapytać tego angielskiego poetę, który Ci ten wiersz napisał, co miał na myśli. Bo można wąsko, można szeroko, można ze sztywnym chwytem można z ruchomym. można z bloczka ustawionego na różnej wysokości, można zmieniać wysokość na której siedzimy. Dla mnie to ćwiczenie ma różne opcje które da się zmieniać pod kątem konkretnych swoich celów i potrzeb.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1894 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41219
hej .4 lata temu miałam kontuzję barku ,więc wyłączyło me to z ćwiczeń siłowych i zaczęłam hopsasanki i niestety opadła mi macica .Więc jak mogę prosić o jakies linki albo o poruszenie tego tematu .Dodam że obsunięcie jest na tylnej ścianie i jeszcze nie operacyjne .Zakaz skakania i podnoszenia ciężkiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
To raczej dla lekarza zadanie. Lepiej się nie sugerować w takich przypadkach jakimiś internetowymi poradami a zaleceniami lekarza, który takie przypadki leczy i wie jak się mogą rozwijać i jak rzutować na dalsze funkcjonowanie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1894 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41219
chodzi mi o ćwiczenia miednicy i mięśni kegla ,chyba kiedyś były artykuły tu na forum teraz nie mogę znaleźć.Ale jak nie ma to ok.dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
To masz różne opcje - ostatnio modne chyba kulki. Są zdaje się w różnych rozmiarach i można zaczynać od większych i przechodzić do coraz mniejszych. Wstrzymywanie/przerywanie świadome oddawania moczu - to chyba takie podstawowe ale zawsze polecane.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-02-20 12:34:17

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Na pewno warto iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Nawet na jedną wizytę. Na takiej wizycie fizjoterapeutka może sprawdzić w jaki sposób napinasz i rozluźniasz mięśnie dna miednicy. I jak coś jest nie tak to może skorygować. TO ważne do późniejszych ćwiczeń w domu.
Pokażę Ci ćwiczenia, które miałam omawiane na szkoleniu z połogu gdzie kładzie się nacisk na rehabilitację mięśni dna miednicy i robiłam po porodzie. Na pewno sobie takimi ćwiczeniami nie zaszkodzisz:




Ps. Sama wtedy byłam w połogu, więc proszę o wyrozumiałość :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
Przy hip turystach bardzo czuję czwórki, mało pośladki.
Staram się wykonywać ćwiczenie precyzyjnie, zwracam uwagę na to aby wypychać biodrami, aby stopy pozostawały przy podłożu, nie wyginam odcinka szyjnego, spinam pośladki. Starłam się przytrzymywać ciężar u góry 5sek, nogi kąt 90 stopni, oraz bliżej tułowia tez.

Nie wiem co jest przyczyną bólu czwórek, a zero bólu pośladków ani dwójek. Czwórki pewnie bolą od tego, ze przed hip thrustami robię przysiady na stepach z kettlem. Ale co zrobić żeby poczuć pośladki? Nie chę dawać nie wiem jakiego ciężaru, bo to popsuje technikę. W sumie próbowałam z większym i nic.

Ćwiczenie wykonuje w oparciu o ławeczkę płaska i ze sztanga.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium