SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264833

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
Cześć dziewczyny :)

Szukam źródła, gdzie mogę dowiedzieć się na temat ćwiczeń na poszczególne mięśnie pośladkowe: mały, średni, wielki.
Jest kilka stron, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o tych mięśniach, ale nigdzie konkretnych wskazówek. Czy może ktoś z Was jest w stanie mi pomóc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szukałam tego samego. zamówiłam niedawno Women's Strength Training Anatomy & Women's Strength Training Anatomy Workouts, autor : Delavier, mogę napisać coś więcej czy trafne jak mi przyjdzie dostawa za parę dni.





Zmieniony przez - Padme w dniu 6/18/2017 9:54:19 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Odpowiedziałem w Twoim temacie, który założyłaś z tym samym problemem. O wiele łatwiej byłoby pomóc gdybyś powiedziała n a czym konkretnie Ci zależy jeśli idzie o te pośladki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11168
Przeczytałam dziś artykuł odnośnie interwałów. Napisane że cały trening powinien trwać 10 min. 30sek-szybko, 1min-wolno. Całość razy 6.
Moje interwały wyglądają tak: 200m szybki bieg na prędkości 12 co zajmuje ok 1min i 1min marsz. Całość razy 10. Jest ciężko,pot się leje i dyszę ale czuje że mogłabym nawet więcej tych interwałów zrobić lub dać krótszą przerwę. Więc jak to się ma do artykułu skoro uważacie że praca powinna trwać 30sek??
I ile razy w tygodniu powinno się wykonywać interwały?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
U Ciebie jest ok. I masz pole do popisu przy skracaniu przerw. W terenie mogłabyś też podkręcać szybkość biegu lub np biegać pod górkę i z górki. Bieżnia i prawdziwe na 100% interwały się za bardzo nie lubią i tego się nie przeskoczy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11168
nie lubie w terenie biegać. robie tez interwały na wioślarzu 150m na maxa 1min przerwy razy 10. A ile w tyg powinno się robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
To już zależy od konkretnej osoby. ja bym zaczynał od 2 razów i obserwował czy tyle wystarczy. Jeśli nie to można dodać jeszcze jedną sesję i znów jakiś czas obserwować co się będzie działo. Zakładam, że chodzi o redukcję.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podobno nie ma głupich pytań - sprawdzimy

Wykroki chodzone są dla mnie na tą chwilę za trudne - utrzymanie równowagi, zejście w dół, podniesienie, odstawienie nogi - koszmar
W planie rozpisalam sobie zakroki z ze wsparciem trx (noga w tył, dół, góra, odstawienie nogi) trzymając się trx łatwiej zachować równowagę i ew. się wspomóc rękoma
Problem w tym że odkąd zmieniłam godziny treningów na wieczór trx jest ciągle zajęty.
Teraz dumam czy zwykłe przysiady w to miejsce warto wrzucić i czy też nie będą za ciężkie?
Jest jakieś uproszczenie oprócz możliwości wsparcia się trx?
Jedynie co przyszło mi do głowy do postawienie nogi wykrocznej na stepie i ugiecie do kąta prostego (na filmikach robią większe)
Co myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Moim zdaniem klasyczny przysiad jest łatwiejszy od wszystkich ćwiczeń unilateralnych.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Paradoksalnie noga na stepie w wykroku bedzie ciezszym cwiczeniem. Przy przysiadzie jezeli jest roznica pomiedzy lewa a prawa strona moze dojsc do kompensacji na jedna strone a tego naprawde nie chcesz. Pytanie podstawowe dlaczego zakrok/ wykrok sprawia problem? Tym trzeba sie zajac i to porzadnie a nie unikac podstawowych cwiczen. Bo jakby nie paptrzec nie jestes babulenka po np. operacji stawu biodrowego. Taki bulgar na trx jest trudniejszy niz zwykly zakrok. Wiec zaczynamy od zaadresowania problemu skad i przechodzimy do pierwszej wersji najlatwiejszej.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 24/07/2017 11:52:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium