SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Adkaa wszystkie 15tki wyrzuc. Chcesz biegac, robic 4 silowe i basen i pewnie ten obwodowy i styka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Z racji tego że znów kolana nie dają spokoju to mam pytanie, jakie ćwiczenia na nogi zamiast przysiadów i wykroków mogę wykonywać co mi nie obciąży kolan. Problem jest z chondro rzepki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Może wznosy bioder w różnych wariantach spróbuj? Odwodzenie w leżeniu bokiem. Może trochę izometrii? Najlepiej skonsultować z fizjo co możesz a czego nie a także kierować się swoimi odczuciami czy boli, czy jest dyskomfort itp. I oczywiście nie ma co przesadząć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Według ortopedy to nic;)
Fizjo jakiegoś dobrego bym musiała znaleźć, byłam u dwóch i oceniam średnio jeżeli chodzi o trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 66 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5706
Witam!
Chciałabym zadać pytanie odnośnie ilości powtórzeń w treningu. A mianowicie chodzi o to, czy z każdą seria ćwiczenia zwiększać obciążenie kosztem ilości powtórzeń, czy lepiej pozostawic obciążenie, a starac się dobić do zadanej ilości powtórzeń w każdej serii?
Np.w wyciskaniu żołnierskim w 1serii zrobiłam 10x22,5kg, w 2serii 8x25kg, w 3 serii 7x25kg i w 4serii 6x25kg. Moje pytanie czy robię dobrze, czy powinnam zmniejszyć obciążenie tak żeby w każdej serii zrobić 10 powtórzeń? Mam nadzieję że za bardzo nie zagmatwalam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5206
Racja 5 srok za ogon.nie uciagne. Test sprawnościowy polega na. Zwis na drążku poniżej brody na czas, bieg po kopercie na czas, bieg 800m na czas i na koniec 50m basenu na czas.
Planuje
Pon rozbieganie 10km
Wtorek cross
Środa godzina basenu
Czwartek silownia fbw a
Piątek interwały bieganie 30 sek.sprint 60 lekko x 5 razy
Sobota nauka pływania po południu siłownia b

Proszę o sugestie. Zostały mi dwa miesiące do testów. Bardzo zależy mi na dobrym przygotowaniu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
aneta.kaczmarek
Witam!
Chciałabym zadać pytanie odnośnie ilości powtórzeń w treningu. A mianowicie chodzi o to, czy z każdą seria ćwiczenia zwiększać obciążenie kosztem ilości powtórzeń, czy lepiej pozostawic obciążenie, a starac się dobić do zadanej ilości powtórzeń w każdej serii?
Np.w wyciskaniu żołnierskim w 1serii zrobiłam 10x22,5kg, w 2serii 8x25kg, w 3 serii 7x25kg i w 4serii 6x25kg. Moje pytanie czy robię dobrze, czy powinnam zmniejszyć obciążenie tak żeby w każdej serii zrobić 10 powtórzeń? Mam nadzieję że za bardzo nie zagmatwalam.


Myślę że okresowo warto poćwiczyć tak jak robisz teraz i próbować dokładać powtórzeń przy okazji. Jeśli progres się zatrzyma to można przeskoczyć na stałe zakresy powtórzeń, których się będziesz trzymała sztywno. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Warto eksperymentować.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Adkaa
Racja 5 srok za ogon.nie uciagne. Test sprawnościowy polega na. Zwis na drążku poniżej brody na czas, bieg po kopercie na czas, bieg 800m na czas i na koniec 50m basenu na czas.
Planuje
Pon rozbieganie 10km
Wtorek cross
Środa godzina basenu
Czwartek silownia fbw a
Piątek interwały bieganie 30 sek.sprint 60 lekko x 5 razy
Sobota nauka pływania po południu siłownia b

Proszę o sugestie. Zostały mi dwa miesiące do testów. Bardzo zależy mi na dobrym przygotowaniu...


Ja bym się skupił konkretnie na tych Twoich zadaniach które będziesz miała na testach, bo czasu masz mało.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5206
właśnie staram się na nich skupić. Do tej pory ćwiczyłam tylko siłowo więc ciężko mi oszacować wydatek energetyczny dla treningu biegowego czy pływania, co z przecież wpływa na proces regeneracji i progresu. Dlatego wypisałam konkurencje oraz plan. Jeśli chce się skupić na tych zadaniach to jak to rozplanować? Z siłowni zrezygnować całkowicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Może na okres - dość krótki zresztą - właśnie dać sobie luz z siłownią a skupić się na tych kilku konkurencjach do zaliczenia. Jeśli ja bym miał tylko 2 miesiące to bym tak zrobił.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium