SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Temat ten służyć ma do zadawania pojedynczych pytań dotyczących różnych aspektów związanych z treningiem.

Wiadomo, że nie od razu jesteśmy alfą i omegą w każdej dziedzinie. Nasz dział ma służyć edukacji i poszerzaniu wiedzy. Dlatego warto pytać i uczyć się na czyichś doświadczeniach a nie na własnych błędach. Jest to przede wszystkim mniej bolesne oraz sprawia, że upragnione efekty treningu zobaczymy o wiele szybciej i będą lepsze.

Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi. Liczymy na aktywność i wzajemną pomoc forumowiczek w tym temacie.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
Trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki. Wiedzieć o tym powinny wszyscy, którzy chcieliby zmienić swoją sylwetkę na lepszą pod względem jakości, jak i poprawić zdrowie. Z tego też względu zdecydowanie warto zaznajomić się z podstawami treningu oporowego. Osoby zaczynające swoją przygodę z siłownią, układając trening, często mają różnego rodzaju wątpliwości i pytania: co, kiedy, jak, gdzie, po co? Właśnie z tego powodu powstał ten temat, aby można było zadać krótkie pytania, które nie wymaga wypełniania ankiety działu i opisywania swojej historii treningowej, a w jednym lub dwóch zdaniach pomóc w odpowiedzi na dręczący problem.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają różnego rodzaju pytania związane z treningiem, aby pytać właśnie w tym temacie. Pamiętać jednak należy o zachowaniu podstaw udzielania się na forum i przestrzegania jego regulaminu. Unikać należy pisania wypowiedzi pod wypowiedzią, a edytować dopisując ewentualną kwestię, której wcześniej zabrakło. Podobnie w przypadku spamu, który jest zabroniony.

Wiadome jest, że nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi. Zapraszamy do udzielania się w temacie.

Temat z pojedynczymi pytaniami związanymi z treningiem i wszystkim, co jest z nim związane.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
To ja mam pytanie. Moj glut max jest zbyt dominujacy i fizjo nakazal wiecej pracy nad mediusem bo powoduje to zbytnie napiecie ITB. Czy jest sens w inny dzien niz trening nog, dodac do innej trenowanej partii cwiczenia lzejsze na mediusa, albo generalnie zrobic generalny, drugi ale lzejszy obciazeniowo, dzien pupsona na maximusa i mediusa?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Moim zdaniem spokojnie można robić dwa treningi. Jeden ogólny a drugi już kierunkowy, ustawiony pod określone potrzeby.

Jeden solidny trening też jest rozwiązaniem. Wtedy można główne ćwiczenie ukierunkować pod konkretny rejon a reszta ogólniej. Niemniej jednak przy dwóch - pewnie będzie to łatwiejsze do realizacji. Ważne tylko, żeby pomiędzy tymi sesjami treningowymi był odpowiedni czas na regenerację. Wszystko zależy jak u Ciebie z czasem i możliwościami treningu. Niemniej jednak tutaj ciężko będzie o taką super specjalizację - chodzi konkretnie o te dwa mięśnie.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-03-05 11:27:18

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ah czas na trening to ja zawsze znajde. Myslalam o jakis 3 dniach przerwy jezeli najpierw zrobie ciezszy - siady, rdl, martwe, wykroki i inne ulubione cudenka. Czy zrobienie najpierw lzejszej wersji i dzien pozniej ciezszej to tez chyba nie ma sensu? W sumie to sa dosyc wytrzymale miesnie wiec mozna im przyslowiowo dokopac bardziej niz tricepsowi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
To są bardzo wytrzymałe mięśnie - ale jednak np. dwa dni pod rząd to tak średnio widzę. Moim zdaniem ciężko się ćwiczy detale jak ogólnie cała partia jest zmęczona. Pojawiają się jakieś przyruchy, oszukiwania, niepotrzebny angaż innych mięśni - niezmęczonych, które zaczynają przejmować pracę i takie tam. Jednak z braku innej opcji można eksperymentować i z treningami dzień po dniu - ale to taka ostateczność jak dla mnie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ok, przerwa zatem. Zadnego oszukiwania nie chce :) Dziekuje.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To ja mam pytanie - ostatnio dodałam do programu przysiad + push press i mam taki oto problem - nie jestem wstanie tej sztangi jednocześnie oprzeć na barkach i chwycić pełnym chwytem :S Jak patrzę na filmikach, to ludzie często trzymają ją po prostu przed sobą albo totalnie na czubkach palców. Jak to obejść? Bo mi nadgarstki siadają przy tym ćwiczeniu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
jurysdykcja
To ja mam pytanie - ostatnio dodałam do programu przysiad + push press i mam taki oto problem - nie jestem wstanie tej sztangi jednocześnie oprzeć na barkach i chwycić pełnym chwytem :S Jak patrzę na filmikach, to ludzie często trzymają ją po prostu przed sobą albo totalnie na czubkach palców. Jak to obejść? Bo mi nadgarstki siadają przy tym ćwiczeniu.


rozumiem że masz przysiad i jako jego końcowa faza wyciśnięcie sztangi?? takie połączone ćwiczonko??

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, właśnie tak.
Powerlifterzy widzę wyginają ręce tak totalnie na zewnątrz i jakoś dają radę to chwycić, ale u mnie chyba mobilność nie taka. Nawet nie wiem co rozciągać aby ten ruch docisnąć :s

Rozważam jeszcze przysiad ze sztangą w zgięciu łokci . Ja jestem koszmarnie mało mobilna - z przysiadu to praktycznie tylko goblet - a w goblecie mam problem z utrzymaniem w rękach więcej niż 25kg - te kombinacje to szukanie alternatywy jak tu przysiąść bez kładzenia się na udach i jednak podnieść minimalnie więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Trzeba nadgarstki rozciągać.

Ale ja mam inny pomysł. Zamiast klasycznych jakichś przysiadów zrób np. wykroki, albo przysiad bułgarski, albo przysiad wykroczny na maszynie smitha (jeśli ćwiczysz na siłowni). Te ćwiczenia spokojnie zrobisz bez łamania techniki. A na barki wybierz oddzielnei jakieś ćwiczenie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wykroki z moimi kolanami to robię lekko na TRX (bo mnie normalnie boli kolano przy uderzeniu), bułgary mam w rozpisce. Czyli może np. robić sobie tylko goblet na rozgrzewkę bez dodawania kg a te inne przysiady kompletnie odpuścić? No tak mogę zrobić. Na barki mam zwykłe wyciskania tak czy siak.

I jeszcze zadam jedno pytanie, ostatnie - W mc romanian siadają mi szybko przedramiona. I pytanie czy jest sens robić to ćwiczenie z jakiegoś podwyższenia, czyli zmienić to na coś a la mc na prostych z odkładaniem sztangi? Bo tyłka to ja przy 50 kg praktycznie nie czuję. Jeszcze dodam, że mam zwykły mc w programie, ale przy moich kolanach to jedno z niewielu ćwiczeń, które mnie nie boli.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium