SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1517
Ćwiczę siłowo fbw 3 razy w tygodniu - poniedziałek, środa, piątek. Teraz we wtorek i czwartek doszło mi MMA. To zaburzy regenerację czy może MMA dla początkujących podchodzi pod cardio? Jak to połączyć?
W weekendy nie zawsze mam dostęp do siłowni. Dodatkowo wolałabym uniknąć wykonywania ćwiczeń siłowych bezpośrednio przed/po MMA, bo raz, że będę zmęczona i progres będzie słaby, a dwa, że siłownia w godzinach wieczornych jest okropnie zapchana.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Strasznie ciężko coś doradzić bo a nie wiem jaki robisz FBW, b) nie wiem jak wygląda trening MMA. Ogólnie to jeśli ważniejsze jest MMA to można poprzycinać trening siłowy. Jeśli ważniejszy siłowy - to trzeba się zastanowić i może treningi MMA traktować lekko.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 861 Napisanych postów 13725 Wiek 51 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126008
Wg mnie, "praktyka", śmiało można łączyć trening na siłowni i SW. Zapewne, jak sama to określiłaś, trening dla początkującej nie jest jeszcze zbyt wymagający, polega zapewne bardziej na ogólnorozwojówce, więc sprawdzi się doskonale jako cardio. W późniejszym etapie zresztą też wg mnie niezbędny jest trening siłowy w każdym sensownym SW. Nieraz szykując się do zawodów (szczególnie ostatnie 2 miesiące) łączyłem ze sobą w tygodniu 4 treningi siłowe, do tego 4-5 treningów Karate Kyokushin i jeszcze pracę. Ale to już było ekstremalne i w Twoim wypadku pewnie jeszcze długo nie zaistnieje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
Witam , mam pytanie odnośnie białka ,czy do makro wliczamy białko pelnowartosciowe czy równiez dodajemy z masła migdałowego , ryżu, kasz itp Z góry dziękuje za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Ja osobiście skupiam się na białku pochodzenia zwierzęcego, rybach, nabiale, jajkach a reszty zupełnie nie biorę pod uwagę. Niemniej jednak nie ma przeciwwskazań żeby podliczać sobie dokładnie wszystko. To też jest białko i nasz organizm potrafi je przyswajać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75
Boże pomóżcie mi no tracę motywacje i nadzieje, w lutym w ciągu miesiąca przytyłam 3kilo od tamtej pory nie jestem w stanie się tego pozbyć, powiedzcie w jakim tempie szczupła osoba traci na wadze? Wazę 58kg 168cm, ćwiczyłam do tej pory 30min aeroby +godzina siłowych plus Ok 1700kcal b113 t60 w180, od dwóch tygodni ćwiczę 60min aeroby i 40min silowe, ćwiczenia średnio 3 dni w tygodniu, moja waga nie drgnęła nawet o pół kilo obwody wciąż takie same ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Aeroby młócone ciągle i w kółko raczej nie są najlepszym narzędziem kształtowania sylwetki. Może skup się bardziej na treningu siłowym, spróbuj wysiłku interwałowego i przyjrzyj się dokładniej swojej diecie i trybowi życia. Sam rozkład makroskładników to nie wszystko - ważne są też ich źródła. Załóż swój temat, wrzuć wypełnioną ankietę, zrzuty diety z dziennika żywieniowego i fotki sylwetki - to będzie łatwiej coś konkretnego napisać/

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 31 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3609
Cześć wszystkim :)

Mam małe pytanko dot. jedzenia. Rzecz w tym, że w moim przypadku trening odbywa się bardzo często pod koniec dnia. Zastanawiam się nad posiłkiem potreningowym, a dokoładniej jakimś substytutem.. nie chcę się na noc za bardzo objadać ale bez 'posiłku' po treningu iść spać to chyba nie najlepsza opcja. W dodatku większość posiłków wpada w ciągu dnia więc na wieczór nie bardzo jest czym szastać :/
Ktoś, coś, jakieś sugestie? :)
Z góry dzięki!


Zmieniony przez - Magnesia w dniu 2017-11-11 15:01:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czym mogę zastąpić białko serwatkowe? Niestety go nie toleruję, a czasami ciężko mi dostarczyć w diecie tyle, ile potrzebuje. Szukam jakiegoś zamiennika, może ktoś ma coś sprawdzonego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
To raczej białko jest zamiennikiem np. mięsa, ryb, nabiału,. Ale żeby szukać zamiennika białka w prochu to nie słyszałem .


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-12-14 15:22:54

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania - część 3

Następny temat

Które hantle kupić?

Wiecej