SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Ladies SFD

Dodaj odpowiedź

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

Wysłana -
Ćwiczę siłowo fbw 3 razy w tygodniu - poniedziałek, środa, piątek. Teraz we wtorek i czwartek doszło mi MMA. To zaburzy regenerację czy może MMA dla początkujących podchodzi pod cardio? Jak to połączyć?
W weekendy nie zawsze mam dostęp do siłowni. Dodatkowo wolałabym uniknąć wykonywania ćwiczeń siłowych bezpośrednio przed/po MMA, bo raz, że będę zmęczona i progres będzie słaby, a dwa, że siłownia w godzinach wieczornych jest okropnie zapchana.
Wysłana -
Strasznie ciężko coś doradzić bo a nie wiem jaki robisz FBW, b) nie wiem jak wygląda trening MMA. Ogólnie to jeśli ważniejsze jest MMA to można poprzycinać trening siłowy. Jeśli ważniejszy siłowy - to trzeba się zastanowić i może treningi MMA traktować lekko.
Wysłana -
Wg mnie, "praktyka", śmiało można łączyć trening na siłowni i SW. Zapewne, jak sama to określiłaś, trening dla początkującej nie jest jeszcze zbyt wymagający, polega zapewne bardziej na ogólnorozwojówce, więc sprawdzi się doskonale jako cardio. W późniejszym etapie zresztą też wg mnie niezbędny jest trening siłowy w każdym sensownym SW. Nieraz szykując się do zawodów (szczególnie ostatnie 2 miesiące) łączyłem ze sobą w tygodniu 4 treningi siłowe, do tego 4-5 treningów Karate Kyokushin i jeszcze pracę. Ale to już było ekstremalne i w Twoim wypadku pewnie jeszcze długo nie zaistnieje
Wysłana -
Witam , mam pytanie odnośnie białka ,czy do makro wliczamy białko pelnowartosciowe czy równiez dodajemy z masła migdałowego , ryżu, kasz itp Z góry dziękuje za odpowiedz
Wysłana -
Ja osobiście skupiam się na białku pochodzenia zwierzęcego, rybach, nabiale, jajkach a reszty zupełnie nie biorę pod uwagę. Niemniej jednak nie ma przeciwwskazań żeby podliczać sobie dokładnie wszystko. To też jest białko i nasz organizm potrafi je przyswajać.
Strona 56 z 56
Dodaj odpowiedź