SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - 1001 drobiazgów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Jak nie jesteś na poziomie semi-pro bodybuildera - jedz zbilansowany. Sama dojdziesz obserwując reakcje organizmu co i kiedy zjeśc.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1282
Oczywiście, że nie jestem na razie w skali 1-10 to jestem na poziomie minus 1 dlatego pytam... chociaż sugestia prin, żeby zjeść np. tylko banana mi się podoba... Chodzi mi o to, żeby rano przed pracą wskoczyć na jakieś 40min. na orbitreka, także wstawanie x godzin wcześniej tylko po to, żeby potem odczekać odpowiedni czas po posiłku zanim zacznę ćwiczyć raczej nie wchodzi w grę i mija się z celem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Dyganie dużej ilości kardio też sie mija z celem, tak naprawdę..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Witam, aaaaaaaaaaaaa krzyknę na początek, bo już mam mętlik w głowie.

Byłam u ogólnego z wynikami i powiedział E02 Subkliniczna nadczynność tarczycy. Ale...no właśnie kazał poczytać, bla bla bla. Bo wyniki dla niego są nieco dziwne mianowicie wynik anty TPO (mam niski) w sensie 6,67 IU/ml (0-34) a przy Hashi powiedział, że wychodzi wysoki.
TSH(jednak) 4,41 (0,27-4,2) (napisałam wcześniej w SPAM'ie 4,2 ) FT3 5,35 (3,1-6,8), FT4 17,81 (12-22). Na USG skierowania mi nie da, bo NFZ go nie obejmuje (?!) Nie wiem, czy jechać z dietą i za 3 miesiące skontrolować znów całą tarczycę, czy iść do endo, który znając życie rzuci mnie na hormony ... Czy ktoś miał podobnie? Jeśli będzie potrzeba mam więcej badań porobionych (insulina, glukoza ,rozmazy, morfologia, cholesterol, TG,HDL,LDL) to podam wyniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Nadczynnosc? Generalnie ft3 to tak 80% normy powinno byc zeby moglo to swiadczyc o dobrej konwersji. Antyciala negatywne (obydwa?) to dobrze. Tsh za wysokie, ale potrafi skakac od stresu chociazby? Jak wyniki lipidogramu i cukrow? Jakie objawy? Usg zrob na wlasny koszt jak dasz rade zeby miec z glowy i o ile mozesz finansowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 467 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 28894
Kontynuując temat tarczycowy, mam wyniki swoich badań i też mam mętlik w głowie. Według norm jest raczej ok, według linku Markotki o czytaniu wyników sprawa się już trochę komplikuje. Będę wdzięczna za rzucenie okiem na moje wyniki przez dziewczyny bardziej obeznane w temacie. Dodam że na badania skierował mnie dermatolog, do którego poszłam z białymi plamami na rękach. Badania miały na celu sprawdzenie czy mam problemy autoimmunologiczne. Czy mogę uregulować poziom hormonów np. dietą? Jeśli tak to co powinnam wprowadzić/zrezygnować? A może nie mam się czym przejmować? Przyznam się szczerze, że najbardziej przeraża mnie, że mogę mieć problemy z zajściem w ciąże.

TSH 2,32 (0,27-4,2)
FT3 3,66 (2-4,4)
FT4 1,48 (0,9-1,37)
aTPO 10,78 (0-34)
aTG 175,9 (0-115)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Iza, Bziu napisala, ale tu tez dam. Masz przeciwciala wysoko. Tzn syst autoimmuno kuleje. Tsh ciut za wysoko. Usg tarczycy koniecznie. Jezeli chcesz dziecka to odstaw gluten, nabial jako najbardziej drazniace i sprawdz przeciwciala za jakis czas. Warto sie tym zajac juz teraz.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 06/10/2015 15:32:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Izka jeżeli masz bielactwo (co jest chorobą autoimmunologiczną) oraz wysokie przeciwciała też wskazują na kolejną chorobę autoimmunologiczną tarczycy, to warto też się przejść do gastrologa i wykluczyć celiakie bądź inny problem z glutenem.

A to dlatego, że takie choroby autoimmunologiczne są często połączone z celiakią.

Blue rodzinny nie wyśle Ciebie na usg. Musi Ci dać skierowanie do endokrynologa i dopiero ten może dać skierowanie na badanie USG. Przy nadczynności powinnaś mieć tsh poniżej normy, a ft3 i ft4 powyżej.


Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2015-10-06 20:54:41

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
j
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zrobię na własny koszt usg, lipidogram HDL 59, LDL 55. Jesli chodzi o cukry to insulina 11,5(2,6-24,9)glukoza z krwi żylnej 103 (70-99) tutaj zaznaczę, że to był 1 dzień po mojej przerwie, a w przerwie jadłam duuużo słodkiego, i dzień przed badaniem około 20 też jeszcze więc nie wiem czy stąd taki wynik glukozy (zawsze miałam w normie) cholesterol 124, TG 50. Może to rzeczywiście stresowa ewolucja? Może warto zrobić kortyzol ? Czy ten wynik by coś dał ?
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitnessowa sylwetka a zaburzenia miesiączkowania - część 3

Następny temat

Które hantle kupić?

WHEY premium