SFD.pl Przygotowanie do zawodów

Dodaj odpowiedź

Pojedyncze pytania: wszystko o zawodach i formie

Wysłana -
tutaj na luzie by nie zaśmiecać poważnych tematów

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Pierwszy :>

Takie pytanie bo się zastanawiam ja i pewnie większość czy wiadomo w "teraźniejszych czasach kulturystyki" co jest osiągalne "naturalnie"
Wysłana -
Odnośnie przygotowania do pierwszego startu bo większość z naszych kandydatów nie startowała jeszcze. Po pierwsze jeśli ma się podstawy genetyczne to jest dużo łatwiej osiągnąć swój cel. We wszystkich sportach sylwetkowych są kategorie w których do pierwszego startu nie są potrzebne aż tak duże nakłady finansowe jak np.bikini fitness i męska sylwetka. Dobrze dobrana dieta to wiadomo że jest to dość duży koszt, ale jeść i tak trzeba. Suplementacja ma nam tylko to ułatwić i pomóc ostatecznie w osiągnięciu celu. Okres startowy jest znacznie tańszy ale okupiony też wielkim rygorem i reżimem. Co innego przygotować się do pierwszego startu np. do debiutów kulturystycznych i tam zająć zadowalające nas miejsce a co innego budować masę i osiągnąć formę startową któryś raz z kolei. Jako sędzia, zawodnik i trener w tym wypadku posłużę się przykładem Sylwi widać na co dzień i na scenie dojrzałość mięśniową i coraz to wyższą klasę po kolejnych sezonach startowych.
Wysłana -
Nie możemy od razu liczyć że osiągniemy sylwetki mistrzów. Oni budują to latami a każdy rok jest trudniejszy i kosztowniejszy bo rozwój umięśnienia a zwłaszcza jego szczegół (braków). Od czegoś musicie wyjść pamiętajcie jednak co zawsze powtarzamy że każdy może trenować sport ale nie każdy może zostać mistrzem.
Wysłana -
Witam,do kiedy dokladnie można zgłaszać swoją kandydaturę?
I jest już wstępnie określone ile maksymalnie osób zastanie objętych przygotowaniami?
Wysłana -
nabory będą regularne, jeśli nie tym razem to za miesiąc/dwa...
Wysłana -
A ja mam pytanie odnośnie pozowania. Czy każdy zawodnik uczy się go sam, czy ktoś kieruje go na tym etapie przygotowań? Nie raz słyszałam, że pozowanie nie jest takie proste.
Wysłana -
Eiszeit - jak będzie decyzja o starcie to najlepiej zacząć trenować pozowanie w domu/siłowni przed lustrem tak aby pozy stały się nawykiem. Jeśli nie masz nikogo do pomocy to najlepiej uczyć się z filmików. Pozowanie wymaga sporo wprawy i jest strasznie męczące - szczególnie w dzień startu. 5 min. na scenie a czujesz się jak po wykopkach
Wysłana -
Dziękuję za odpowiedź
Z relacji zawodniczek wynika, że jest jak mówisz...heh, a wygląda to tak niepozornie. Układ każda z zawodniczek ustala indywidualnie czy zawiera się on jedynie w wymaganych pozach?
Wysłana -
Zawodniczka idzie spacerem do centrum sceny,zatrzymuje się i wykonuje pozę przodem i tyłem.Następnie idzie w prawo 5 kroków wykonuje pozę przodem i tyłem i idzie w lewo 10 kroków i znów poza przodem i tyłem. Swobodny spacer po zarysach litery T. Zawodniczka ma wyrażać siebie ale nie pajacować Potem przechodzi na tył sceny i zajmuje swoje miejsce w szeregu zgodnie z numerem lub we wskazane przez sędziego miejsce.
Wysłana -
Dzięki, czekałam na taką odpowiedź, teraz jest to jaśniejsze
Strona 1 z 10
Dodaj odpowiedź